Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS5


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Masz stockowy kabel? Jeśli tak to zmień na srebrny. I pobaw się tipsami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheGusti napisał:

Cześć, ostatnio przyszły mi moje zs5, przyszły do mnie i jakoś nie wydaje mi się żeby grały wspaniale.. Używacie jakiegoś szczególnego ustawienia equalizera do nich? Może źle grają z moim mi5? 

Kosztują tyle ile kosztują, bo nie grają wspaniale - to naprawdę takie proste ;)

Ale mogą zagrać całkiem sensownie, pewnie po prostu z Xiaomi słabo się dopasowały. Samo to, że rozwijają się dopiero jak dostaną więcej prądu niż z telefonu (daje to znacznie więcej niż wymiana kabelka), najzwyczajniej je ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheGusti napisał:

Cześć, ostatnio przyszły mi moje zs5, przyszły do mnie i jakoś nie wydaje mi się żeby grały wspaniale.. Używacie jakiegoś szczególnego ustawienia equalizera do nich? Może źle grają z moim mi5? 

Mnie zs5 grały znośnie z wolfsonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ZS5 to koniec moich poszukiwań. Na stocku były dla mnie nie do zaakceptowania. Męcząca, cyfrowa, natarczywa góra. Brzmienie za bardzo szło w V. Nie było w nim za grosz naturalności. Po założeniu pianek Comply T-400 i zmianie kabelka na srebrny otrzymałem zupełnie inne słuchawki. Brzmienie pięknie się wyrównało. Różnice są powiedziałbym drastyczne. Do iPhone czy macbooka jak znalazł. Próbowałem też łączyć z DX90 ale mam wrażenie, że jakość źródła, nie robi im większej różnicy. Ze wszystkiego grają po prostu zadowalająco. Nigdy popisowo, ale za te pieniądze i tak jestem mile zaskoczony. Wystarczy im spotify i można iść w miasto :)

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, czy to normalne że ZS5 nieco szumią? jest to szum bardzo delikatny, po minucie właściwie przestaję go słyszeć ale po odłączeniu od źródła dźwięku słychać że nagle jest ciszej :). nigdy się z czyms takim nie spotkałem. nie przeszkadza to zbytnio bo to naprawdę bardzo delikatny szum (choć po włożeniu do telefonu jest mocniejszy niż w pc). posiadam srebrny kabelek.

Edytowane przez economy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre nie znaczy czułe. Dla niektórych nawet bardzo dobre przez swoją czułość są nieakceptowalne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja KZ ZS5 słucham na Fiio X5 III gen, Shanling M1 Galaxy Note4 i nie słychać tam szumów nawet przy cichym słuchaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7/13/2017 o 15:34, brunnerius napisał:

a ja swoje kuna okaleczyłem, znaczy działają bez problemu ale jak kiedyś Wam wypadnie siateczka to przy sklejaniu niech Was broni pukanie tulejką w biurko, są mega delikatne.

Ktoś widział samą siateczkę/filtr do kupienia. Zgubiła mi się jedna. Mam nadzieję, że nie w uchu :(

 

edit:

w sumie obie do wywalenia i po sprawie. Filtrem to to nie jest.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie dzisiaj swoje rozpakowałem i testuję od kilku godzin. Zamówiłem z ciekawości srebrny kabel i pianki T400.

Zacząłem od sprawdzenia stockowego zestawu. Byłem mile zaskoczony, choć dużo basu i scena może nie była najbardziej przejrzysta, to za tą cenę już poczułem miłe zaskoczenie, bo grały dość dynamicznie. Nie do końca ich charakterystyka pasowała do mojej muzyki, ale już bez kombinacji mogą się podobać.

Po przesłuchaniu kilku kawałków, postanowiłem przezbroić zestaw na srebrny kabelek + pianki T400. Moje zdziwienie było jeszcze większe. Słuchawki zaczęły grać dużo jaśniej, zupełnie inaczej, bas przestał włazić we wszystkie pasma, góra wydaje się być bardziej odseparowana, pojawiła się scena, choć niezbyt szeroka.

 

Podsumowując - był to bardzo udany zakup, nie spodziewałem się aż tak pozytywnego obioru w tym przedziale cenowym. Pamiętam ładnych parę lat temu ogromny hype na forum na JBL Reference 220. Te kosztują ułamek ceny JBL a grają o niebo lepiej.

Czy coś się zmienia po wygrzniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj swoje rozpakowałem i testuję od kilku godzin. Zamówiłem z ciekawości srebrny kabel i pianki T400.

Zacząłem od sprawdzenia stockowego zestawu. Byłem mile zaskoczony, choć dużo basu i scena może nie była najbardziej przejrzysta, to za tą cenę już poczułem miłe zaskoczenie, bo grały dość dynamicznie. Nie do końca ich charakterystyka pasowała do mojej muzyki, ale już bez kombinacji mogą się podobać.

Po przesłuchaniu kilku kawałków, postanowiłem przezbroić zestaw na srebrny kabelek + pianki T400. Moje zdziwienie było jeszcze większe. Słuchawki zaczęły grać dużo jaśniej, zupełnie inaczej, bas przestał włazić we wszystkie pasma, góra wydaje się być bardziej odseparowana, pojawiła się scena, choć niezbyt szeroka.

 

Podsumowując - był to bardzo udany zakup, nie spodziewałem się aż tak pozytywnego obioru w tym przedziale cenowym. Pamiętam ładnych parę lat temu ogromny hype na forum na JBL Reference 220. Te kosztują ułamek ceny JBL a grają o niebo lepiej.

Czy coś się zmienia po wygrzniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnej dużej zmiany brzmienia po wygrzaniu raczej niema. Odradzał bym głośne nastawianie tych słuchawek do wygrzewania w celu uspokojenia góry pasma, bo skutek może być wręcz odwrotny. Sądzę że są to słuchawki do których słuch musi się przez jakiś czas przyzwyczaić. Po przesiadce z niezbyt rozdzielczych słuchawek dynamicznych ich brzmienie może stwarzać wrażenie pewnego szoku.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności