Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana radia w aucie.


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam Honde Accord 2000r i okazało się,że zostaje ze mną na jeszcze rok więc chcę zmienić radio.

 

Mam radio jakieś zwykłe Sony Xplode z mp3 ale jest już leciwe i chcę zmienić na coś co będzie miał usb, kartę pamięci, bluetooth a może nawet i pilota ? :)

Nie szukam czegoś badziewnego no name ale i nie szukam highendu. Chciałbym kupić coś sensownego używanego do 300zł - możliwe to jest?

Czego mam szukać? jakaś liczba wyjśc jest ważna czy coś?

 

Nie wiem o samym dźwięku co powiedzieć bo ani auto wyciszone anie VTEC przy 6tys obrotów cichy nie jest ani głośniki jakiś highend na pewno wiec tak raczej ze średniej póki to radio aczkolwiek zależy mi na tych złączach bo pewnie wrzucę na kartę (16gb) kilkaset piosenek i będe z tego puszczał/ Spotify z telefonu via BT.

 

Macie pomysł?

Jakby takie radyjko było z okolic Lublina to nawet do soboty bym kupił ( bo chyba lepiej kupić wyższy model używkę niż nowe jakieś JVC co nowe po 150zł są no nie?)

 

 

Moje obecne radio to coś takiego

Lradio-sony-cd-mp3-4x50w-sony-zakrzowek-s

 

 

A moim preferencji to chcę pokrętło zamiast przycisków volume up/down

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Kenwood KDC z serii BT, najlepiej z opóźnieniami, lub Clarion możliwie najwyższy model. Przerzuciłem tego trochę w poszukiwaniu idealnego dźwięku w aucie a i tak skończyłem na topowych modelach (po Alpine CDA-117Ri najbardziej przypadł mi do gustu właśnie Kenwood KDC-BT61U, ale best of the best to Pioneer DEH-80 PRS - najlepsze możliwości ustawienia brzmienia i genialna obsługa). Polecam z opóźnieniami (o ile masz z tyłu głośniki), bo dają one doskonałą możliwość ustawienia fantastycznej sceny w aucie, o ile wiesz, co z tym zrobić. A Kenwooda polecam, bo chyba można spróbować go znaleźć w dobrych pieniądzach (używka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artif napisał:

Szukaj Kenwood KDC z serii BT, najlepiej z opóźnieniami, lub Clarion możliwie najwyższy model. Przerzuciłem tego trochę w poszukiwaniu idealnego dźwięku w aucie a i tak skończyłem na topowych modelach (po Alpine CDA-117Ri najbardziej przypadł mi do gustu właśnie Kenwood KDC-BT61U, ale best of the best to Pioneer DEH-80 PRS - najlepsze możliwości ustawienia brzmienia i genialna obsługa). Polecam z opóźnieniami (o ile masz z tyłu głośniki), bo dają one doskonałą możliwość ustawienia fantastycznej sceny w aucie, o ile wiesz, co z tym zrobić. A Kenwooda polecam, bo chyba można spróbować go znaleźć w dobrych pieniądzach (używka).

 

Kurczę, a ja mam model KDC-BT60U i jestem bardzo z niego zadowolony ale irytuje mnie jedna sprawa. Od czasu jak zmieniłem telefon na Iphone 6, to nie łączy mnie przez bt. Z Ip 5s nie było problemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDC-BT61U - cena niby spoko.

 

Aczkolwiek ja po raz kolejny mówię,że jakość dźwięku jest na drugim miejscu bo mam głośne auto + średnie głośniki + totalnie nie chcę inwestować w ten samochód więc szukam czegoś zwykłego ale co spełni moje wymagania.

 

Przypomniały mi się jeszcze dwie rzeczy: chcę,żeby było złącze jack 3.5mm oraz przyciski tj. cyfry (1 - radio zet itd. itd. chcę sobie ustawić)

 

Kurcze, te radia kiedyś inne były - pod danym klawiszem jedna rzecz a czasami kilka a i to jest intuicyjne jak się jeździ a tutaj np. ten Kenwood KDC-BT61U - nie ma przycisków numerycznych i kurcze jakies takie rozbudowane menu - ja nie wiem po co to mi do mojego auta? serio, wolę te prostsze rozwiązania.

 

Dla mnie gdyby nowe było zbudowane jak obecne moje tylko z funkcjami, których szukam dodatkowo to byłoby ok.

 

 

Myślałem,że jest jeden uczciwy przycisk :"Source" i tam zamiast FM/LW/CD będzie dodatkowo BT/SD/USB/AUX itd.

 

Z drugiej strony to musi być chyba trochę rozbudowane bo nawet temat sparowania telefonu z radiem via BT czy nawigowanie po karcie pamięci, gdzie jest 15 audiobooków + 1000 piosenek po folderach to musi być ekran ze kilkoma liniami wyświetlacza a nie jedną dużą.

 

No nie wiem, czekam na dalsze opinie i pooglądam sobie.

 

Ten Kenwood właśnie cenowo coś takiego jak szukam bo nowy ok 500zł-600zł a używka do 300zł i to mnie urządza.

 

Ten Pioneer kosztuje normalnie po 1500zł i są oferty za 800-900zł ale to do nowego auta a i tak zakładam,że w nim będzie Audi MMI system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calf, chyba przebiłeś wszystkich swoją propozycją :)

 

Jak można sprawdzić czy ten model ma wsparcie jakiegoś pilota czy nie ? bardziej mi chodzi o taki mały przenośny aniżeli takie ustrojstwo do kierownicy chociaż i z tym drugim z chęcią sie zapoznam,zeby zobaczyć z czym to się aktualnie je.

 

Wiecie co... jeszcze myślę o tej karcie pamięci - widzę,że w radiach aktualnie BT oraz jack to standard.

 

Mając USB można kupić pendrive taki mały nano i na nim mieć muzę ale tak ciagle mysle - i ciekaw jestem Waszego zdania: czy posiadanie fajnej kolekcji piosenek na karcie pamięci i ciągle ją mieć w radiu (nawet nie widoczne) to tak jakby twardy dysk i mega wygodna , nic nie wystaje jak pendrive czy coś - chyba byłoby fajnie.

 

Ciekaw też jestem czy te podświetlenia w radiu można troche przyciemnić bo choinki nie potrzebuję (poza samym ekranem bo lubie jak jest jaskrawy to w śłońcu widać ładnie).

 

 

Jest tam też mikrofon i przycisk do rozmawiania via BT przez telefon ale jakoś wątpię w to czy on zbierze mój głos bo jest z prawej strony u góry mikrofon.

 

Z doświadczenia wiem,że zarówno Samsung S7 (w UAG) jak i Z3 compact (w jakiejś gumie) w trybie głośnomówiących w uchwycie się nie nadają - ani nie słyszę kogoś ani nikt mnie więc wątpię czy lepiej z radiem będzie ale to taki dodatek tylko.

 

 

Ten Soniak ma też NFC... ja NFC znam jako gorsze BT mo mniejszy zasięg - co mi daje posiadanie NFC w aucie? szybkie sparowanie jak np. wsiądzie do mnie kolega i chce puszczać muzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pilota to chyba jakiś salon Sony albo dystrybutor wiedziałby.

Mnie ten model zainteresował głównie możliwością odtwarzania formatu flac z pendrive'a. Wrzucam flaci na pena, podpinam do radia i hula. Super sprawa.

Co do podświetlenia, to nie mam pojęcia czy można je regulować.

Mikrofon spokojnie powinien zebrać głos. O to bym się nie martwił. Rozmawiam często w trybie gdy telefon jest sparowany bt z radiem i jest to bardzo wygodne (ale radio to mój Kenwood).

Nie mam pojęcia co daje NFC w  aucie. Może chodzi o sparowanie walkmana z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz głośniki na których rzeczywiście słychać różnicę Flac vs mp3 ?

 

Pytam bo jestem ex-fanem wielkim właśnie Flaca, co ja się musiałem omęczyć,żeby mieć muze w tym formacie i było spoko ale potem przesiadłem się na tańszy sprzęt i w sumie to mi już to lotto, mam dobry słuch ale mp3 320 w zupełności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy usłyszysz różnicę mp3 vs flac w aucie, to bardziej zależy od akustycznego przygotowania samochodu (wytłumienie) i dobrych głośników (nie znaczy drogich :) , miałem zestaw phonocar protech 165 mm z kewlarową membraną na przód za jakieś 160 zł i fabryczne z tyłu), a dopiero potem od sprzętu. Ale potwierdzam, słychać. W sprzęcie, który wymieniłem powyżej, dopiero pionek odtwarzał pliki wav. Reszta  tylko mp3.  Fakt, że w alpine szło to całkiem porządnie (nie wspominając o koszmarnej obsłudze), ale w pionku jednak lepiej. Generalnie, to albo jednak poświęcić trochę czasu ( i pieniędzy :), choć jak mądrze wydane to nie tak znowu dużo) na car audio, albo brać co popadnie i nie oczekiwać cudów. Wiem, bo przechodziłem całą drogę od właśnie tanio i szybko do porządnego wykończenia auta.

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś moze o tym,że łączy się radio Sony z telefonym Xpiera ? Mam jako drugi właśnie xperię i wygląda to ciekawie ale ciekawe jak w rzeczywistości.

 

Dźwięk to chcę,zeby gorszy nie był niż ww. Sony mój obecny a może być lepszy nawet.

 

 

Panowie, z tego co piszecie to mi sie wydaje,że Wy tak realnie z doświadczenia znacie się na "caraudio" o ile kupno radia można tym nazwać.

Moblibyście poświęcić chwilę i np. na Olx obczaić modele, jak chcecie to ja Wam mogę je pokazać.

jak wpisze się radio bluetooth i da cenę do 350zł to jest w opór fajnych sprzętów - moje absolutne preferencje to firma Sony z racji sterowania Xperią.

 

Byłbym wdzięczny, co ciekawe dobrych radii do 350zł z BT na olx jest może z 15-20 ? pełny wybór... na alleg jest z 5 chyba tlyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podam Wam 3 modele radia - wszystkie firmy Sony i powiedzcie mi prosze czym one się różnia... ja nie mogę za nic dojść o co chodzi.

Sony MEX-BT3100U

SONY MEX-N5100BT

sony DSX-A400BT

Czy dobrze mi się wydaje,że ten 5100 to najwyższy model tj. najlepszy?

Już mi się od tych modeli w oczach mieni wszystko - widzicie jakieś oczywiste/mniej oczywiste różnice. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności