Introverder

Doradztwo w doborze kabla do HiFiMAN-ów HE400S

1 post w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witajcie.

Ja mam takie pytanie, a w zasadzie problem.

Posiadam słuchawki HiFiMAN HE400S, do których taki oto kabel już drugi mi w ciągu ok. pół roku trafił szlak:

https://sklep.rms.pl/kabel-do-sluchawek-hifiman-he400s-he1000-wtyk-3-5mm-hybrid-ofc-1-5m

Winą jest myślę budowa kabla, gdyż  dbając o te słuchawki stwierdzam, że kabel jest sztywny, cienki, łatwo się odgina od czego krok tylko do przerwania i w efekcie przerywania dźwięku.. Jedyna jego zaleta, że jest odpinany, bo cena chyba też jest jak na taką tandetną jakość wykonania zawyżona..

Do rzeczy:

pomyślałem więc, że potrzebuję kabla customizowanego, robionego na zamówienie do indywidualnych wymagań i ktoś mi polecił firmę Forza AudioWorks.

Znalazłem taki "katalog" przewodów słuchawkowych, ale jako że słabo się znam utonąłem w odmianach rodzajów kabli i plugów i splitterów do niego..

http://forzaaudioworks.com/en/category.php?id_category=36

W związku z tym potrzebuję doradztwa jaki kabel z jakimi wybranymi podzespołami (plug i splitter m.in.) wybrać.

Chciałbym by kabel był wytrzymały, elastyczny na tyle, żeby można go odginać i zwijać np. do transportu a także, żeby jakość dźwięku była nie niższa, a być może wyraźnie lepsza niż do tej pory miałem z oryginalnym kablem..

Na razie robię rozeznanie, ale miło byłoby jakby ktoś mi powiedział co i jak i ew. nakierował w temacie. Oczywiście pewne szczegóły później też będę chciał obgadać, jakbym się na coś zdecydował już.

Mój tor: Aune X1S podpięty do kompa przez Wireworlda "Starlight 7" USB 2.0. Czasami też słuchawki podpinam pod odtwarzacz przenośny Ak Junior, którego może za jakiś czas wymienię np. na The Bit Opus 1.

Firma Forza Audioworks ma siedzibę w Warszawie?

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Nie masz uprawnień, żeby korzystać z Czatboxa
    Załaduj więcej