Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu HD50 - stylowe słuchawki portable


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem upamiętnić te słuchawki oddzielnym tematem. Dlaczego ? Bo są dobre, ładne i w miarę tanie.

 

HD50 są wykonane z metalu, pałąk pokryty jest sztuczną skórą. Są to składane i dość wygodne słuchawki nauszne. Moim zdaniem jest to sprzęt typowo portable, przeznaczony na wyjścia , na ulicę. Słuchawki dostajemy w ładnym pudełku , w środku którego jest twarde etui, mieszczące słuchawki, kabel, adapter jack i adapter samolotowy. Odpinany kabel ma mikrofon z pilotem, do współpracy ze smartfonem. Nie ma dodatkowego woreczka, ale wyposażenie jest moim zdaniem dobre. Słuchawki są dostępne w 3 kolorach - czarnym, białym i czerwonym - jednak stałym elementem są srebrne kopułki nauszników i części pałąka. Impedancja typowa - 32 omy.

 

Stałem się właścicielem używanych lekko HD50. W wersji stokowej dla mnie słuchawki te miały trochę za dużo basu. Nie znikał on mimo wygrzewania. Dźwięk w tych nausznikach projektowano zapewne pod młodzież słuchającą na ulicy tanecznej elektroniki, downtempo i ambient-trance, gdzie taki bas jest potrzebny. Po jakimś czasie chciałem się ich pozbyć, zbyt duży bas mi nie odpowiada. Jednak ponieważ chętnych nie było, wpadłem na pomysł podesłania ich Perulowi. Jak się okazało Sebastian zmodował je dla mnie tak,że stały się fajnym sprzętem na ulicę.

Perul dorobił mi do nich kabel (właściwie podesłałem mu już  posiadany przeze mnie kabel na miedzi Fatso). Należało od strony słuchawek dać specjalnie dobraną wtyczkę, ze względu na otwór w muszli.

Oto jak opisywał co zrobił :

"Przytkałem trochę basport z tyłu przetwornika (jakieś 1/3 otworu), zrobiłem wygłuszenie z gąbki na tylną ściankę, zakleiłem jeden z dwóch basreflexów w muszli a pod dolną część pada wcisnąłem kawałek gąbki.

Bas zdecydowanie się poprawił, nadal jest dość mocny, ale nie ma wchodzenia na średnie, średnie czystsze i nie aż tak przesadnie dociążone jak były, poprawiły się też najwyższe rejestry dzięki odsunięciu przetwornika od ucha. Lepsza jest też holografia i napowietrzenie.

Brzmieniowo bardziej mi się podobają niż wszelkie portable do tej pory, no może zrekablowane DT1350 byłyby w stanie dogonić.

Imo takie uniwersalne się zrobiły, każda muzyka gra na nich co najmniej dobrze, a ta gdzie liczy się wykop to nawet lepiej, bo uderzenie jest konkretne - na miasto jak znalazł, bo tam sporą część basu się gubi"

"Podkładki z gąbki pod cały obwód jakoś wiele nie zmieniły, zaklejenie otworu i pozostawienie 1/3 już zauważalnie więcej, ale nadal miały taki ciemny charakter, a bas dobry, mocny ale na dłuższą metę męczący wytwarzanym ciśnieniem.Zdecydowałem się na dorobienie 2 małych dziurek w fizelinie wokół przetwornika i to było to! Ciśnienie basu ma swoje ujście i już tak nie męczy mimo nadal wyczuwalnego uderzenia, uwypuklił się też przełom wyższej średnicy i wysokich. Grają dzięki temu bardziej detalicznie i angażująco.

Co do najwyższych tonów to niestety nadal jest dość skąpo, ale są słyszalne. Zauważyłem, że ich ilość zależy od ułożenia słuchawek (na linii przód-tył) - jak przetwornik dobrze trafia do kanału słuchowego, to jest ich więcej niż jak jest gdzieś z boku.

- > kabel "Grają na nim lepiej niż na fabrycznym, trochę więcej góry mają, ale największą różnicą jest sporo lepsza głębia sceny i gradacja planów. Możliwe, że i bas się trochę poprawił, nie robiłem jakiś dokładnych porównań, tylko przepiąłem i napisałem co rzuciło mi się w uszy."

 

W sumie niezły sprzęt, wiem ,że na forum ma go co najmniej jeszcze jedna osoba, może dwie - chyba bez modów. 

HD50 są większe niż np. AKG K450, 430. Do kieszeni się ich nie schowa, ale po umieszczeniu w woreczku np od CAL czy innym, wejdą do torby, torebki, plecaka. Są wygodne, nacisk na uszy nie jest duży (Sir Paratykus zauważył,że niektórym osobom mogą spadać z głowy). Tłumienie nie będzie duże (raczej średnie) ale tak zwykle mają podobne nauszne (MOE na przykład). Na szyi mieszczą się idealnie i nie przeszkadzają w ruchach głowy. 

  • z
  • Hz)

 

Meizu-HD-50-Headphone.jpg

Die-Meizu-HD50-Kopfhörer-im-Test-die-perfekten-portablen-Kopfhörer-für-50€-4.jpg

Original-MEIZU-HD50-Headphone-HiFi-Headphone-High-fidelity-Sound-Bass-3-5mm-Aluminium-alloy-shell-Headset.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te słuchaweczki Lorda - jeszcze raz dzięki Panie Kolego :) u siebie na odsłuchach.

Jak na tę cenę ok.250 zet wykonanie jest baaardzo dobre.Wręcz za dobre - mam tutaj na myśli masywność i ciężar muszli. Z jednej strony to atut jeśli chodzi o trwałość, z drugiej zaś ich ciężar może powodować u niektórych osób "niekontrolowane przemieszczanie" przy gwałtowniejszych ruchach głową.

 

Tak pisałem w PW do Lorda :

 

"Tak, podobały się.

Wykonanie pierwsza klasa, jak za tę cenę to w sumie mistrzostwo świata :)

Pady i headband mięciutkie i przyjemne, do tego headband komfortowo szeroki.

Jeśli czepnąć się na siłę wykonania - waga mogłaby być mniejsza, bo jak ktoś ma z nimi mało "kompatybilną" głowę to mogą się obsuwać ze względu na ciężar.U mnie było z tym OK.

 

Brzmienie - słuchałem tylko z M1 bo myślę ( myślałem ) nad czymś portable dla niego.

Jednak z M1 jest dla mnie za chudo na dole, przy czym stary JMJ i TD dół mają z nimi dobry, może nie zawsze, ale w większości.Jednak w innym repertuarze ( np.Tron Legacy na którym dół sobie zawsze sprawdzam ) jest go (przynajmniej dla mnie) stanowczo za mało, jest ledwo zaznaczony, ledwo słyszalny.

Odbieram HD50 jako średnicowe słuchawki z niezłą górą.

Gdyby dół był bardziej zaakcentowany i bardziej obecny - natychmiast kupiłbym je.

 

Dziś spędziłem wiele godzin w autokarze. Zabrałem ze sobą Fidelio NC1.

Cóż, przekonałem się po raz kolejny z rzędu, że jednak NC to jest to.

Znakomicie sprawdza się w pociągu i autokarze.Po prostu wycina większość słyszalnego tła i dzięki temu wcale nie trzeba słuchać głośno."

 

Później dowiedziałem się, że był to modowany egzemplarz, tak więc moja "kursywka" nie jest o modelu fabrycznym, a Lord jest dla mnie zdecydowanym orędownikiem Jasnej Strony Mocy.

 

Nie wiem ile osób zna te słuchawki, ale biorąc pod uwagę ich cenę, wykonanie oraz mobilność są z całą pewnością warte odsłuchowego grzechu, bez dwóch zdań !

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden prawdopodobnie miał mnie na myśli pisząc "...że na forum ma go co najmniej jeszcze jedna osoba, może dwie - chyba bez modów..."
Dołożę więc swoje trzy grosze. Moje Meizu HD50 wyglądają jak te z dwóch pierwszych fotek w recenzji Lorda. Są czarno - srebrne (są piękne) i przede wszystkim nie są modowane.
Na pewno grają ciemniej niż te Lordowskie z którymi miał też do czynienia @paratykus.
Bas w moich jest autorytatywny, ma konkretne zejście - jest podkreślony, ale jest punktowy, nie rozlazły. Jest dobrze kontrolowany, mi pasuje zarówno ilościowo jak i jakościowo.
Średnie w porównaniu z dołem są lekko wycofane. Są naturalne, lekko ocieplone w dolnych rejestrach. Treble są wystarczająco zaznaczone, nie sybilują.
Obrazowanie i scena to naprawdę mocna strona tych słuchawek (zwłaszcza w EDM).
W zeszłym roku gościłem na ogródkowym grillu kumpla, fana muzyki Jean Michel Jarre. Nie 'audiofila', takiego zwykłego konsumenta muzyki, zakochanego w muzyce JMJ.
Dałem mu do odsłuchu "Aero" w formacie flac, z telefonu Meizu Pro 5, na tych Meizu HD50. Obserwowałem z satysfakcją jakie to zrobiło na nim wrażenie.
Pytał mnie potem, co to za wersja (znanej mu doskonale) płyty, bo "Aero" słuchał wiele razy, ale nigdy jej "tak" nie słyszał :) "Oglądał" potem telefon i słuchawki ;)
Moja próżność została zaspokojona (między innymi dzięki Meizu HD50) :D
I jeszcze jedna ważna sprawa:
- na mojej głowie (a mam duży łeb) trzymają się bardzo dobrze. Z kolei moja żona, ma głowę dużo mniejszą i nie ma szans, żeby słuchawki się utrzymały - nie da się już więcej zmniejszyć pałąka. Konstrukcyjnie - to nie są słuchawki dla wszystkich (trzeba mieć dużą głowę), warto o tym pamiętać. 

Podsumowując: niewiele kosztują, mają świetny wygląd, grają naprawdę dobrze.
Meizu HD50 mają super stosunek cena/jakość. Jednak warto sprawdzić jak się trzymają na głowie. ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na Aliexpress pojawiły się pady DIY do Meizu HD50

https://pl.aliexpress.com/item/Replacement-DIY-cushion-ear-pads-Pillow-for-Meizu-HD50-HD-50-HIFI-Headphones/32821242753.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.3pc1V1&isOrigTitle=true

 

Po naszemu około 44 zł (11,99 dolarów). Zależy jak komu co policzy. Są zdjęcia jak wyglądają i jak montować. Troszkę się różnią wyglądem ale skoro nie ma innych a oryginalne się łuszczą...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.07.2017 o 17:07, Lord Rayden napisał:

Na Aliexpress pojawiły się pady DIY do Meizu HD50

https://pl.aliexpress.com/item/Replacement-DIY-cushion-ear-pads-Pillow-for-Meizu-HD50-HD-50-HIFI-Headphones/32821242753.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.3pc1V1&isOrigTitle=true

 

Po naszemu około 44 zł (11,99 dolarów). Zależy jak komu co policzy. Są zdjęcia jak wyglądają i jak montować. Troszkę się różnią wyglądem ale skoro nie ma innych a oryginalne się łuszczą...

Kupował ktoś? ;) Wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Na AliEx są wrażenia kupujących, najczęściej Rosjan, można zajrzeć. Jeden coś pisał,że ogólnie OK, ale słabiej izolują niż stokowe.

"Звукоизоляция чуть хуже, чем у оригинальных, но в целом качество хорошее."

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawa sytuacja. Brałem ze sobą ostatnio na dwór AK120 (mam fazę na tego klasyka) albo z B&O H6 albo z Meizu HD50 (Perul Mod). Z H6 otrzymuję granie jasne, żebym nie powiedział ostrzejsze (i bardzo przestrzenne), podczas gdy z HD50, dźwięk jest bardziej analogowy, "mocniejszy", bardziej soczysty, dociążony. Muzyka ta sama. Poziom głośności dla H6 znacznie wyższy (50-60).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam wreszcie zmienione pady na HD50. Po poprawkach Perula, muzycznie nadal bez zarzutu.

 

pojawiły się (chyba niedawno) nowe pady do HD50 od POYATU. Wyglądają na kompletne, łącznie z plastikowym ringiem i wstawkami z literami L i P. Kosztują 14 dolarów. 

https://pl.aliexpress.com/item/POYATU-Earpads-S-uchawkowe-Dla-Meizu-HD50-Wymiany-Nauszniki-Dla-Meizu-HD-50-S-uchawki-S/32832226717.html

 

z instrukcji obrazkowej wynika, że pady się "odkręca" i "nkręca" bez użycia narzędzi, dbając tylko o spasowanie (oznaczenia w formie trójkąta).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wyciągnąłem przed snem Meizu HD50 z etui. Plus AK SR15. Fajny duecik gra Namlooka na red cable of @Perul Master.

Kiedtś myślalem , że przed snem grał będę na Momentum On Ear ale ostatecznie się nie sprawdziły. Podobnie jak BD T50p czy T51p.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności