Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle QP2R


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie porównuję QP1R i QP2R, później coś napiszę. Po pierwszych paru godzinach słuchania tylko QPR2 z wyjścia zbalansowanego miałem parę momentów chwytania się za kieszeń...coś czuję, że mój AK 70 pójdzie pod młotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, słuchane tylko na Meze 99 Classics ( kabel fabryczny i zbalansowany na miedzi od Jimmiego Dragona ). Słuchane bezpośrednio z odtwarzaczy i z Tidala (odtwarzacze w trybie DAC).

 

Bas - na QP2R bardziej kontrolowany, krótszy, zwarty, schodzi dość nisko, kończy się kiedy trzeba, nie słyszę żadnego podbicia, do Meze bardziej odpowiada mi QP2R. Na QP1R bas trochę wchodzi na średnicę, sprawia wrażenie mocniejszego, bliższego, wprawia słuchawki w wibracje momentami, dźwięk wydaje się przez to głośniejszy, odruchowo daję wtedy ciszej. Na QP2R nie ma takiego efektu, jest równo i bas nie męczy. Bas na "dwójce" określiłbym jako bardziej plastyczny i absolutnie go nie brakuje. Chce się dać głośniej.

Średnica - w stosunku do QPR1 jest pół kroku w tył, ale jest  bardziej wyrazista, przejrzystsza, szlachetna, czystsza, dźwięki instrumentów na żywo są bardziej napięte, odtłuszczone. Na QP1R średnica wydaje się być pokryta taką lekką mgiełką, dźwięk jest bardziej uproszczony, szary, zbity, ale znowu jest wrażenie większego natężenia głośności. Na "dwójce" słychać lepszą separację instrumentów, przestrzeń zarówno wszerz jak i w głąb również klasę lepiej. Jest przyjemniej, cieplej, ciekawiej, bardziej rozdzielczo ale i gładko.

Wysokie - na QP2R góra bardziej rozciągnięta, szczegółowa, na QP1R jest krótsza, stępiona, momentami bardziej szeleszcząca.

Podsumowując:

Gdy pierwszy raz słuchałem QP1R to bardzo mi się podobał, ale tylko do momentu posłuchania QP2R. Na "jedynce" dźwięk wydaje się na początku bardziej mocarny, energetyczny, głośniejszy, ale mnie szybciej męczy. W stosunku do "dwójki" jest to granie bardziej prymitywne. "Dwójka" jest cieplejsza , bardziej barwna ( analogowa ?) przy zachowaniu lepszej przejrzystości i rozdzielczości. Wszystkie pasma są równe, nic nie wychodzi przed szereg. Słuchać można dłużej i słuchanie wciąga. 

 

Swoją drogą ktoś wie jak uaktywnić wyjście liniowe w QP2R?  W ustawieniach nie widzę tych samych opcji co w QP1R. Mam ręcznie ustawić głośność na max? 

Edytowane przez Zwrotnik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.06.2018 o 11:52, LuQi napisał:

Na stronie Questyle pojawił się nowy soft dla QP2R V1.0.4

Czy ten soft coś zmienia w dźwięku odtwarzacza?

 

Pytam, bo mam identyczne odczucia, jak user Zwrotnik. Odtwarzacz faktycznie jest ŚWIETNY i wart swoich pieniędzy!

Do obserwacji Zwrotnika dodam coś takiego, że w dźwięku tego odtwarzacza wszystko jakby od razu się "zgadza". Może to dziwna obserwacja, ale takie jest właśnie wrażenie. Wszystko jest na swoim miejscu. Jest analogowa płynność, odsłuch wciąga i jest to, za co ceniłem zestaw AK380/AMP380 i SP1000 Coppera (z softem w wersji 1.07), czyli jakby takie odprężenie słuchacza podczas odsłuchu. POLECAM!

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ciągle słucham na sofcie 1.0.2. Testówki słuchałem na 1.0.1. Nie wyczułem różnicy w brzmieniu, ale minęło trochę czasu między odsłuchami. Na razie nic nie zmieniam w sofcie. Mało informacji na temat różnic w brzmieniu między poszczególnymi softami. W razie czego można w QP2R wrócić do starego ? Nie chciałbym, żeby spotkała mnie przykra niespodzianka, gdyby było coś nie tak z brzmieniem.

Dodam tylko, że już dwa razy przejechałem się na zmianie softu na wyższy. Raz w FiiO X1, drugi raz w AK 70. W jednym i drugim przypadku nie było możliwości powrotu do wcześniejszej wersji softu.

Edytowane przez Zwrotnik
błąd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj recenzent twierdzi, że są różnice w brzmieniu po zmianie oprogramowania  zarówno w QP2R jak i QP1R, potrzebny dobry translator lub znajomość języka rosyjskiego ?

http://zvukoed.com/qp2r/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że na QP1R przeszedłem przez softy od wersji 1.0.4 do wersji 1.0.9 i jakiś znacznych różnic w samej prezentacji dźwięku nie zauważyłem, a jeśli już takie na granicy percepcji. Głównie zmieniały się aspekty użytkowe i pod tym właśnie względem soft był rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2018 o 15:19, Zwrotnik napisał:

Tutaj recenzent twierdzi, że są różnice w brzmieniu po zmianie oprogramowania  zarówno w QP2R jak i QP1R, potrzebny dobry translator lub znajomość języka rosyjskiego ?

http://zvukoed.com/qp2r/ 

 

A już podejrzewałem, że to ja sam mam jakieś zwidy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym tutaj w wątku:

http://forum.mp3store.pl/topic/131839-questyleaudio-qp1-i-qp1r/?page=11&tab=comments#comment-1506157

Słyszałem wyraźną różnicę w sygnaturze. Trudno mi w tej chwili dokładnie to opisać, bo nowy soft miałem krótko i dawno temu. Szybko wróciłem do 1.0.8 i tak pozostało do dziś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności