Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne bezprzewodowe z Noise Cancelingiem


cross099

Pytanie

Witam

 

Jakimi modelami i w jakiej kwocie powinienem się zainteresować żeby słuchawki były w jakiejś rozsądnej jakości z dobrą jakością dźwięku i z Noise Calncelingiem. Ogólnie słucham muzyki z telefonu (telefon będę zmieniać i najprawdopodobniej będzie posiadać Hi-Res) Ile trzeba wydać na jakieś fajne słuchawki? Słucham Trance House Electro trochę Rapu Rocka i Metalu. Czasami cos funowego też się zdarzy. Coś ciekawego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Uzywam SONY MDR 1000x, wygrały u mnie z Bose QC35, miałem okazje porównać oba modele. Jest jedno ale... aby wykorzystać w pełni ich potencjał musiałbyś zmienic telefon na jakieś SONY które obsługuje kodek LDAC jako sposób kodowania sygnału przez Bluetooth, oczywiście maja też aptx ale jest różnica w jakości przekazu między aptx a LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Z1 zastanawiam się nad XZ Premium więc problemu z Sony póki co nie ma. Choć zastanawiam się też nad OP5 który ma się pojawić niedługo. Sam pracuje w Sony i słychałem już wielu słuchawek. 1000X poezja. Cena 1800zł no tak to już jest cena. Pytanie czy w trochę niższej cenie można coś znaleźć logicznego czy to tylko taka półka cenowa i w niższej półce NC będzie lipne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎01 o 21:37, MPM napisał:

Uzywam SONY MDR 1000x, wygrały u mnie z Bose QC35, miałem okazje porównać oba modele. Jest jedno ale... aby wykorzystać w pełni ich potencjał musiałbyś zmienic telefon na jakieś SONY które obsługuje kodek LDAC jako sposób kodowania sygnału przez Bluetooth, oczywiście maja też aptx ale jest różnica w jakości przekazu między aptx a LDAC.

Mógłbyś coś więcej napisać o różnicy pomiędzy aptx-em a ldac; gdzie ją słychać; wysokie, więcej "powietrza" etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety żaden ze mnie audiofil, nie mam zdolności w opisywaniu wrażeń dżwiękowych. To co czuję, to większa przestrzeń i brak swoistego misia który słyszę w aptx, więcej "powietrza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powietrza to im nie brakuje jakość dzwięku faktycznie powala. NC działa świetnie :) W porównaniu do ZX770 które miałem możliwość przesłuchania jako słuchawki z NC niestety nie tłumią prawie nic. Porównałem też do XB950N1 NC działa gorzej jak wiadomo ale te faktycznie basowe są. Chciałbym porównać do 100ABN jeszcze ale nie mam możlwiości później porównam sobie z AKG jakimś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam obecnie 1000x jak i 100abn NC w obu działa bardzo dobrze ze wskazaniem na 1000x (troszkę bardziej izoluje wyższe częstotliwości) muzycznie chyba jest już większa różnica na korzyść 1000x  Faktycznie LDAC w Sony to kolejny krok naprzód w transmisji dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 13.06.2017 o 13:16, MPM napisał:

Niestety żaden ze mnie audiofil, nie mam zdolności w opisywaniu wrażeń dżwiękowych. To co czuję, to większa przestrzeń i brak swoistego misia który słyszę w aptx, więcej "powietrza".

Przy aptX nie ma misia to słuchawki lub odtwarzacz mają. Jak odpowiedni odtwarzacz i słuchawki to jest ekstra. Ja używam z Fiio X5 III Gen i Shanling M1 i jest ok. A co do słuchawek to zerknij do "Tanie słuchawki z Chin " wczoraj wrzuciłem link do Bluedio Faith F2. Za rozsądne pieniądze słuchawki z NC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JBL 300 Elite?

Kupiłem kilka dni temu takie bez Elite (czyli bez ANC) i jestem bardzo zadowolony.

 

Słuchawki miały być na silownie i rower (więc ANC i tak by mi się nie przydał, bo jednak muszę coś słyszeć jadąc rowerem).

Tłumią znacznie lepiej od HD6000, Cal! i HD2000. 

 

Nastawiałem się na kaszanę, a grają tym samym stylem co HD6000, czyli basowe bardzo przyjemne granie z malutką przestrzenią.

Podpisuję się pod recenzją Maćka Sas z allegro.

Zacząłem myśleć czy nie odsprzedać HD6000 z Geek outem, bo same JBL graja bardzo podobnie.

 

Są wrażliwe na jakość plików.

Radiowe utwory 32 kbps (i zwykłe mp3 120 kbps) potrafią czasem na wysokich lekko charczeć. 

Przy 192 kbps i wyżej już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności