Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pęknięta żyła w słuchawkach Denon AH-C400 - naprawa


Joshep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum i niestety przychodzę z problemem i prośbą o pomoc.

 

Posiadam słuchawki Denon AH-C400 w których jakiś czas temu pojawił się problem z prawą słuchawką, w trakcie odsłuchu dźwięk w tej słuchawce przerywał. Słuchawki ani kabel nie zostały uszkodzone i szczerze mówiąc dość dobrze o nie dbałem. Po obdukcji udało mi się ustalić że problem najprawdopodobniej jest spowodowany uszkodzoną żyłą w kablu od prawej słuchawki mniej więcej na wysokości trójnika a być może w samym trójniku, niestety nie potrafię namierzyć bardziej dokładnie tego uszkodzenia. Uszkodzenie namierzałem poprzez delikatne ściskanie, zginalnie i skręcanie kabelka w podejrzanym miejscu, w pewnych ustawieniach słuchawka grała.

 

Słuchawki (pomijając kwestię uszkodzenia) dość dobrze grają i jednocześnie nie były takie strasznie tanie więc nie chciałbym ich wyrzucać chciałbym je więc naprawić. Jako że nie udało mi się ustalić dokładnego położenia problemu, zrobiłem małą operację zwiadowczą i zdjąłem najpierw izolację gumowa z trójnika a potem jakieś 1,5 cm izolacji z kabla tak żeby dobrać się do żył. W załączniku przesyłam zdjęcie z tego jak to w tym momencie wygląda. Niestety po odsłonięciu tego kawałka kabelków dalej nie udało mi się namierzyć w czym jest problem, myślałem że jak żyła jest przerwana to jak pociągnę delikatnie to po prostu wyjdzie i dowiem się w którym konkretnie miejscu jest uszkodzona ale nic z tego bo nic nie wychodzi.

 

To co w tym momencie przychodzi mi do głowy to wymiana całego trójnika i zlutowanie całego kabla. Oczywiście przedtem będę musiał dokładnie ustalić o ile obrać go z izolacji i czy dźwięk nie na nowym połączeniu (jeszcze przed lutowaniem) nie przerywa. To nad czym się zastanawiam to czy wstawić w tym miejscu jakiś nowy trójnik lub ewentualnie jak zabezpieczyć to nowe połączenie aby było wystarczające trwałe do normalnego użytkowania? Może macie jakieś inne pomysły jak ten kabelka naprawić? Najchętniej to wymieniłbym cały ten kabel albo dał to do zrobienia jakiemuś fachowcowi ale z tego co widziałem to te słuchawki są nierozbieralne więc to raczej odpada.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc

pozdrawiam

joshep

20170521_133434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności