Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz z dotykowym wyświetlaczem pod momemntum on-ear, ZST i xiaomi hybrid in-ear


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że mój xiaomi mi4c gra przyjemnie jedynie z xiaomi hybrid, a niedawno dostałem w prezencie momentum on-ear (grają tragicznie z tym telefonem,  zresztą jak wszystkie inne słuchawki jakie posiadam)to przyszedł czas na poszukiwanie grajka.

 

Czy na rynku znajdę coś przyzwoicie grającego z dotykowym wyświetlaczem, co zagra z w/w słuchawkami? Bardzo pasuje mi obsługa odtwarzacza tak jak jest to w PlayerPro na androidzie i nie chcę się zbytnio cofać 15lat wstecz i obsługiwać odtwarzacz jak te pierwsze mp3. 

 

Lubię głośno słuchać muzyki jak i ciepłe,  basowe brzmienie jakie właśnie dają te doki xiaomi. 

Ważne też,  żeby miał min. 32gb pojemności lub slot na karty sd.

 

Priorytetem jest gra z momentumami bo doki myślę,  że któreś spasuja (mam w/w zst, xiaomi hybrid oraz sm pl11, brainwatz delta, fisher audio silver bullet,  xiaomi piston i coś tam jeszcze) 

 

Ile muszę wydać na taki sprzęt i co moglibyście mi polecić? 

Edytowane przez poke_kzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego sprzętu jest w XXI wieku "wiele mnóstwo" jak zwykli mawiać starożytni Eskimosi ;)

Określ się z kwotą jaką możesz wydać to będzie łatwiej.Przy czym ekran dotykowy, owszem jest przydatny, ale nie konieczny, a podraża on cenę urządzenia.

Małe soniaki typu A15-35 czy Shanlingi M1-M2 świetnie sobie radzą bez dotyku, a na Forum bardzo chwalony jest np. Shozy Alien, który wcale nie ma ekranu.

O wiernym gronie użytkowników szufelki spod znaku iPoda to nawet wspominał nie będę.

 

Tak więc kwotę podaj ( raczej jej niższe rejony niż wyższe, bo znając Kolegów, ich propozycje mogą się skończyć sprzedażą nerki. Uściślając - Twojej nerki ).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrezygnujesz z dotykowego ekranu? Wtedy Shanling M1 - genialne maleństwo byłoby o tyle dobre, że mozesz go użyć jako słuchawki BT do streamingu. Kolega @paratykus taki układ stosował i był zadowolony. Sprawdza się też jako usb dac. Na pewno o wiele lepiej zagra niż taczka ale 200-300 pln wiecej za dużo większą większą uniwersalność i wg mnie bez porównania lepszy dźwięk. Przy tym wykonaniem i wyglądem wciąga taczki nosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchowate granie a o funkcjonalności i wykonaniu nie wspomnę. Ubogi krewny pod każdym względem przy M1. Kolega który posiadał Sony A15 po posłuchaniu M1 kupił go i jest bardzo zadowolony. Wcześniej miał taczkę, ale wkurzało go wgrywanie muzyki przez Apple Music i ograniczenie w formatach. Tak samo głupi pomysł jak Zune w Windowsphone 7 i wyżej. 

Ado tego z posiadanymi słuchawkami zagra fajnie, doda im powietrza, przestrzeni

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj czegoś innego moze też ci się spodoba, a warto bo muzykę którą znasz od lat poznajesz od nowa. słyszysz rzeczy których wcześniej nie było na takich misiowatych sprzętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet to myślę,  że około 500złmogę przeznaczyć na grajka, a jak będzie warto to trochę więcej. 

Co do produktów od zgniłego jabłka to nawet nie biorę pod uwagę. 

 

Jak wrócę z pracy to sprawdzę wyżej wymienione.

 

Jeśli chodzi o dotyk to myślę, że jest to podstawa jeśli chcę korzystać z odtwarzacza tak komfortowo jak na telefonie. Mając wgranych ok 1000+ utworów mam wszystko na jednej liście i odtwarzanie losowe gdzie często wchodzę w listę i przewijam do kawałka który właśnie chcę posłuchać. Tej wygody raczej nie da żaden odtwarzacz gdzie nawigujemy fizycznymi przyciskami,a już na pewno nie z małym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

To posłuchaj czegoś innego moze też ci się spodoba, a warto bo muzykę którą znasz od lat poznajesz od nowa. słyszysz rzeczy których wcześniej nie było na takich misiowatych sprzętach

Taka misiowatość wcale nie musi oznaczać braku szczegółów ;) . Polecam posłuchać sprzętu ciepło grającego i misowatego, ale dobrej klasy ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 wydaje się trudny ale zobacz w temacie M1 wszyscy użytkownicy potrzebowali max tygodnia na przyzwyczajenie się do jego obsługi bez patrzenia. Wszystko działa bez zarzutu a mam go od 1 lutego i uważam, że wart jest każdej wydanej złotówki. A na pewno zgra się z ZST, FA Silver Bullet, bo mam te słuchawki i słuchałem go na nich. A im lepsze słuchawki tym lepszy dźwięk. Teraz pisząc t słucham na JVC FRD80Z bas w nich jest bardzo konkretny i fajnie się zgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie mówisz o dokach, a dla mnie priorytetem jest żeby sprzęt dobrze grał z sennheiser momentum on-ear. Doków mam tyle,  że do każdego grajka coś spasuje.

 

Nauczyć się obsługi tego M1 to żaden problem. Mi chodzi o komfort użytkowania i jakość dźwięku.

18 minut temu, pawkos napisał:

Poszukaj używanego Sony ZX1. Też ciekawa opcja.

Soniak wygląda ciekawie. No to mam już jedną konkretną opcję tylko szkoda,  że używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, poke_kzg napisał:

Tylko właśnie mówisz o dokach, a dla mnie priorytetem jest żeby sprzęt dobrze grał z sennheiser momentum on-ear. Doków mam tyle,  że do każdego grajka coś spasuje.

 

Nauczyć się obsługi tego M1 to żaden problem. Mi chodzi o komfort użytkowania i jakość dźwięku.

Soniak wygląda ciekawie. No to mam już jedną konkretną opcję tylko szkoda,  że używka.

Ja słucham też na nausznych i wokółusznych i na żadnych nie narzekam. Doki podałem z tych co masz w opisie i które znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M2s. Nówka jak napiszesz do @mayster to jeszcze jakiś rabat dostaniesz. Większy, a o dźwięku poczytaj w wątku o nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się fajnie, z tego co piszą dźwięk byłby świetny ale jak zobaczyłem na filmiku jak wygląda obsługa to dla mnie byłby to jakiś horror. 

 

Jak wypada sony nwz-f886 (nie mogę znaleźć nic konkretnego na jego temat) w porównaniu do zx1 

 oraz Cowon m2?  Czy ten Cowon zagra ciepło z momentumami?

 

ps. i tak zamawiałbym z chin/ebay bo mieszkam w uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obsługa jest bardzo intuicyjna. poczytaj w wątku o M1 wszyscy chwalą obsługę mimo obaw na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanlinga M1 zakupiłem zaraz po publikacji jego recenzji u siebie. Używam go jako punktu odniesienia przy ocenie innych odtwarzaczy. Moim zdaniem na stosunku ceny do możliwości jest nie do przebicia, ale jak to mówią nic na siłę, każdy ma swoją własną wolę i swój własny portfel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to po prostu nie jest odtwarzacz dla mnie ze względu na wygodę użytkowania. Intuicyjny może i jest ale to nijak się ma do wygody użytkowania (brakuje mu jeszcze wajchy z drugiej strony,  żeby trzeba było użyć trzeciej ręki do obsługi) . Zapewne jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest to czego szukam ale właśnie ta wygoda skreśla m1 i m2. 

 

Dlatego dotyk z androidem jak w sony zx1 to jest to czego szukam. Czy ten cowon lub starszy sony które podałem byłyby dobrą,  tańszą alternatywą? Czy jednak kiepsko u nich z mocą i jakością dźwięku jaką preferuję? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności