Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomoc w wyborze odtwarzacza CD


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś odtwarzacza CD nie transportu CD, najlepiej by z używanych i starszych produkcji. Co tutaj byście doradzili, chodzi mi aby dźwięk był szczegółowy, miał dobrą dynamikę, brzmienie bardziej równe, ale nasycenie średnicy miłe widziane. Teraz mam Cayini Mini-CD i jako transport był dobry, ale jako odtwarzacz jest słaby dla mnie, gdyż dźwięki nie mają żadnej faktury, nie wchodzi w głąb nagrania, przez co instrumenty brzmią płasko, nie ma ich różnicowania.

Gdzieś tak do 400zł, narazie z polecanych to onkyo dx 701x, 721x, 751x oraz pionner dp8500, a coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, my tu już raczej otwartym tekstem nie piszemy.

Za dużo sępów z allegro czytało,a potem ceny szły do góry.

Chcesz to wyślę Ci zaproszenie do PW gdzie siedzi sobie kilka osób i gada, bez obawy o wzrost cen u handlarzy.

Oskar trochę CD przerobił i zagląda do tego mojego wątku.

Może coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne onkyo i pioneery ;) . Pioneery to mają lasery własnej produkcji których wymiana przekracza wartość sprzętu. Onkyo mają laser sonego przeważnie który nie jest trwały. Dobre lasery to sanyo, philips, jvc i napędy "magnetyczne" jak np. stare cdm-y philipsa cdm0, cdm1 i chyba cdm2. Z drugiej strony jest też już problem ze starymi odtwarzaczami bo każdy laser ma jakąś tam swoją trwałość i określony czas pracy i chociaż np. w starych laserach philipsa jest on dosyć długi to coraz częściej widać egzemplarze z uszkodzonym laserem. Tak samo jest z innymi "dobrymi laserami" o których wcześniej wspomniałem. Ja dzisiaj widzę tylko jedno wyjście żeby mieć dobry dźwięk za w miarę małą kasę: transport (najczęściej jakieś dvd, a jak w twoim przypadku ten mini cd cayina to w ogóle wypas) i do tego DAC. Jako że jest to sygnał cyfrowy to podłączasz to byle czym z dacem (obojętnie czy optyk czy coax albo nawet coś innego jeśli zapomniałem o czymś ;) , aby nie była to transmisja bez przewodowa (ja jakoś nie trafię tego i mnie to nie przekonuje)) i masz super zestaw. Podsumowując jako że ten cayin (boże kto wymyślił taką nazwę :P ) ma wyjście coax to kupujesz jakiegoś fajnego daca na coax, albo jeszcze lepiej sprzedaj tego caina i kup za tą kasę dvd jakieś z wyjściem coax albo optykiem (50-100zł. max i za resztę kasy przetwornik).

 

Wiem że pisałeś o odtwarzaczu, a nie transporcie, ale takiego cd-ka dobrze grającego na poziomie zestawu nawet najtańsze dvd i do tego DAC nie znajdziesz w tej kasie. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiekkb napisał:

Dzięki Wam za pomoc. Już mam odtwarzacz CD, dzięki jednemu użytkownikowi forum, za to mu też bardzo dziękuję, tym bardziej że gra tak jak lubię.

Jaki model?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności