Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek RHA CL750


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Początki bywają trudne.

 

CL750 to tańszy (579 zł) z dwóch modeli dokanałówek serii CL od RHA Audio. Słuchawki mają aerofoniczne obudowy ze stali, mają zagwarantować wierne i szczegółowe brzmienie, a także wzorową ergonomię. Udało się?

Seria CL jest specyficzna – należą do niej dwa, dosyć różne modele słuchawek, czyli CL750 oraz CL1. Pierwsze z nich wyposażono jedynie w przetwornik dynamiczny i kosztują około 600 zł, podczas gdy w drugich zastosowano przetwornik dynamiczny oraz ceramiczny (wysokotonowy), a ich cena wynosi prawie 2000 zł. Nietypowa jest również specyfikacja – zastosowane przetworniki dynamiczne serii CL mają niską czułość 89 dB oraz impedancję wynoszącą aż 150Ω. CL750 są więc dokanałówkami stworzonymi z myślą o użytku ze wzmacniaczem lub odtwarzaczami o wysokiej mocy.

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-rha-cl750/

 

15.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - do specyficznych zastosowań, analitycznych odsłuchów. Pewne ograniczenia synergiczne/sprzętowe robią swoje + jaśniejsze brzmienie i tak bywa czasami męczące, więc lepiej mieć alternatywę.

 

@D@rkSid3 Jak jest z tym u Ciebie? Robią/robiły za jedyne słuchawki czy też dopełniają/dopełniały?

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu o nich pisaliśmy. 

 

Zgadzam się co do pianek, co do Mocy jakiej potrzebują CL750 do dobrego grania. i faktycznie, nie są to słuchawki dla każdego, niektórym mogą wydać się dokanałowymi T90. Dla mnie aż takie nie były. Nie jest to także raczej sprzęt, mogący być jedynymi dokami dla obywatela. Wymagające Mocy, analityczne słuchawki. Jakub z AF nazywał je mikroskopami (choć bardziej są nimi CL1)

Kabelek CL750, bardzo mi się podobał. Gdyby dołączono go do T20...

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CL750 odebrałem jako mocniej niż lekko cyfrowe. W takim Fear Factory brzmiało to kapitalnie, ale w większości repertuaru męczyło.
Potwierdzam, na jedyne słuchawki czy nawet główne słuchawki raczej się nie nadają. Za mało uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 17:13, maciux napisał:

Raczej nie - do specyficznych zastosowań, analitycznych odsłuchów. Pewne ograniczenia synergiczne/sprzętowe robią swoje + jaśniejsze brzmienie i tak bywa czasami męczące, więc lepiej mieć alternatywę.

 

@D@rkSid3 Jak jest z tym u Ciebie? Robią/robiły za jedyne słuchawki czy też dopełniają/dopełniały?

 

Jako dzienne, przechodziłem z nimi kilka tygodni, tak samo z CL1. Pędzone z Cayina N5 i I5.

U mnie brzmiały jako jedne z najlepszych. Ale ja lubię taki przekaz dźwięku. Nie trawię po prostu ciepłych zamulaczy. Akurat CLki jako jedyne, używałem z piankami. Acz i tak wolę je w silikonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności