Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle QP2R


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Na targach w Monachium premierę ma drugą generacja odtwarzacza Questyle.

 

 

http://www.questyleaudio.com/product-QP2R

 

 

1299$

 

 

 

 b958400dbd53134aec733cad9d447f74.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli komuś zależy na poprawie ergonomii użytkowania, oraz wyjściu BAL to może wziąć pod uwagę zakup QP2R. Zainstalowali w nim całkiem nowy mechanizm kółka sterujacego oraz fizyczne przyciski, których moim zdaniem wyraźnie brakowało. 

 

Tak naprawdę narazie nikt nic nie wie na temat samego dźwięku, ale jeśli on również został w jakiś sposób poprawiony bez drastycznej zmiany charakteru, który do tej pory komuś odpowiadał to dlaczego nie rozważyć zakupu tego DAP'a?

 

Oczywiście decydującą będzie tutaj cena, zwłaszcza w PL. Jak do tej pory QP1R na rynku azjatyckim czy niektórych rynkach europejskich kosztował ponad 1k $, a w Polsce ok 3k PLN czy nawet ok 2,5k PLN przy okazji różnych promocji. Jeżeli w przypadku QP2R cena w PL będzie atrakcyjna to tym bardziej można się zastanowić nad jego zakupem.

 

Może mp3store zorganizuje jakiś preorder? ;)

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Nowy model to nie tylko lepszy dźwięk i moc ale również inna całkowicie budowa w środku. Składa się jak komputer. Płyta główna i wszystko na tasiemkach. To konkurencja dla DAPów za 8-10 tysięcy złotych.

 

QP1R już był dobry, ale 2-jka nie ma sobie równych. Oczywiście i cena trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MP3store napisał:

Nowy model to nie tylko lepszy dźwięk i moc ale również inna całkowicie budowa w środku. Składa się jak komputer. Płyta główna i wszystko na tasiemkach. To konkurencja dla DAPów za 8-10 tysięcy złotych.

 

QP1R już był dobry, ale 2-jka nie ma sobie równych. Oczywiście i cena trochę inna.

 

No to czy będzie lepszy dźwięk to się okaże po odsłuchach - po marketingowym bełkocie to można sobie tylko gdybać.

QP1R był świetny dźwiękowo - jak dla mnie pośród najlepszych. Jakość wykonania lepsza niż A&K. Niestety szumiał na wyjściu - a coś takiego jest nieakceptowalne w jakimkolwiek DAPie. To jest wyspecjalizowany sprzęt i na początek powinien być pozbawiony wad, potem dopiero wchodzi tonalność i jakość samego dźwięku. Mam nadzieję, że zaczęli od poprawienia tego elementu.

 

Lipa, że zostawili kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MP3store napisał:

Nowy model to nie tylko lepszy dźwięk i moc ale również inna całkowicie budowa w środku. Składa się jak komputer. Płyta główna i wszystko na tasiemkach. To konkurencja dla DAPów za 8-10 tysięcy złotych.

 

QP1R już był dobry, ale 2-jka nie ma sobie równych. Oczywiście i cena trochę inna.

jakie to dapy macie w tej cenie? 

rynek już jest przebadany także nikt już nie łyka takich tekstów 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Słuchałem QP2R jak były na Meetingu. W dwójce masz wyjście zbalansowane wiec szumów nie powinno być, choć nie sprawdzałem bo skupiałem się na samym słuchaniu muzyki.

 

Musisz wziąć też pod uwagę, że tam jest wzmacniacz prądowy wiec byćmoże na IEMach bedzie słychac coś. Choć ja ciszy nie słucham wiec nie jestem w stanie stwierdzić czy jest cokolwiek na wyjsciu zarówno 3,5mm jak i 2,5mm.  Na pewno przy przy przełączaniu utworów miałem okazję słyszeć "prąd wzmacniacza" :)

 

Kółko zostawili. Ale teraz całkowiecie inaczej to chodzi.  Gość z Questyl-a pokazywał jak jest sprzęt zbudowany. Kółko to całkowicie inny patent. Kółko oraz przyciski faktycznie nie są wbudowane w PCB, tylko podłączane po tasiemkach. Dzięki temu na płytce więcej poświęcili na tor audio.  Dwa wzmaki gdzie można odpalić jeden lub dwa - genialnie się to sprawdza. Brzmienie wyśmienite. Ja ustawiam się już w kolejce - niezależnie od ceny. Mam QP1R, który w dobrej cenie odsprzedam jeśli byliby chetni (prv).

 

QP2R słuchałem na Focal Utopia, Auderze isine 20, Fostex TH900, Sennheiser HD600

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

QP1R to do tej pory dla mnie jedna z ciekawszych propozycji na rynku - na dodatek w przystępnej cenie. Ale zdecydowanie warto zrobić upgrade do QP2R.

Tutaj liczę na jakąś dobrą cenę dla stałego klienta :P. Chyba, że uruchomicie przedsprzedaż. Z tego co mi wiadomo to cena w Europie to 1299euro co by robiło 5500zl.

To ciągle dobra cenka jak za taki sprzęt, ale mam jeszcze kilka innych rzeczy na liście...;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questyle ma u nas dobre ceny, 

CMA600i -  1300$, u nas 4k

CMA800i - 2500$, u nas 8k

 

Ja czekam na 400i, ma być za 800$, czyli u nas powinien być w cenie kombo od Aune... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QP2R (jeżeli rzeczywiście ma w USA kosztować 1300$) jest wyceniony o 44% wyżej niż QP1R. Więc analogicznie, jeżeli QP1R kosztuje w mp3store 3 tys. zł, to QP2R powinien oscylować gdzieś w okolicach 4,3 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności