Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLΛRES PRO


all999

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Karmazynowy napisał:

Czy kopułki znowu mają regulowany, dokręcany tył?

 

I tak i nie. Mają odkręcany tył, do prostej wymiany kabla i przetworników, ale tym razem w "nakrętce" jest otwór, więc już nie ma regulacji ciśnienia w kopułkach. Tym samym zakładam, że po prostu je się dokręca i nie ma to wpływu na dźwięk. Choć mogę się mylić.

 

 

20170608_141640.jpg

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyli się na własnych błędach i już pudełka za 2 złote nie zrobili... 

Ostatnio te po 400£ i tak praktycznie od początku sprzedawane były po 200£, więc w sumie te są droższe, chyba że analogicznie też szybko zjadą z ceną. 

@Spawn z Flare szału nigdy nie będzie na dużą skalę. Tu nie ma efektu wow jak np. w FLC8s, one są bardziej jak wyśmienite whisky - koneser od razu będzie wiedział że trafił na coś wspaniałego, a większość i tak będzie łoiła te najpopularniejsze i z największymi nakładami na marketing. Nie wiem czy z whisky to dobra analogia, ale wiecie co mam na myśli. 

 

Dla mnie już oryginalna seria Flare z odpowiednio dobranym źródeł nie miała sobie równych. Teraz jest jeszcze lepiej. 

Dochodzi jeszcze jedna kwestia - pomimo, że Flare (piszę teraz o starej serii) potrafią zagrać świetnie ze smartphone'a (oczywiście nie każdego), to są  bardzo wybredne w stosunku do DAPów. Ja miałem to szczęście, że jak przyszły R2A z Kickstartera, a potem R2pro to pierwsze odsłuchy robiłem na iBasso dx90 z którym obie pary łapały świetną synergię. Gdybym po raz pierwszy posłuchał ich z FiiO X7 to od razu poszły by w komis albo z powrotem do sklepu. A już pomijam jak ktoś zacznie odsłuchy od założenia silikonowych tipsów... Tak to niestety jest.

Teraz jest ten plus, że dodają do niego ten moduł bluetooth, więc bezprzewodowo zagrają u każdego tak samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od wczoraj r2pro, kupiłem w komisie za 666 zł - tak jak moje r2s grają bardzo dobrze z telefonu, a nawet lepiej i o dziwo - tak jak r2s nie grały zbyt dobrze z dx200, tak r2pro już tak

 

 

a all999 miał takie wow jak wieczorem zabrał się za słuchanie flares pro, że chyba... usnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mykupyku napisał:

mam od wczoraj r2pro, kupiłem w komisie za 666 zł - tak jak moje r2s grają bardzo dobrze z telefonu, a nawet lepiej i o dziwo - tak jak r2s nie grały zbyt dobrze z dx200, tak r2pro już tak

 

 

a all999 miał takie wow jak wieczorem zabrał się za słuchanie flares pro, że chyba... usnął

 

A weź no podepnij je do Colorfly C4 (do dużego jacka oczywiście bo ten mały to jakieś nieporozumienie) - to jest dopiero magia. Świetnie grały też z QP1R i bardzo dobrze z P90SD, Oppo HA-2 i iBassso dx90.

 

Pierwsza wtopa z nowymi Flare - "audiofilskie" pianki już się rozpadły i pomimo, że ostrzegłem all999 żeby z nimi uważał, to u niego historia się powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na małego AMPa specjalnie zrobionego pod niskoomowe IEMy, zobaczymy jak to zagra

 

a audiofilskie pianki zgodnie z opisem... miały być nietrwałe - jak się rozpadają w jeden wieczór to są mega audiofilskie...

 

flare w dobie cyfrowego dźwięku potrafią zagrać bardzo analogowo, to jest ich spory atut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsułem już drugie "audiofilskie" pianki, zostały mi już tylko te najmniejsze, więc wracam do Comply.

Napisałem do nich, zobaczymy co odpiszą.

Może to są takie pianki jak jednodniowe soczewki... Poproszę, żeby mi przysłali ze 2kg tych pianek to na kwartał styknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Comply jest zbyt basowo i ciemno. Zdecydowanie lepiej się sprawdzają z R2S. Te audiofilskie pianki grają najlepiej, a właściwie grały. Te, które są opisane jako everyday to silikony i z nimi cała magia Flare znika. Za to te uniwersalne grają u mnie bardzo fajnie i z najlepszą średnicą i sceną. Basu jest więcej niż w R2S, szczególnie najniższego, ogólnie też nieco jaśniej. Niestety przez najbliższy tydzień nie posłucham, więc o wrażenia pytajcie[mention=53984]awayeah[/mention]. Mam nadzieję, że Flare Audio przyślą mi kilka par tych audiofilskich pianek, pisałem do nich dziś w tej sprawie.

 

 

Aaaa, w ogóle nie sprawdzałem jeszcze jak grają po kablu, tak mi się podobają z modułem BT. Świetny patent.

 

6f538472a7ceb9285bb9dea62c9fc0d5.jpg

 

Kopułka jest większa i sporo dłuższa.

 

edf435efea8bb67edec982c1caf742a6.jpg

 

dc3e491d47448623222f88210c1b0361.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciągle nie miałem za dużo czasu na odsłuchy nowych Flare, ale kilka spacerów wystarczy żeby coś napisać :)

 

Flares Pro to drugi po Chord Dave produkt audio, jaki zrobił na mnie duże wrażenie. Przez lata testów spodobało/nie spodobało mi się wiele produktów, ale różnice między nimi były zazwyczaj subtelne (oczywiście mam na myśli różnice pomiędzy porównywalnymi produktami). Najlepsze dokanałówki jakie miałem okazje słuchać - Sony MDR-EX1000, VSonic GR07X/C/B, Flare R2A/pro/S (i kilka innych) reprezentowały podobny poziom jakościowo, wyróżniając się pewnymi aspektami:

- EX1000 mają kapitalny subbas i świetną scenę, a do tego zachowują referencyjny, neutralny, analityczny charakter a mimo to słucha się ich przyjemnie;

- VSonic również mogą pochwalić się świetną sceną i ogólnie dobrym wyważeniem dźwięku, dobrym basem i pełną detali średnicą (chociaż całościowo oceniłbym je jako trochę gorsza wersja EX1000);

- stara seria Flare - moja ulubiona, łączyła niesamowitą muzykalność, spójność i organiczność brzmienia z naprawdę wysokimi zdolnościami technicznymi (bardzo dobra scena, dużo detali, żadnych ostrości, świetny midbas, kapitalna średnica).

 

A nowe Flare... są całościowo ponad wszystkim co słyszałem i nie jest to subtelna różnica. Zacznę od porównania do starych modeli i tego co mi się może nie tyle nie podoba, co może niektórych zniechęcić do zakupu. Flares Pro to neutralne i analityczne brzmienie w porównaniu do starych modeli - nie są tak muzykalne, nie grają tak przyjemnie, wydają się trochę "sucho" brzmiące w porównaniu. Zawsze coś kosztem czegoś... Flares Pro nie ukryją sybiliantów, które są obecne w nagraniu jak robiły to poprzednie modele - pokażą wszystko na tacy. Ciągle jest to granie przyjemne dla ucha, ciągle można zanurzyć się w ulubionych melodiach i zapomnieć o całym świecie, ale nie tak jak miało to miejsce z wcześniejszą serią.

Więc dlaczego oceniam je ponad wszystko inne? Idealnie zbalansowane brzmienie, świetna góra (najlepsza jaką słyszałem w dynamikach), bardzo detaliczna, czysta średnica i niesamowicie detaliczny bas bez żadnego odchudzania (to co słychać w basie na tych słuchawkach, nie słyszałem na żadnych innych) i do tego dochodzi świetna scena (dużo powietrza, świetna precyzja). A to wszystko słuchając bezprzewodowo z modułu bluetooth.... Miazga.

 

Szkoda tylko, że wokale straciły trochę magii względem starej serii... Niemniej te słuchawki zostawiają takie Custom Art Harmony 8.2 daleko w lesie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.
 
Szkoda tylko, że wokale straciły trochę magii względem starej serii... Niemniej te słuchawki zostawiają takie Custom Art Harmony 8.2 daleko w lesie. 

Bezpośrednio porównałeś z którymi?
Jakie albumy?

XDP-100R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak @awayeah tylko najlepiej się słucha na piankach dla auiofili, które to ulegają prawie że samodestrukcji od dotykania. A z tego co podejrzałem na head-fi Flare nie podchodzi honorowo do tematu wysyłki zapasowych pianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hibi napisał:


Bezpośrednio porównałeś z którymi?
Jakie albumy?

XDP-100R
 

 

Nigdy nie porównuje bezpośrednio bo uważam taką metodą za bezsensowną. to tak jakby porównywać nowego Mercedesa z nowym Audi, porównując z osobna pompy paliwowe, pneumatykę zawieszenia, itd. - ocenia się po długich jazdach i testach w codziennych sytuacjach.

Sprzęt audio zazwyczaj oceniam na tych samych utworach/albumach przez dłuższy okres czasu (co najmniej tydzień), żeby wyeliminować wpływ czynników takich, jak nastrój, pora dnia, itp. Zawsze też staram się wcześniej sprawdzić z czym słuchawki łapią synergię (porównywanie na tym samym źródle też uważam za bezsensowne). 

Albumy takie, jak: The Zephyrtine Ballet (Chesky), Scribbled Folk Symphonies (A. Rubarth), Explorations in Space and Time, CHESKY 30TH ANNIVERSARY COLLECTION: COMPLETE SET (1986-2016), The Hunter (J. Warnes), soundtrack z Incepcji, Meditation (T. Isungset)

 

Plus mam swoją długą playlistę utworów, których używam.

Słuchawek miałem koło setki więc nie chce mi się wymieniać ;) W każdym razie po latach osłuchów i porównań czuję się już pewnie, oceniając nowe sprzęty.

 

@superbart Nie ma wymiany - trzeba kupić nowe. Na szczęście drugie pianki z zestawu jednak grają bardzo dobrze - na nich głównie słuchałem, bo zapas "audiofilskich" dopiero dzisiaj dostałem. Te drugie mają już normalną trwałość - taką jak Comply, przy czym zakłada się je bez ugniatania więc powinny na dłużej starczyć, jeżeli się ich nie zniszczy.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma wymiany?

 

skoro prawidłowo użytkowane  pianki się psują to powinni je naprawić lub wymienić - jak się tłumaczą?

 

 

 

 

Twierdzą, że to są delicate consumables i że nie podlegają wymianie gwarancyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności