Skocz do zawartości

Jakie Combo DAC AMP po FiioE10K, Audiotrak Prodigy Cube BE?


tomek305ds6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Fiio e10k i audiotraka prodigy cube black edition z muses88200, jestem nimi lekko rozczarowany, jakość dźwięku niewiele odbiega od mojej laptopowej integry także myślę o zmianie ich na coś lepszego o ile usłyszę wyraźny skok jakościowy. Słucham muzyki tylko i wyłącznie z laptopa, a słuchawki to Ultrasone HFI580. Nie chce na pewno DAC i AMP osobno, tylko combo wchodzi w grę. Moje obecne HFI580 bardzo mi odpowiadają, brakuje mi w nich tylko odrobiny więcej subbasu. Combo raczej nigdy nie będzie zasilało wymagających słuchawek, preferuje niskoomowe z racji tego że czasem podłączam je do innych laptopów bez wzmacniacza czy nawet telefonu. Czasem brakuje mi subbasu w moich hfi dlatego pewnie z czasem słuchawki też zmienię na soundmagic hp151, 32ohmowe DT770 albo 990, bądź używane ultrasone pro900 jak się trafi w dobrej cenie.

Pod uwagę biorę (zakładając budżet 1500zł max):

Aune x1s (mój faworyt ale obawiam się czy wzmocnienie nie będzie za duże do 32Ohm słuchawek oraz niemała impedancja wyjściowa)

Audiotrak Dr DAC3 (2 wyjścia słuchawkowe z czego drugie niby jest 2 razy słabsze co by zdało egzamin chyba z moimi niskoomowymi słuchawkami, kusi też niby impedancja 0 Ohm)

Smsl M6 (raczej nie wart swojej ceny w porównaniu do x1s ale ma słaby wzmacniacz który może się lepiej sprawdzić z moimi skutecznymi słuchawkami)

Oczywiście sugestie innych sprzętów mile widziane.

Mam kilka pytań:

1. Czy będzie to skok jakościowy który rzeczywiście usłyszę po e10k, czy audiotraku cube??? Czy różnica będzie mała? Dla trudno zauważalnej różnicy dałbym sobie spokój.

2. Wszystkie te urządzania mają wysokie impedancje wyjściowe ok 10Ohm, nie będzie brakowało kontroli basu na słuchawkach 32Ohm czy zaszumienia?

3. Audiotrtak dr dac3 podaje 0Ohm na wyjściu słuchawkowym ale doczytałem że TPA6120A2 ma impedancję wyjściową 13Ohm, to ma w końcu 0 czy 13Ohm?

4. Brak przełączanego gaina będzie problemem? Boje się czy moje bardzo skuteczne HFI po prostu będą używane tylko na minimalnym zakresie potencjometru w jego najgorszym zakresie (gorszy balans)

5. Liczę także na inne propozycję urządzań combo wartych uwagi których nie wymieniłem ale zakładając budżet 1500zł max

Z góry dzięki za pomoc, liczę na doświadczenie użytkowników forum!

Edytowane przez tomek305ds6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok po Fiio E10K daje już SMSL M3. Ja jak już Ci pisałem, testowałem je bezpośrednio w porównaniu na 5 parach słuchawek: HFI-580 (Bass Mod, 1m kabla), hfi-580 (3m kabla), Beyerach dt770 pro 80 ohm, beyerach custom one pro i soundmagicach hp151. 

M3 zdecydowanie bardziej energiczny niż E10K. Jak już pisałem na pozycji Bass Off E10K ma charakter brzmienia bardziej płaski niż moja integra a na Bass On jest zmulenie. M3 ma zdecydowanie szybszy bas, bardziej kontrolowany, niżej schodzący, mocniej uderzający, z wyżej wchodzącą górą, jest jej dużo więcej. Średnie też są lepsze. Scena tak samo. 

Z podanych przez Ciebie ja bym kupował SMSL M6, a jak chcesz zaoszczędzić trochę i mieć i tak dużo lepiej niż e10k to M3. 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gracjan napisał:

Skok po Fiio E10K daje już SMSL M3. Ja jak już Ci pisałem, testowałem je bezpośrednio w porównaniu na 5 parach słuchawek: HFI-580 (Bass Mod, 1m kabla), hfi-580 (3m kabla), Beyerach dt770 pro 80 ohm, beyerach custom one pro i soundmagicach hp151. 

M3 zdecydowanie bardziej energiczny niż E10K. Jak już pisałem na pozycji Bass Off E10K ma charakter brzmienia bardziej płaski niż moja integra a na Bass On jest zmulenie. M3 ma zdecydowanie szybszy bas, bardziej kontrolowany, niżej schodzący, mocniej uderzający, z wyżej wchodzącą górą, jest jej dużo więcej. Średnie też są lepsze. Scena tak samo. 

Z podanych przez Ciebie ja bym kupował SMSL M6, a jak chcesz zaoszczędzić trochę i mieć i tak dużo lepiej niż e10k to M3. 

 

Na olx pisałem do gościa który wystawił SMSL M3 za 260zł cena ok wiec chciałem go wziąć na próbę jakby mi nie przypasował to bym go wystawił za te same pieniądze ale sprzedający nic mi nie odpisał. Ogłoszenie cały czas niby aktualnie na olx. Podbicie basu na e10k faktycznie takie sprawia wrażenie ale tak się chyba dzieje zawsze jak sztucznie się wymusza na słuchawkach większa ilość basu, z tego samego powodu nie używam eqalizerów, zawsze mi się wydaje że mocno degraduje dźwięk i ostatecznie lepiej mi wszystko gra bez korektora, chociaż korektor korektorowi nierówny, jedne działają lepiej inne gorzej.

Edytowane przez tomek305ds6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności