Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS5


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz w ustawienia dźwięku tam dość sporo jest ustawień może coś wyłączone. A najlepiej sprawdź "dźwięk adaptacyjny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już pisał, ale wątek się rozrósł i nie będę się przegrzebywał żeby sprawdzić.

O tym, że KaZety lubią dostać "w palnik" rzecz wiadoma.

Pisałem, że lepiej mi brzmią z DX80 niż z Pionka. Kwestia mocy grajka.

No, ale wygrzebałem dzisiaj z szuflady B1 i spiąłem z DX-em.

Ło Matko, co ten tandem zrobił z piątek. B1 ledwo rozkręcone :o, tyci, tyci, a różnica ... :)

Dobrze, że mało prądu w Aune, bo nocka byłaby zarwana

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paratykus napisał:

Nie wiem czy ktoś już pisał, ale wątek się rozrósł i nie będę się przegrzebywał żeby sprawdzić.

O tym, że KaZety lubią dostać "w palnik" rzecz wiadoma.

Pisałem, że lepiej mi brzmią z DX80 niż z Pionka. Kwestia mocy grajka.

No, ale wygrzebałem dzisiaj z szuflady B1 i spiąłem z DX-em.

Ło Matko, co ten tandem zrobił z piątek. B1 ledwo rozkręcone :o, tyci, tyci, a różnica ... :)

Dobrze, że mało prądu w Aune, bo nocka byłaby zarwana

Mam to samo z Fiio X5III + B1 zadziwiająco dobrze to gra. Dlatego zostawiłem sobie ZS5

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak B1 podpiąłem to się jakościowo zrobiły zupełnie inne słuchawki, lepsze.

Normalnie jestem zadziwony, a osoba ze mnie raczej dosyć zdystansowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli @paratykus B1 muszę kupić? :) kolejne 900 trza wydać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kawior :) Do piwa sie nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, ze sprzętami na Forum to jest tak : zajeżdża pociąg i Wiara wsiada nawet na bufory, byle się załapać.

Potem pociąg zwalnia, a bagaże lądują w Komisie, niby normalka.

Ja pod tym względem nie jestem normalny, bo raczej przywiązuję się do fajnych sprzętów i wolę trzymać po szufladach niż się pozbywać.

I dzięki temu mogę doznać fajnych chwil, jak z teraz wygrzebanym B1+ZS5.

 

Zresztą, ta pogoń za nowościami to jest trochę taka podróż do Szangri-La. Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie, ale dotrzeć do tej krainy ...

Nowość. Pogoń za nowościami. Co to jest nowość  ? Dla mnie nowość to jest coś czego nie było, jest przełomowe i odkrywcze, zupełnie nowatorskie.

A co nam mogą dać te wszystkie "przełomowe nowości", które co tydzień pojawiają się na rynku ? Poszerzą nam zdolność percepcji o zakres nietoperza i płetwala ?

No chyba nie. Tak więc ja wsiadam do pociągów, ale tych tańszych, z pełną świadomością, że lubię być czasem trochę oszukiwany :)

 

Nowość? Przełom ? Owszem, kilka razy pisałem - jak zaczną wszczepy audio robić będzie to dla mnie nowość i przełom, 53-a sekunda :

 

 

Reasumując, spokojnie B1 możesz kupić. Jemu nic nie brakuje. Znakomity klocuszek w przystępnej cenie, a jak z drugiej ręki i w dobrej formie to klękajcie narody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzech - wcale nie jesteś ostatni :-) właśnie odebrałem swoje po praktycznie 2 miesiącach oczekiwania. Plus jest taki, że dostałem wersję na rynek chiński (duże czarne pudełko) i srebrny kabel gratis (miesąc czekałem, żeby wogóle wyszły z magazynu, więc żólty kolega obiecał dorzucić gratis :-) )

 

Pierwsze wrażenia - podpięte bezpośrednio do Huawei P10 nie robią efektu WOW, grają poprawnie i nic poza tym. Podpięcie SMSL Idol+ zmienia całkowicie odczucia - jest fajnie aczkolwiek jeszcze trochę mułu zostaje. Zobaczę jak będzie po powrocie do domu i podpięciu do SMSl M3 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy, a w tematyce słuchawek laik na maksa, ale mimo to starałem się przeczytać prawie cały temat, na ile praca pozwoliła ;) bardzo interesuja mnie te KZtki i od pewnego czasu śledzę już ich temat, ale nie potrafię dojść do tego czy będą dobrze się nadawały do mojego OnePlus 5. Używam rowniez moda do dzwieku (A.R.I.S.E. Sound System z forum xda) w celu wyciągnięcie jak najwięcej z tel i nie powiem robi mega różnice, w zależności jeszcze jakich ustawień się użyje. To już tak offtopic dla tych co kojarzą. Wracając do sedna, szukam słuchawek do mojego OP5 na codzienne słuchanie oraz do biegania (może jakaś druga sportowa tania wygodna para lub przejściówka na bezprzewodowe?) i myślałem o tych ZS5, ale jako że jestem zielony w temacie to trudno mi wybrac :( ps. co to za wersja na rynek chiński w czarnym pudełku?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeuskk napisał:

Witam. Jestem tu nowy, a w tematyce słuchawek laik na maksa, ale mimo to starałem się przeczytać prawie cały temat, na ile praca pozwoliła ;) bardzo interesuja mnie te KZtki i od pewnego czasu śledzę już ich temat, ale nie potrafię dojść do tego czy będą dobrze się nadawały do mojego OnePlus 5. Używam rowniez moda do dzwieku (A.R.I.S.E. Sound System z forum xda) w celu wyciągnięcie jak najwięcej z tel i nie powiem robi mega różnice, w zależności jeszcze jakich ustawień się użyje. To już tak offtopic dla tych co kojarzą. Wracając do sedna, szukam słuchawek do mojego OP5 na codzienne słuchanie oraz do biegania (może jakaś druga sportowa tania wygodna para lub przejściówka na bezprzewodowe?) i myślałem o tych ZS5, ale jako że jestem zielony w temacie to trudno mi wybrac :( ps. co to za wersja na rynek chiński w czarnym pudełku?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 

ZS5 są obiektywnie tanie. Spróbuj i kup. Moim zdaniem powinieneś założyć osobny temat w dziale: co kupić? Bo jeśli rozumiem Twoje pytanie nie dotyczy tylko ZS5. Od siebie dodam, że są one wygodne i stabilnie siedzą w kanale więc w zależności od sportu jakie uprawiasz powinny się zdać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zeuskk napisał:

Witam. Jestem tu nowy, a w tematyce słuchawek laik na maksa, ale mimo to starałem się przeczytać prawie cały temat, na ile praca pozwoliła ;) bardzo interesuja mnie te KZtki i od pewnego czasu śledzę już ich temat, ale nie potrafię dojść do tego czy będą dobrze się nadawały do mojego OnePlus 5. Używam rowniez moda do dzwieku (A.R.I.S.E. Sound System z forum xda) w celu wyciągnięcie jak najwięcej z tel i nie powiem robi mega różnice, w zależności jeszcze jakich ustawień się użyje. To już tak offtopic dla tych co kojarzą. Wracając do sedna, szukam słuchawek do mojego OP5 na codzienne słuchanie oraz do biegania (może jakaś druga sportowa tania wygodna para lub przejściówka na bezprzewodowe?) i myślałem o tych ZS5, ale jako że jestem zielony w temacie to trudno mi wybrac :( ps. co to za wersja na rynek chiński w czarnym pudełku?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 

Główny problem z słuchawkami polega na tym że nie można grupy słuchawek ułożyć od najlepszych do najgorszych w określonej kolejności obiektywnie, tylko w kolejności jak się komuś podobają i to tylko na określonym sprzęcie. Podłączone do czegoś innego mogą zagrać zupełnie inaczej. Dlatego tylko Ty sam możesz ocenić czy będą dla Ciebie dobre. Za ZS5 przemawia ich bardzo dobra relacja jakość cena i to że nie są zbyt drogie. Do tego faktycznie da się do nich dokupić lepsze kable i zestaw bluetooth dedykowany do ZS3. Ten kabelek bluetooth jest zupełnie niezły ( jak na swoją cenę ), poza tym że ma krótki zasięg i czas pracy na jednym naładowaniu nie ma co liczyć na więcej niż 3,5 h. W pewnych sytuacjach ZS3 mogą okazać się lepsze. Pozostaje jeszcze kwestia wygody. Jednym te słuchawki świetnie leża w uszach a inni na nie narzekają. Chyba ci o szczególnie małych małżowinach usznych. Ja jestem zadowolony. Niestety słuchawki z przetwornikami armaturowymi mogą stanowić zbyt duże wyzwanie dla telefonu, nawet z dobrą sekcją audio. Dlatego dynamiczne ZS3 mogą okazać się lepsze. Wielu ludzi na tym forum ma DAP-y i inny sprzęt o znacznie wyższej jakości niż to co można uzyskać z najlepszych telefonów. Dlatego to co usłyszysz może mocno odbiegać od tego co oni mają. 

To duże pudełko zawiera dodatkowy zestaw 3 par innych tipsów, które są chyba dla większości ludzi gorsze. Samo pudełko jest bardziej efektowne i jest w nim metalowa blaszka będąca rodzajem wieszaka dla tipsów. Nie za wiele to wnosi. Małe pudełko opracowano najprawdopodobniej z powodów nie tylko oszczędnościowych, lecz ułatwienia pakowania małych przesyłek o niskiej wadze, pod kątem transportu lotniczego. Może ktoś kto ma duże pudełko wypowiedział by się o wrażeniach z tych dodatkowych tipsów. Zapewne mają inny kształt wylotu z przed dyszy. Poza tym te standardowe mają dość specyficznie ukształtowaną powierzchnię zewnętrzna wokół wylotu. Wielu ludzi tu zapewne używa zupełnie innych tipsów. Moim zdaniem dobrze sprawdzają się z nimi nakładki piankowe. Jest w nich nieco mniej niskiego basu, który jest w ZS5 podawany ze sporym nadmiarem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/07/2017 o 11:48, Vegetto87 napisał:

Nie, nie wyciszyłem multimediów. Sprawdzałem na Tidalu, Neutronie i YouTube i wszędzie była cisza. Dopiero gdy podpiąłem je pod wzmacniacz fiio e06 wydobyły z siebie dźwięk. Na początku myślałem, że słuchawki są zepsute bądź źle kabel włożyłem. Miałem dokładnie taką samą sytuację gdy odsłuchiwałem Andromedy. Dlatego wspomniałem, że zs5 nie tylko wyglądem przypominają Andromedy :)

 

Mam dokładnie tak samo - rozwiązanie: zmieniłem kabel (akurat na jeden z fiio) i działają z note4/exynos.

 

UPDATE:

wygląda na to że telefon nie rejestruje że słuchawki są podłączone (z jakiegoś powodu),

rozwiązanie: jeśli się "bardzo powoli" włoży wtyczkę do telefonu - to zadziała

Edytowane przez andi
drugie rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś jest na rzeczy bo jestem przewrażliwiony na punkcie górnych rejestrów w dokanałowych, z przetwornikiem dynamicznym (z niższej półki). Ani ZST ani ZS5 nie mają góry typowej dla armatury, jest bardziej jak  tanich dynamikach, trochę świszczy, trochę sybilizuje w ZST na sylikonowych tipsach (na piankach comply problem znika). W ZS5 już jest pod tym względem dużo lepiej i brzmi to nieźle nawet na silikonowych gumeczkach. W każdym razie całkiem możliwe, że faktycznie tylko gra tam  przetwornik dynamiczny.

 

I druga kwestia którą chciałbym poruszyć to gniazda w słuchawkach i wtyki w kablach dla ZST i ZS5. Wszędzie piszą, że wtyki mają średnicę 0,75mm, podobnie z kabelkiem na srebrze jaki również z ZS5 zakupiłem. 

 

Jednak nijak nie pasują one do Triple.Fi. Za to wtyki od kabla dla UE 10 wchodzą zbyt luźno do słuchawek KZ: ZST i ZS5. Producent jak i sprzedawcy chyba jednak nie wiedzą co sprzedają. Także radzę uważać z przekładaniem kabla do innych słuchawek, możliwe, że ktoś już o tym wspominał. 

Ma ktoś śrubę mikrometryczną aby sprawdzić dokładny wymiar ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności