Skocz do zawartości

xduoo x2 a xduoo x3 - odtwarzacz do 300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

poszukuję odtwarzacza muzyki do kwoty 300 zł, jeśli będzie coś wyraźnie lepszego to kwotę mogę podbić o 100 zł (ale naprawdę tylko jeśli będzie to warte) 

 

Po pierwsze, jestem zainteresowany odtwarzaczami które podałem w tytule, ale nigdzie nie mogę znaleźć sensownego porównania między tymi dwoma grajkami. Zależy mi głównie na dźwięku. Czy różnica pod tym względem jest między nimi duża? Jakby nie patrzeć cena jest 2x większa w nowszym modelu i nie wiem czy warto dopłacać. Nie bardzo mnie interesuje kwestia dwóch slotów pamięci, rocbox to rzecz fajna, ale powiedzmy, że też moge odpuścic. Sprzęt będzie działał tylko na słuchawkach, zadnych głosników, kolumn itd. Sluchawki to  

ISK HD9999 oraz Sennheiser Momentum 2.0 on ear. No i podobno x2 szumi, czy na tych słuchawkach będzie to bardzo słyszalne?

 

Nie oczekuje po odtwarzaczu zadnego specyficznego brzmienia - zdaję się na Was. Rozstrzał gatunkowy też olbrzymi od muzyki antycznej, po młuckę metalową...

Bardziej stawiam na jak najlepszą jakość dzwięku w tej cenie, equalizer. 

 

Jeśli uwazacie, że za te 300zł jest coś ciekawszego niz xduoo to też jestem otwarty na propozycje. 

Sprzęt może być tylko nowy i raczej dostępny u nas w kraju. Nie mam nerwów do czekania miesiąca na paczkę z Chin.  

     

 

Edytowane przez Mateletacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2 gra bardziej 'muzykalnie', a x3 bardziej analitycznie, tak bym to ogólnie określił bo szczegółowe wrażenia bywają subiektywne, zależą od repertuaru, słuchawek, preferowanego brzmienia etc. X2 szumi jedynie w trakcie ciszy/ przerw miedzy utworami i słyszalność tego zależy od czułości słuchawek. Na podobnie czułych jak twoje ( sennheiser hd 555, sl hd 669) nie miałem z tym problemu. Na x2 eq jest w formie preset'ów a x3 ma rockboxa więc masz eq manualne.

Jakbyś był zainteresowany używanym x2 na polskiej gwarancji to daj znać przez PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na allegro obecnie używkę x3 za 300zł bierz i się nie zastanawiaj ;).
Obydwa grają dość jasno, ale x2 to tylko w wypadku gdy mocno bieda gniecie.
X3 lepszy pod każdym względem min: dwie karty, rockbox, moc, szumów brak  ( tzn.takich jak w x2 ), lepszy wyświetlacz i przede wszystkim jakośc dźwięku.
Jakie będziesz miał brzmienie dużo zależy od słuchawek, sugeruję unikać jasnych.
Jest jeszcze godny uwagi cieplejszy Walnut V.2, lub zimniejszy Zishan Z1 sprzęt sporo tańszy, ale ze względu na brak wyświetlacza ich funkcjonalność jest mocno ograniczona.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności