Skocz do zawartości

KZ ZS5


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, paratykus napisał:

Wypadanie kabelka. Ja musiałem z całej siły (a trochę jej mam) wciskać wtyczkę do ZS5.Pierwsza próba skończyła się podobnym efektem w jednej słuchawce jak i u Ciebie. Mają wejść nie tylko piny w gniazdo. Cześć wtyczki ma się schować w słuchawce. Tak cisnąłem, że byłem pewny, że ją rozwalę, ale zaskoczyło. 

Ok, zamieniłem kabelki srebrny ze złotym i rzeczywiście da się wepchnąć głębiej. Złotego nie da się, bo plastik przy końcówce wchodzącej do słuchawki nie zwęża się. Ale złoty będzie do ZST jak ulał.

 

5 godzin temu, Inszy napisał:

Najlepiej wypadły z Cozoy Rei. Do telefonu jak znalazł ;)

Pewnie też dobrze wypada z Audioheaven Z6, ale akurat posłałem go na testy, więc z ZS5 nie zdążyłem połączyć.

Cozoy trochę poza moim przedziałem cenowym :/ Hmm ale Audio Heaven Z6 ciekawie wygląda, jeszcze się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jaari napisał:

Cozoy trochę poza moim przedziałem cenowym :/ Hmm ale Audio Heaven Z6 ciekawie wygląda, jeszcze się zastanowię.

Jak dla mnie ZST jak i ZS5 dobrze spisują się z Pionkiem jak i z dużo tańszym xDuoo X3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LuQi napisał:

 

Zdecydowanie! Ja również polecam to połączenie.

Mnie ZST i ZS5 lepiej zabrzmiały z DX80 niż z Pionkiem, ale muszę dla swojej pewności to zweryfikować jeszcze raz.

Zwłaszcza ZS5 zabrzmiały lepiej. Tak jakby DX dając im więcej mocy lepiej je wysterował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, yogi_gti napisał:

Link do recki ZS5:

http://www.thephonograph.net/kz-zs5-review/

Według tej stronki więcej punktów zbierają kolorowe ZST niż ZS5.

To kolorowe ZST i czarne to dwa różne modele? :o Myślałem, że to jedno i to samo, bardziej mi się podobały czarne, więc je wziąłem, ale fail :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaari napisał:

To kolorowe ZST i czarne to dwa różne modele? :o Myślałem, że to jedno i to samo, bardziej mi się podobały czarne, więc je wziąłem, ale fail :(

Według kolegów od nas z forum różnią się tylko kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yogi_gti napisał:

Ciekaw jestem jak by zagrały z XDUOO X10, albo z SHANGLING M2s.

Co do połączenia z X10 to mogę powiedzieć, że bas jest jeszcze lepiej kontrolowany niż w przypadku ZST. Jedyny minus to fakt, że mam wrażenie, że na tym połączeniu są bardziej czułe na realizację nagrania - słaba realizacja = gorsza średnica. Zaznaczam, że nie piszę o jakości pliku a realizacji.

Samo granie? Hmm moim zdaniem faktycznie męczy mnie szybciej niż w przypadku ZST ale wydobywają więcej szczegółów niż niższy model.

Ponadto zyskał jazz oraz klasyka ale to raczej oczywiste...

Co do M2s nie wypowiem się bo nie miałem z nim do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MobyDick napisał:

Jest taka teoria że istnieją kolorowe ZST Pro, które czymś się różnią od normalnych ZST, które są robione w obu wersjach kolorystycznych. Jest też możliwe ze różne partie mogą się nieco różnić brzmieniem.

Jest to możliwe, ale raczej nie jest to osobna wersja Pro, tylko słaba kontrola jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na GearBeście były kolorowe z Pro w nazwie. Obecnie są tam dostępne oba kolory ZST. Jednak przy kolorowych jest jakiś błąd odnośnie średnicy drivera dynamicznego przy kolorowych. KZ chyba dostarcza swoje słuchawki nie do końca informując o ich wersjach. ATE i ATE-S są produkowane w wersjach 16 i 18 Ohm i bywa że są sprzedawane w rozbieżności z tym co deklaruje sprzedawca ( oznaczenia impedancji są nadrukowane na obudowach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam, że na podstawowym kablu prawa słuchawka stosunkowo często wymaga dodatkowego dociśnięcia kabla bo inaczej się  wypnie?

Z lewą nie mam żadnych problemów. Może jak dojdzie sreberko problem się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Binambik napisał:

Czy tylko ja tak mam, że na podstawowym kablu prawa słuchawka stosunkowo często wymaga dodatkowego dociśnięcia kabla bo inaczej się  wypnie?

Z lewą nie mam żadnych problemów. Może jak dojdzie sreberko problem się rozwiąże.

U mnie ten problem nie występował ani w KZ ZST ani w KZ ZS5 na stockowym kablu. Spasowanie było bardzo dobre i musiałem użyć siły żeby plastikowe osłonki pinów zagłębiły się w kopułki. Przy wymianie na srebrne kabelki musiałem użyć jeszcze większej siły. Kable siedzą mocno i pewnie.

Może masz za słabo dociśniętą wtyczkę ? Ja przy wymianie na srebrny w KZ ZS5 to się musiałem dosłownie zaprzeć żeby wtyczka weszła tak jak trzeba.

Osłonka pinów - ta węższa część od pinów do literki ma się zagłębić mniej więcej do połowy. Może za płytko wciskasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności