Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pady do Denon


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem, że w moich d7100 zaczyna pękać skóra jak na zdjęciu przykładowym.

Czy da się to jakoś naprawić, czy konieczna jest wymiana nausznic?

Wysłałem zapytanie do Denona, lecz obawiam się ceny jaką mogą zaproponować.

Czy są jakieś skórkowe zamienniki? czy pasowałyby pady od d7000?

Pozdrawiam

20150515_171110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się, na zdjęciu jest d600, natomiast tylko to znalazłem na biegu w sieci, a problem jest ten sam. Właśnie do d600 jest dużo łatwiej znaleźć zamiennik niż do 7100, chociaż słuchawki są w zasadzie identyczne. W dalszym ciągu czekam na odzew od Denona. Wpadł mi do głowy również inny pomysł i chyba w akcie desperacji zdecyduje się na niego:)otóż same pady nie są zniszczone a jedynie rancik, który pozwala im utrzymać się na swoim miejscu. Dlatego pójdę do specjalisty tapicera i poproszę go o delikatne szycie na zakładkę, nie wpłynie to w żaden sposób na wartości odsłuchowe i raczej po założeniu również nie będzie widać naprawy, natomiast pady dostaną drugie życie:)póki co czekam na odpowiedź z ceną,a później działam:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sam sobie zabierać nadziei, aczkolwiek przypuszczam, iż będzie to około 250zł co moim zdaniem za kawałek skóry jagnięcej to stanowczo za dużo. Patrząc na ten wyrób maksymalną kwotą zadowalającą klienta oraz producenta powinno być 150zł, lecz jak już się dowiedziałem w Denonie w Polsce nie ma padów, więc pozostaje ściąganie z zagranicy i wszyscy pośrednicy chcą zarobić. Doprowadzę sprawę do szczęśliwego finału i czas zmienić słuchafony:)

Przed chwilą dostałem mail z ceną 280zł plus wysyłka 25 zł. Chora cena, w takim razie robię po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy to jest prawdziwa skóra :P

W przypadku D7100 można jeszcze zainwestować w nowe pady, bo słuchawki mają większą wartość niż D600, ale moim zdaniem najlepsze wyjście będzie oddać uszkodzone pady do tapicera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakus1233:) powiem Ci,że jeden z tapicerów wziął je do ręki i w sumie sam nie potrafił określi czy istotnie jest to prawdziwa skóra:)aczkolwiek stanęło na jagnięcej:)i jak tylko znajdzie kawałek takiej mięciutkiej skórki to mi je odnowi:) jeszcze zerknę na zestaw kaletników w swojej okolicy:)

miki_w1 czy Twoim zdaniem cena świadczy o tym czy produkt jest ze skóry ekologicznej czy naturalnej? może to będzie kiepskie porównanie, ale ludzie czytający myślę,iż zrozumieją co chodzi mi po głowie. Otóż markowi producenci tworzą sprzęt za olbrzymie pieniądze i to jest fakt. Spora część osób będących na tym forum wie, iż to co znajduje się w środku nie jest adekwatne do tej ceny i są w stanie złożyć sprzęt na dużo lepszych komponentach za mniejsze pieniądze. Rynek i niekiedy brak konkurencji powoduje, że nie wszystko co drogie jest warte tych pieniędzy. A odbiegając od dywagacji to za cholerę bym nie wsadził skóry do hm5, byłby to dla mnie przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady do d7100 są ze skóry, ale już rant który się zakłada na słuchawki to rozciągliwa sztuczna skóra i pewnie inaczej by się ich nie dało założyć. Problem w tym, że ta sztuczna skóra została sklejona, a nie zszyta, na bardzo wąskiej powierzchni ze skórzaną resztą padów. W sumie to jakaś kpina żeby tego fabrycznie nie zszywali w słuchawkach za niemałe pieniądze. Zszyj to i posłużą Ci jeszcze długo.

Edytowane przez kony74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pady 320 u dystrybutora. Ja swoje dałem babci do zszycia. Gruba igła czarna nić i już nigdy Ci sie nie rozerwą. Jak chcesz mogę wysłać Ci zdjęcia. Jeśłi nie umiesz się posługiwać igła to jest mały problem bo u mnie w Gliwicach, żadna krawcowa nie chciała tego z szyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś fabrycznych na welurach? Brakowało basu?

Basu to może i jakoś bardzo nie brakowało, ale strasznie piłowały wyższą średnicą i chudo na niższej było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewam temat - czy ktoś miał do czynienia z tymi padami? https://pl.aliexpress.com/item/Ear-pads-replacement-cover-for-DENON-AH-D7100-AH-D600-Music-ManiacTM-Over-Ear-Headphones-earmuffes/32745543104.html

 

Mam tańszą wersję za $14, ale są słabe, a te z linka powyżej wyglądają jak oryginalne (poza ciemnym przeszyciem).

 

Przy zamówieniu 5 sztuk cena $34 za parę. Może ktoś byłby zainteresowany? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś pady Brainwavz http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-super-soft?from=listing

albo większe http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-xl-super-soft?from=listing

Tak na moje oko, to raczej te mniejsze, ale dla pewności możesz zmierzyć obwód pada w miejscu zakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 13:10, Perul napisał:

A sprawdzałeś pady Brainwavz http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-super-soft?from=listing

albo większe http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-xl-super-soft?from=listing

Tak na moje oko, to raczej te mniejsze, ale dla pewności możesz zmierzyć obwód pada w miejscu zakładania.

 

Myślałem o tym, ale opinie sa chyba podzielone. W D600 i D7100 pady mocno wpływają na dźwięk i trochę się obawiam kupować kota w worku. Seryjne pady były zaje...biste. :P

 

Edit. Zamówiłem na próbę te HM5 - nie są kosmicznie drogie, a może będzie bliżej im do oryginalnych. Te chińskie zamienniki które mam nie mają ani "memy foam" ani dobrego kształtu. We wrześniu ubiegłego roku pytałem dystrybutora Denona o cenę oryginałów - 300zł + wysyłka i 4-5 tygodni czekania.

 

______________________

 

Pady od HM5 przyszły. Generalnie da się teraz słuchać bo na tych tanich chińskich zamiennikach była rzeźnia. Wszystko przytłoczone basem a góra aż piszczała i sybilowała. Na padach HM5 jest zdecydowanie lepiej, ale chyba jednak skuszę się na oryginalne za 280zł bo nie pamiętam już jak brzmią D600 na nowych, oryginalnych padach... a czuję, że to jednak jeszcze nie to co powinny grać D600. 

 

D600 i D7100 to świetny przykład jak słabe (lub źle dobrane) pady mogą zrujnować dobre słuchawki. ;)

 

W załączniku kilka zdjęć (HM5 i chińskich rzekomo dedykowanych do D600 za $16). Wrócę do tematu z opinią za 4-5 tygodni gdy przyjdą oryginalne pady, bo tyle wynosi czas oczekiwania u polskiego dystrybutora.

 

20180111_163233.jpg

20180111_163242.jpg

20180111_163252.jpg

20180111_163304.jpg

20180111_163317.jpg

Edytowane przez eXorcist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oryginalne pady przyszły. Miało być 4-5 tygodni były 2. Czy warto je kupić za 280zł - decyzję pozostawię każdemu, ale napiszę tylko, że D600 albo grają jak D600, albo jak D600 ze zmienionymi padami. ;) 

 

Gdzieś przeczytałem opinię, że na padach od HM5 bas jest bardziej kontrolowany i jest go nieco mniej. Uważam, że to bzdura. Na oryginalnych padach wszystko jest na swoim miejscu. Nawet jeśli komuś nie pasuje ich granie to tak po prostu grają D600. :wub:

 

Z racji powiększenia mojej kolekcji słuchawek i przerzucenia się na monitory bliskiego pola do słuchania muzyki przy pracy myślę, że moje D600 długo pożyją w dobrym stanie, a jak wiemy D600 nie są już produkowane a to specyficzne i ciekawe słuchawki i warto je mieć. :)

 

Numer katalogowy padów: 917439100080S

20180130_113714.jpg

20180130_113957.jpg

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam pytanie do kolegów 

Czy pady od D7100 będą miały wpływ na charakter brzmienia po założeniu ich na D600 ?

Czy to będzie znacząca różnica?

Nie mogę nigdzie dostać padów do D600

Mogę zamówić od Denona tylko pady od D7100

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności