Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X3 III


Binambik

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję pewien wątek na stronie FiiO ponieważ brzmienie X3 drugiej generacji bardzo mi się podobało ale mimo wszystko wybrałem inny player. Nie o tym. Otóż wiele wskazuje, że na wkrótce pojawi się jakiś przeciek, informacje oficjalne czy co tam innego na temat nowego playera od FiiO.

Oto znaleziona dziś "oferta" https://www.q21.pl/fiio-x3-iii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem okazję pobawić się nową trójką dziś na Can Jam London. Pierwsze wrażenie - jakie to duże! W sensie, że wyższe - nie wiem o co chodzi z height decreased by 20%, w rzeczywistości jest około 20% wyższe od X3K. Ale fakt, nie tak grube i również lżejsze. Do nowego kółka trudno na początku się przyzwyczaić, ale jest precyzyjne. Bluetooth nie sprawdzałem, w ustawieniach było dostępne oczywiście. Co się od razu rzuca w oczy to nowy ekran - o wiele bardziej wyrazisty niż u poprzednika. Czas działania to bodajże 12h. Interfejs praktycznie identyczny, nawet lista motywów pozostała taka sama. O dźwięku się nie wypowiem, bo wiecie jak to jest na targach, wszystko na szybko, słuchałem może 2 minuty. Jedno mogę ocenić już teraz - cena za preorder wydaje się bardzo przystępna, zwłaszcza że teraz w zestawie jest bluetooth i dorzucają etui w komplecie. 

 

Przy okazji - nowe słuchawki od FiiO - F9, wydają się ciekawą i dobrze wycenioną propozycją.

Edytowane przez Fanatik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fanatik napisał:

Miałem okazję pobawić się nową trójką dziś na Can Jam London. Pierwsze wrażenie - jakie to duże! W sensie, że wyższe - nie wiem o co chodzi z height decreased by 20%, w rzeczywistości jest około 20% wyższe od X3K. Ale fakt, nie tak grube i również lżejsze. Do nowego kółka trudno na początku się przyzwyczaić, ale jest precyzyjne. Bluetooth nie sprawdzałem, w ustawieniach było dostępne oczywiście. Co się od razu rzuca w oczy to nowy ekran - o wiele bardziej wyrazisty niż u poprzednika. Czas działania to bodajże 12h. Interfejs praktycznie identyczny, nawet lista motywów pozostała taka sama. O dźwięku się nie wypowiem, bo wiecie jak to jest na targach, wszystko na szybko, słuchałem może 2 minuty. Jedno mogę ocenić już teraz - cena za preorder wydaje się bardzo przystępna, zwłaszcza że teraz w zestawie jest bluetooth i dorzucają etui w komplecie. 

 

Przy okazji - nowe słuchawki od FiiO - F9, wydają się ciekawą i dobrze wycenioną propozycją.

No dobra ale słuchałeś te dwie minuty :D

Napisz coś. Jak scena i separacja, faktycznie czuć dwa DAC?

20 godzin temu, LuQi napisał:

Zgadza się, kolega @Binambik wrzucił ten temat nie do końca tam gdzie powinien się on znajdować. Wysłałem zgłoszenie z prośbą o przeniesienie.

Przepraszam za pomyłkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie FiiO pojawiła się nowa info-grafika, z której wynika, że odtwarzacz wspiera DSD, jednak grafika z wspieranymi formatami nadal nie uległa zmianie...

Wie ktoś jak to jest z tym DSD ?

EDIT : Właśnie na stronie fiio dodano info w sprawie DSD - pliki tylko 64...

 

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odtwarzacz mam od piątku. 

Porównuję go do xDuoo x10. 

Po wyjęciu z kartonika i szybkiej przesiadce  z xDuoo odniosłem wrażenie, że to tylko mniej basu...ale się pomyliłem.

Dłuższa zabawa ze sprzętem przyniosła kilka wniosków. Po pierwsze dotyczące moich doków ZS5, dopiero teraz wyciśnięto z nich więcej. Poprawie uległa barwa np gitar i ogólne wysterowanie. Co do basu? Drodzy Panowie gdy odpaliłem synth pop - Goldfrap  z ostatniej płytki (24 bit) to znacznie dokładniej zarysowana jest faktura poszczególnych dźwięków, zejście też przyjemne ale bas jest trzymany mocno za twarz, nie rozlewa się on czy nie dominuje przekazu jest obecny ale już nie pierwszoplanowy jak było w x10. 

Odtwarzacz jest odczuwalnie dokładniejszy. Interface dość prosty ale responsywny. 

Przy odsłuchu zwykłych flac gra równie przyjemnie. Po odpaleniu Perrego Como poprostu zapadłem w muzykę, już nie bawiąc się samym odtwarzaczem tylko słuchając. Mimo, że wcześniejszą rewizję słuchałem tylko w mp3store w Bydgoszczy i uważałem za kawał sprzętu tutaj mam wrażenie, że mimo zmniejszenia wrażenia cyfrowości dostajemy bardzo dobry, nadal jasny odtwarzacz o nieco ocieplonym brzmieniu. Zaryzykowałbym stwierdzenie bardziej niż x3 II analogowy ale nadal dobrze napowietrzony.

W porównaniu do X10, którą nadal bardzo lubię oceniam jakość dźwięku co najmniej  oczko wyżej niż porównywany odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam wgrany nowy soft. Nie czytałem opinii czy recek z neta ale nawet na starym sofcie działał dość długo.

Słucham na nim najczęściej kawałków w HD więc powinno to zarzynać baterię. Na kulturę pracy w tym zakresie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Binambik napisał:

Mam wgrany nowy soft. Nie czytałem opinii czy recek z neta ale nawet na starym sofcie działał dość długo.

Słucham na nim najczęściej kawałków w HD więc powinno to zarzynać baterię. Na kulturę pracy w tym zakresie nie narzekam.

 

Ile wynosi czas pracy baterii wg Twojego uzytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności