Skocz do zawartości

Zewnetrzny wzmaczniacz ~800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegos zewnetrzengo wzmaczniacza (dac), podpinanego chyba najlepiej pod usb. ->7.1 + wymienne opampy (na kazdej linii!)<-. Fajni by bylo jak by mial oprocz standardowych wyjsc takze HDMI oraz po podlaczeniu do np komputera zamiast telewizora czy tam amplitunera, bylo mozna sterowac panelem sterowania z rozbudowanymi opcjami.

 

Czyli taka karta dzwiekowa 7.1 (ala np stx ii) + hdmi i mozliwosc sterowania przez komputer, ale zasilana zewnetrznie i wsppolpracuja z wiekszoscia innych sprzetow. Bajerem bylby bluetooth.

 

Jest cos takiego na rynku ?

Edytowane przez henrix343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z znanych mi typowych producentów audio w tym przedziale cenowym nic takiego nie posiada. Zostaje szukać czegoś w ofercie Creative lub Asus. Ale tam nie znajdziesz konstrukcji które posiadają wymienne opampy dla wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI przecież i tak idzie cyfrowy dźwięk więc nie wiem po co Ci karta dźwiękowa 7.1 i to jeszcze z wymiennymi opampami. Do amplitunera/telewizora komputer podłączasz normalnie przez HDMI przez które pójdzie obraz i dźwięk. Do słuchawek/głośników 2.0 które masz przy komputerze wystarczy wtedy zwykły DAC/AMP bez żadnych udziwnień który będzie działał niezależnie od amplitunera/TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po HDMI przecież i tak idzie cyfrowy dźwięk więc nie wiem po co Ci karta dźwiękowa 7.1 i to jeszcze z wymiennymi opampami."?

 

No i o to chodzi aby szedl cyfrowy dzwiek, ale kazdy cyfrowy jest zamieniany na koncu na analog i dzieki wymiennym opampom to ja decyduje jak jest ew. zamieniany z podzialem na poszczegolne kanaly. To nie sam kolumny aktywne, a nawet jak by byly to nie zapewniaja takiej kompatybilnosci (wymienny dac, ale moze sie myle to wyprowadz mnei z bledu).

 

"Do amplitunera/telewizora komputer podłączasz normalnie przez HDMI przez które pójdzie obraz i dźwięk." HDMI do TV/ampka tak jak pisalem, ok. Ale HDMI podlaczam tez do tego wlasnie zewnetrznego 'DACa', a z niego na kolumny. I teraz tak, jezeli mam ampka po drodze (komp --> ampek --> tv + 'dac') to moge ustawic w ampku ze wyjscie hdmi ma leciec cyfrowo, bez zamiany i to dacem z opampami decyduje jak dalej. Starego ampka rozebrslem i tam nei ma za bardzo kontroli na dzwiekiem - soft jest tylko taki wbudowany w ampka, bez dokladnej kontroli ze strony kompa, torow jest 5 + sub a ja potrzebuje 7 + sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to i to. Ampek przeciez dostaje sygnal cyfrowy - moze go dalej wyslac cyfrowo (bez zadnej konwersji) do jakeigos innego sprzetu, ktory obsluguje cyfre, lub zamienic na analog - gdy daje sygnal bezposrednio do glosnikow.

 

EDIT: oczywiscie mowi w takim przypadku o glosnikach nie aktywnych (hdmi out z ampka)

Edytowane przez henrix343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności