Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[~500zł; nowe] Wygodne nauszne słuchawki do komputera podobne do K518DJ


Defqon

Pytanie

Hej,

 

Wiele lat już nie pisałem na tym forum, bo i tak przestałem szukać odpowiedzi w internecie jeśli chodzi o wybory wszelakiego sprzętu, ale jeśli chodzi o słuchawki jest zbyt wiele wyborów - stąd ten wątek.

Więc bez owijania w bawełnę:

 

Słuchawki - wymagania:

  • nauszne (wygodne) - jestem na mojej 3-ej parze K518DJ i mam już ochotę na słuchawki z mniej miażdżącym pałąkiem
  • podobne brzmieniem do K518DJ
  • kabel dłuższy niż 1m, bo będzie podłączany do PC
  • nowe - nie chcę używanych
  • ~500zł (jak warto dopłacić do jakiegoś modelu to +100/200zł)

 

Słuchawki to dla mnie priorytet teraz, bo moje już są zużyte (K518DJ). Zastanawiam się też nad jakimś zewnętrznym DACiem do tych słuchawek, bo może ulepszę dźwięk uzyskiwany z kompa. (teraz mam bezpośrednio podpięte pod płytę główną i nigdy nie miałem jakieś dedykowanej karty/daca) Na takiego DACa dam maks 500zł ale ten wątek chciał bym ograniczyć do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Play napisał:

Takstar HD6000

Podobno po jakimś czasie (nawet kilku miesiącach) wygniatają się i robią naprawdę niewygodne :)

 

Sony mdr-xb950 (wokółuszne), Monster n-tune hd. Obydwa modele mają duuużo basu, czego z pewnością oczekujesz, ale Sony są zdecydowanie ciemne, Monstery zaś mają górę podbitą równie mocno co dół.

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Patriq6 napisał:

Podobno po jakimś czasie (nawet kilku miesiącach) wygniatają się i robią naprawdę niewygodne :)

 

Swoich używałem intensywnie trochę ponad pół roku i nic takiego nie stwierdziłem. Chociaż w ich przypadku (moim zdaniem) braki w wygodzie wynikają akurat z tego, że nie są w pełni wokółuszne, coś pomiędzy K518 a pełnowymiarowymi nausznikami. Sporo poprawiają pady od HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Perul napisał:

Shure SRH840

Te mi się najbardziej spodobały. Jedyne minusy jakie znalazłem to, że poduszki są niezbyt wygodne, ale łatwo można ja wymienić na jakieś lepszej jakości.

Od tych Shure doszedłem do Audio-Technica ATH-M40x. Czy ktoś coś o nich wie?

 

Teraz w sumie najbardziej podobają mi się Brainwavz HM5. HM5 czy SRH840?

 

Ach, poczytałem trochę i najbardziej będę zadowolony z Shure SRH840. Poduszki ewentualnie do wymiany i podobno nie potrzebują daca, a mogą prosto z kompa grać i nie tracą na dźwięku. W takim razie zdecydowane.

Edytowane przez Defqon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W SRH840 fabryczne pady są całkiem wygodne (miękkie) dopóki skóra na ich nie stwardnieje, zdecydowanie lepsze niż w tańszych SRH240 i SRH440. Fakt, że są dość niskie, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Jak się zużyją można założyć skórkowe pady od HM5, fakt, że trochę wyższe więc i brzmienie trochę się zmieni (dalsza scena), ale różnice brzmieniowe nie powinny być wielkie, za to wygoda i wytrzymałość zdecydowanie zyskuje.

Dość łatwo je napędzić, czyli nawet z kompa zagrają fajnie, ale to nie znaczy, że na dobrym torze nie zyskają - zyskują każde słuchawki, kwestia tylko, że jedne trochę a inne dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul - ile by trzeba było wydać na DACa żeby na tych słuchawkach w ogóle poczuć różnicę? Bo czytałem że ludzie ze słuchawkami które łatwo napędzić wydali $150-200 na daca i nie czują różnicy. Ja osobiście nie planuję wydać więcej niż 400zł na takie urządzenie. A jeśli do takiej ceny różnica jest marginalna to nie jestem w ogóle zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy jakiej klasy masz kartę zintegrowaną w kompie. Poziom niektórych jest zbliżony do kart za 30zł, a innych za 200 zł. Nie ma tu reguły co do zastosowanego układu, bo dużo więcej zależy od zaprojektowania płyty głównej.

Za okolice 400 zł kupisz AIM SC808, który "zjada" nawet najlepsze integry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To w tej cenie ta wewnętrzna karta najlepsza do słuchawek? Bo w sumie rozglądałem się głównie nad zewnętrznym sprzętem (Fiio etc.). Jak ze sterownikami? Dobre?

 

Jak ta karta znosi EMI? Mam kartę graficzną która może powodować mocno. Dodatkowo niszczą cewki przy wysiłku.

Edytowane przez Defqon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście to nie znam tego AIM'a - poszukaj recenzji i opinii o nim.

 

Sporo tańszą alternatywą jest AIM SC8000, czyli trochę okrojony SC808. Wg @FeXa, który miał je obie jednoczenie niewiele ustępuje SC808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To w takim razie alternatywy do 500zł? Nie chcę płacić za daca/płytę więcej niż za same słuchawki. :)

 

Moja płyta ma PCI jeszcze - GA-Z97X-Gaming 5. Przy okazji specyfikacje audio tej płyty:

"Realtek® ALC1150 codec

Support for Sound Blaster X-Fi MB3

High Definition Audio

2/4/5.1/7.1-channel

Support for S/PDIF Out"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności