Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fantastic 5: Denon D7200 vs Oppo PM-3 vs Focal Listen vs B&O H6 2 gen. + Fostex TH-610


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przez @Karmazynowy (ego) i jego test , będę musiał jeszcze raz rzucić uchem na Denony. Bo dla mnie nie były one aż tak wciągające. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście wygrzanych? Jak to bioceluloza, musi chwilę pograć. Moje mają już pół roku i kilka setek na liczniku. No i koniecznie z Mojo, bo tu jest moim zdaniem po prostu synergia. Chyba ktoś jeszcze sluchal takiego połączenia i może potwierdzić, nie pamiętam jednak kto. Co do 610 to logika podpowiada, że nie powinny być daleko od Denonow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że zrobiłem wczoraj drugie podejście do D7200 ;) Słuchane z DX90 i B1. Baaardzo kompletne słuchawki, ciężko cokolwiek im zarzucić. Brzmienie nasycone, szczegółowe, świetna scena, wielka w każdej płaszczyźnie i masa powietrza. Wydaje mi się, że zgrało się z moim combo, na pewno dobrze napędzone. 

 

W moim rankingu (tylko dźwięk) wyglądałoby tak:

Focal Listen - 8/10

B&O H6 1gen - 7/10

Denon D7200 - 9/10

Oppo PM-3 - 8,5/10

ATH MSR7 - 7,5/10

 

Dorzuciłem msr'ki, bo te znam bardzo dobrze i to bliska konkurencja.

 

Pomimo, że w technicznych aspektach dźwięku Oppo trochę tracą do Denonów, ta planarna średnica w PM-3 bezgranicznie mnie urzekła, złapałem z nimi idealną synergię, można się rozpłynąć. Niestety są wybredne. Z synergicznym i mocnym źródłem (np moim) grają nasyconym, naturalnym, stosunkowo szybkim, dynamicznym dźwiękiem, z całkiem wyrazistą górą. Natomiast przy gorszej synergii jest ospały misio, ciemność, nuda, a później czytamy tu negatywne opinie na ich temat. Jeśli uwzględnimy to, że takie brzmienie mamy do dyspozycji zawsze i wszędzie, na ulicy, w parku, w ogrodzie, to PM-3 u mnie wygrywają. Często korzystam z nich przenośnie. Jedne z najwygodniejszych nauszników w tej klasie z super izolacją. 

Karmazynowy ogólnie zgadzam się z Twoją interpretacją, świetna robota :) 

 

 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D7200 z AK300 też grały imo bardzo dobrze. Ogólnie to świetne słuchawy, najlepszy mój dotychczasowy zakup preorderowy zupełnie w ciemno. Z DX200 też się nieźle zgrywają, ale tylko po balansie. Mojo, AK300, to dla nich najlepsze towarzystwo. No i swoje muszą pograć, tj. około 200 godzin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się tak wtrącę z pytaniem... może dla reszty oczywista to sprawa ale nie dla mnie początkującego i nieosłuchanego... ;)

A Tesle to zupełnie inne granie i dlatego ich nie ma tu w porównaniu czy z prozaicznego powodu ich braku pod ręką nie wystąpiły w teście?

Takie T70(p) czy T5p (II)?

 

Edit: A pytam ponieważ zastanawiam się nad polowaniem na/zakupem wybierając pomiędzy D7200 a jakimiś Teslami...

Edytowane przez ArtuRRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesle to domena Cryzisa. T70 ma Perul i je zmodował. Może coś o nich opowie w dziale Beyer.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArtuRRo napisał:

że się tak wtrącę z pytaniem... może dla reszty oczywista to sprawa ale nie dla mnie początkującego i nieosłuchanego... ;)

A Tesle to zupełnie inne granie i dlatego ich nie ma tu w porównaniu czy z prozaicznego powodu ich braku pod ręką nie wystąpiły w teście?

Takie T70(p) czy T5p (II)?

Nie ma tych jak i kilku/nastu innych par.

W teście wystąpiły słuchawki własne kolegi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesli w opisie nie ma, bo porównywałem bezpośrednio to co miałem pod ręką i ma zamknięta konstrukcje. Z Tesli znam T90, które są otwarte i grają bardzo jasno oraz Dt1770, które grają ciemno i generalnie są dla mnie niewypałem. Ale z pamięci nie będę porównywał bo dosyć dawno ich słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zdzichon napisał:

1. Jak to dokładnie zrobić? Taśma?

2. Co się dzieje z dźwiękiem? Jak znika subbas to nie dla mnie :)

taśmą, ja mam taką matową przezroczystą która fajnie się odrywa

zaklejasz pół otworu bądź cały i przebijasz delikatnie taśmę - średnica zależnie do potrzeb 

 

ubywa subbasu przez co dół się wyrównuje - na moje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zdzichon napisał:

Dzięki, spróbować nie zaszkodzi, ale subbas to jedna z moich ulubionych rzeczy w Listen i na pewno mu nie zrobię krzywdy ;)

dokładnie, sprawdź sobie taśmę najpierw aby ładnie schodziła ze słuchawek a nie rwała się 

w twoim przypadku to możesz lekko go przysłonić bo inaczej sub.. sporo ubywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karmazynowy napisał:

W Listenach nie pady są problemem a czubek pałąka.

Można zmienić ustawienie pałąka - nie musi być idealnie pionowe. Nacisk padów na boczne części głowy jest na tyle stabilny, że można pochylić pałąk do przodu lub do tyłu, dzięki temu nie będzie naciskał na czubek głowy. Poza tym - znowu - to dużo zależy od kształtu głowy.

Na początku również miałem problem z wygodą w tych słuchawkach, ale po znalezieniu odpowiedniego ustawienia na głowie, uważam je za całkiem wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności