Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki donanałowe do 600-700zł


lukasbar

Pytanie

Witam.

 

Chciałbym dokonać upgrade słuchawek dokanałowych. Aktualnie korzystam z SoundMagic E10. Jestem z nich zadowolony, ale czas na zmianę na coś wyższej klasy. Jako grajek IPhone 7. 

W domu aktualnie korzystam z AKG K550 i nie ukrywam że jest to dla mnie mistrzostwo pod każdym względem. Z tego powodu poszukuje słuchawek dokanałowych grających maksymalnie detalicznie z jak najszerszą sceną i świetną separacją instrumentów. Najlepiej żeby było to poprostu K550 w wersji dokanałowej(jak się da to niech będzie to jeszcze lepsza wersja K550 ;) ). 

Przejrzałem trochę internetu i rzuciły mi się w oczy VSonic GR07 Calssic - w tym roku pojawiła się wersja na 2017 z odłączanym kablem. Natomiast nie widzę jej nigdzie dostępnej w Polsce :( (i co ciekawe nie widzę jej na stronie samego producenta :P ). Nie ukrywam też że przeczytałem trochę opinii gdzie wyraźnie piszą że słuchawki dosyć szybko się psują(a to kabel a to kopułka pęka a to część ruchoma się zaciera ;) ). Na temat E10 jak kupowałem też była mowa o łamiących się kablach. Moje mają już pewnie z 2-3 lata i są jak nowe ;) Sam nie wiem co myśleć, nie ukrywam że za kwotę 600-700 oczekuje słuchawek które starczą na lata. 

Co polecacie? Czy warto jednak pójść w stronę GR07 Classic? Czy czekać na dostępność GR07 2017? 

Czy może wogóle da się wybrać jakiś inny model ce****ący się dźwiękiem K550 i dobrą jakością wykonania?

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te R2S(jak i TFZ B2M) to nie są słuchawki grające V-ką? Ogólnie wybieracie je ze względu na chłodność grania IP7? Zastanawiam się czy jak pójdą w coś analitycznego czy w sparowaniu z IP7 nie wyjdzie jakaś skrajność ;) AKG K550 zgrywają się u mnie z kartą dzwiękową z MacBook Pro wyśmienicie ale już z samym IPhone z tego co testowałem jest trochę mniej ciekawie - sucho ... Nie ukrywam że cały czas jestem najbardziej  w stronę GR07 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem i wybiorę tfz b2m. To teraz pytanie warto brać z polskiej dystrybucji za 800 nowe czy śmiało można kupić na amazon za równowartość 600 zł ? Czy jest sens kupować wersje bez odcinanego kabla żeby było taniej czy jednak na wszelki wypadek zostać przy tej z odpinanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mógłbyś mnie bardziej wprowadzić w temat - definicja custom'ów jest mi całkowicie obca ;) Aktualnie siedzie i kminie czy tfz czy flare :P Teraz poczytałem i widzę że flare robi naprawdę audiofilski sprzęt ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie je ewentualnie kupić. TFZ i na różnych portalach aukcyjnych na A są dostępne a flare nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Flare nie widzisz bo ich już nie ma w oficjalnej sprzedaży - cała seria została zamieniona na nowy model. Tu możesz kupić całą serię: http://www.gear4music.pl/pl/PA-DJ-and-owietlenie/Flara-Audio-R2S-stali-nierdzewnej-Monitor-douszne/1BOM

W takich cenach wg mnie nie mają sobie równych, ale dają też sobie radę walcząc z duużo droższymi.

 

@robert3195 co masz na myśli poprzez dużą różnicę między uniwersalnymi a customami? Miałem flagowy model Custom Art Harmony 8.2 i przegrał pod względem SQ z Sony MDR-EX1000, VSonic GR07 i całą serią Flare Audio. Nie twierdzę, że był jakiś zły, ale i lepszy też nie. Poza tym dochodzi czekanie od miesiąca do kilku na słuchawki i problem z odsprzedażą jak nie podpasują...

 

@lukasbar kup Flare R2S - będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, lukasbar napisał:

Dobra zamówione Flare R2S - zobaczymy jak będzie ;) Mam nadziej że ten kabel da radę, planuje je nosić w etui od SM E10 mam nadzieję że wytrwają trochę czasu ;)

Ile płaciłeś za wysyłkę? Wiesz może jaki jest mniej więcej czas realizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, lukasbar napisał:

Dobra zamówione Flare R2S - zobaczymy jak będzie ;) Mam nadziej że ten kabel da radę, planuje je nosić w etui od SM E10 mam nadzieję że wytrwają trochę czasu ;)

 

Wrażliwym punktem jest jack - dbaj o niego i nie powinno być żadnych problemów. Możesz dorzucić adapter na wtyk kątowy i problem z głowy, ale taki adapter może zawsze trochę niekorzystnie wpłynąć na dźwięk. Tak czy inaczej obsługę klienta i serwis mają wzorowe - najczęściej w tym samym dniu w którym otrzymają słuchawki do naprawy, wysyłają z powrotem naprawione. Mi naprawili też bez żadnych pytań słuchawki kupione 2,5 roku temu - mimo, że gwarancja była na rok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat kątowy się nie przyda - używam tej śmiesznej przejściówki z lightning -> jack która jest giętka więc raczej żadnych złych naprężeń jack dostawać nie będzie ;)

@awayeah A to takie jeszcze pytanie  jak wygląda serwis - trzeba wysyłać za granice rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

awayeah Chodziło mi o to, że inna budowa, 0 problemów z tipsami, dla mnie dużo wygodniejsze, dużo lepiej izolują od otoczenia, inna prezentacja dźwięku jakby bardziej bezpośrednia, ale to są w sumie moje odczucie.

 

lukasbar Tak w skrócie Customy są robione  na zamówienie pod twoje ucho na podstawie wycisku, ze względu na to są idealnie dopasowane i dużo lepiej wygłuszają otoczenie. Z wyglądu podobne do aparatu słuchowego, sporo muzyków z nich korzysta. No i trzeba najpierw zrobić wycisk ucha i niestety poczekać około miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@robert3195 0 problemów z tipsami to się zgadza - reszta nie. Miałem silikonowe customy, które izolują lepiej niż akrylowe i był to poziom izolacji na poziomie Flare Audio czy Etymotic albo gorszy - przy czym Flare i Etymotic to na pewno jedne z najlepiej izolujących uniwersalnych doków. W autobusie czy tramwaju Flare spisywały się lepiej niż Custom Art w zakresie izolacji. Prezentacja dotyczy danych słuchawek - nieważne czy są to customy czy nie, tak samo strojone uniwersale mogą zagrać identycznie jak customy. Oczywiście tu znowu pojawia się problem tipsów, które bardzo wpływają na dźwięk - tego problemu z customami nie ma. Z drugiej strony swoje musiałem odsyłać 2-krotnie do poprawki, za każdym razem czekając kilka tygodni -więc tu też teoretycznie szybciej i łatwiej będzie dobrać tipsy.

Generalnie customy to fajna sprawa, ale tylko jeżeli ma się względnie nieograniczony budżet. Dostaje się spersonalizowany produkt o wysokiej jakości, ale łatwiej kupić równie dobrą i tanią alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok to pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie ;) Oprócz etui od E10 i giętkiej przejściówki chroniącej przez napręzęniami i wygięciami wtyczki jack moża zrobić coś jeszcze aby kabel pożył długo ;) Większą część roku nosze tel w wewnętrznej części kurtki ale w okresie lata ląduje on w przedniej kieszeni spodni. Czytałem o jakiś termokurczkach itp ale jakoś niewidzimi się zgrzewanie(?) nowego  kabla dodatkowym plastikiem ;) Polecacie jeszcze jakieś metody na zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności