Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

SP1000 Grały z  Beyerami w wersji AK T1p.

 

No i zagrały wyśmienicie.  

 

SP1000 Stainless Steal oraz SP1000 Copper - Ta sama specyfikacja, inne materiały, inne brzmienie.

 

SS - to brzmienie krystalicznie czyste, jak ze studia. Słychać jakby ktoś puścił materiał bezpośrednio ze źródła. Brzmi to doskonale.

Copper - to już brzmienie bardziej ocieplone, z takim lampowy zabarwieniem w porównaniu z SS. Z takim też impaktem ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób materiał obudowy wpływa na sygnaturę dźwięku?

 

Nie wpływa, no chyba, że ktoś ma zamiast mózgu kisiel albo gluty. Zapewne coś kręcą softem na poziomie jądra systemu i/lub hardware'em. Jest się czym bawić, w końcu wystarczy zmienić jeden klocek w konfiguracji i chociaż zostanie ten sam chip, to granie może być inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken Ishiwata z Marantza modyfikował miedzią obudowy odtwarzaczy CD.

Być może w przypadku DAPów jakiś wpływ to ma ale najtaniej jest pogrzebać w sofcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjarałem się zdjęciami :) Jeśli taki miał być efekt, to zostało osiągnięty :) I to z nawiązką ;)

 

11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób materiał obudowy wpływa na sygnaturę dźwięku?

Może wpływać. Chodzi o możliwość zakłócania układu elektronicznego DAP-a przez czynniki zewnętrzne (telefony, sieci Wi-Fi, anteny, itd.).

Tak samo, jak w przypadku stacjonarnego sprzętu audio ma wpływa umieszczenie na obudowie różnych ustrojów typu cegła Shakti, czy Finite Elemente Resonator, itd., itd. ...

 

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Ken Ishiwata z Marantza modyfikował miedzią obudowy odtwarzaczy CD.

Być może w przypadku DAPów jakiś wpływ to ma ale najtaniej jest pogrzebać w sofcie.

Nie sądzę, że chodzi o soft. Tu chodzi o sam materiał, z którego wykonana jest obudowa DAP-a.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, i kto tu z emocjami podchodzi do sprzętu - słaba bo nie lubię  I jak tu z Tobą dyskutować, nie złożyłeś nawet kanapki ak380, przecież taka dyskusja nic nie znaczy.
 
W 15 sekund jesteś w stanie usłyszec dynamikę, fakturę dźwięku, wybrzmiewanie, mnustwo rzeczy. Tylko jest jeden wrunek. Trzeba mieć słuch!! Emocje to dodatkowy smaczek
 
Apropo tych targów i fijo o którym pisałeś. Przypomina mi się ślepy test cocacoli i pepsi. Wszyscy wybierają pepsi bo jest słodsza a i tak w domu piją cocacolę. Miarodajność ślepych testów jest żadna. To tylko zwykła statystyka komu co przypasi. Nie znasz ludzi zapewne którzy brali udział w tescie, nie znasz ich słuchu. Po targach krecę się różni ludzie.


Dobry jestes. Usmialem sie i wierze ze tak zlotouchy nie jestem takze faktycznie nie ma co dyskutowac :)
A z ta cola to daj link do takich analiz bo ciekawy temat. Chyba ze Twoje uszy to po prostu uslyszaly wiec tak jest?:D
Ale mi zrobiles dobry poranek ... :))))

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wulkan napisał:

Podjarałem się zdjęciami :) Jeśli taki miał być efekt, to zostało osiągnięty :) I to z nawiązką ;)

 

Może wpływać. Chodzi o możliwość zakłócania układu elektronicznego DAP-a przez czynniki zewnętrzne (telefony, sieci Wi-Fi, anteny, itd.).

Tak samo, jak w przypadku stacjonarnego sprzętu audio ma wpływa umieszczenie na obudowie różnych ustrojów typu cegła Shakti, czy Finite Elemente Resonator, itd., itd. ...

 

Nie sądzę, że chodzi o soft. Tu chodzi o sam materiał, z którego wykonana jest obudowa DAP-a.

 

No dobra, rozumiem, ze jeden materiał obudowy może lepiej lub gorzej chronić przed zakłóceniami układu od innego materiału, ale nadal nie rozumiem jaki to ma wpływ na sygnaturę dźwięku? Mniejsze zakłócenia dają cieplejszy dźwięk? WTF. To mnie przerasta. :D 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

No dobra, rozumiem, ze jeden materiał obudowy może lepiej lub gorzej chronić przed zakłóceniami układu od innego materiału, ale nadal nie rozumiem jaki to ma wpływ na sygnaturę dźwięku? Mniejsze zakłócenia dają cieplejszy dźwięk? WTF. To mnie przerasta. :D 

Każdy materiał może mieć inną absorpcję zakłóceń i może inaczej wpływać na rozkład harmonicznych (parzystych i nieparzystych) DAP-a.

 

Z innej beczki (ale niejako w powiązaniu z tym tematem)- dla mnie kompletnym zaskoczeniem jest wpływ na dźwięk innego ustawienia izolatorów MIG (obecnie mam je pod odtwarzaczem CD i pod filtrem sieciowym, a pod wzmacniaczem zintegrowanym mam BIG MIG-i). Możliwe są dwa ustawienia i każde ustawienie oferuje innego rodzaju dźwięk. Dokładnie tak, jak opisuje to producent: http://audiofast.pl/main.asp?idm=24&ids=478&idsu=1106&r=0&wersja=0

Również to dziwne, ale działa i doskonale słychać różnice.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze wersja drewniana... 

przecież same obudowy mogą wpływać na dźwięk o tyle o ile ekranują zewnętrzne zakłócenia... ale zmiana sygnatury to po prostu grzebanie w sofcie/hardware

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Superata napisał:

Niby zdawałem sobie sprawę, że duży, ale zobaczyć na żywo obok siebie oba to robi wrażenie. 

 

Owszem jest kawal metalu.Trzeba przyznac ze klasycznie ladny i zgrabny.Bez udziwnien.Wersja złota fajna.

Dodatki , smaczki i design wyborny ... i ten kluczyk w ksztalcie litery A ;)

AKSP1000.JPG

at the all-new packaging for the A&ultima SP1000.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-1.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-2.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-3.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-4.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-5.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-6.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-7.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-8.jpg

monospace-astell-kern-a-ultima-sp1000-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka ma swoisty sposob ktory przynosi walute ale trzepie nas po kieszeni.

Melonam vel Sluchacz = kasa.

Bez kasy jestes cienki Bolek.

 

Tak serio czy AK nie strzela sobie w stope? Jaki sens puszczac na rynek AK300 + AMP a teraz znow Kann i nowosc A&ultima SP1000.

Teraz nawet nie wiadomo co najlepiej gra czy AK380 czy kanapka A3xx+AMP czy moze Kann a moze powali wsio SP1000?!

Chyba inzynierowie naprodukowali Sprzetu i wszystko co maja wala na rynek.Kazdy prototyp jedzie na tasme i do sklepow - nawet dobrze to im wychodzi.

Tylko jedno przeczy drugiemu.Nie widze w tym sensu poza pozyskaniem za wszelka cene pieniazkow od takich jak my.A ze jest trend na takie bajery wiec idzie towar jak swieze buleczki.

Nie wiem czy pamietacie ale jakby na tym forum okolo 10 lat temu napisc ze grajki bede w takich cenach sadze  ze na 100 osob moze 1 czy 2 by uwierzyli.

Ceny abstrakcja.

Jakosc jest  taka patrzac na postep to samo mozna bylo kupic 10 lat temu ale cenowo 100 razy mniej a moze i wiecej.

Kupilem 3 tygodnie AK300 dalem ile dalem ale jakos mnie na kolana ani jakoscia grania ani ekskluzywnym wyposazeniem nie powalil.Nie ze sie nie podoba gdyz gra nonszalancko z klasa  juz dawno nie slyszalem takiej wzorowej naturalnosci.

Ale czy ceny wyrobow AK sa umotywowane czyms sensownym? Liczac kazdy element razem to nie wyjdzie jakos drogo.

O czym ja mowie przy AK380 ;) .

Jedno pewne w Iriver ktos dobrze mysli i ma plan na sprzedaz wybitny i szalenie dobry.

Nazwal bym to pieknym mydleniem oczu ale psuje to atmosfere wiec koncze.

 

 

... po chwili napisania postu pomyslalem.

Czym i w jakim czasie znow Astell&Kern nas zapozna i zaskoczy.Inne marki raz na 1 rok czy na 2 lata produkuja cos nowego.Tu sypie sie az nadmiar.

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak to brzmi w zestawieniu z AK380SS, który jak gdzie indziej już pisałem, morduje niejeden sprzęt stacjonarny; tymczasem to... wypuszczone parę miesięcy po limitowanym flagowcu... OCB? I jeszcze niektórzy piszą, że Kann gra lepiej. No nic, trzeba posłuchać, pytanie czy MIP przygotuje jakieś demo :)

 

Zdaje się też, że akcesoria z serii AK3XX będą nie pasować? Mam na myśli podstawkę i ew. recorder. Zdaje się, że nowe urządzenie ma na dole z lewej - jeśli dobrze widzę - 5 pinów do przesyłania zbalansowanego sygnału, wcześniej były 4 (w AK3XX). 

 

A po co ten kluczyk w kształcie litery A? Tam jest wejście na kartę sim? Będzie nareszcie net w urządzeniu? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, Art-S napisał:

Marka ma swoisty sposob ktory przynosi walute ale trzepie nas po kieszeni.

Melonam vel Sluchacz = kasa.

Bez kasy jestes cienki Bolek.

 

Tak serio czy AK nie strzela sobie w stope? Jaki sens puszczac na rynek AK300 + AMP a teraz znow Kann i nowosc A&ultima SP1000.

Teraz nawet nie wiadomo co najlepiej gra czy AK380 czy kanapka A3xx+AMP czy moze Kann a moze powali wsio SP1000?!

Chyba inzynierowie naprodukowali Sprzetu i wszystko co maja wala na rynek.Kazdy prototyp jedzie na tasme i do sklepow - nawet dobrze to im wychodzi.

Tylko jedno przeczy drugiemu.Nie widze w tym sensu poza pozyskaniem za wszelka cene pieniazkow od takich jak my.A ze jest trend na takie bajery wiec idzie towar jak swieze buleczki.

Nie wiem czy pamietacie ale jakby na tym forum okolo 10 lat temu napisc ze grajki bede w takich cenach sadze  ze na 100 osob moze 1 czy 2 by uwierzyli.

Ceny abstrakcja.

Jakosc jest  taka patrzac na postep to samo mozna bylo kupic 10 lat temu ale cenowo 100 razy mniej a moze i wiecej.

Kupilem 3 tygodnie AK300 dalem ile dalem ale jakos mnie na kolana ani jakoscia grania ani ekskluzywnym wyposazeniem nie powalil.Nie ze sie nie podoba gdyz gra nonszalancko z klasa  juz dawno nie slyszalem takiej wzorowej naturalnosci.

Ale czy ceny wyrobow AK sa umotywowane czyms sensownym? Liczac kazdy element razem to nie wyjdzie jakos drogo.

O czym ja mowie przy AK380 ;) .

Jedno pewne w Iriver ktos dobrze mysli i ma plan na sprzedaz wybitny i szalenie dobry.

Nazwal bym to pieknym mydleniem oczu ale psuje to atmosfere wiec koncze.

 

 

... po chwili napisania postu pomyslalem.

Czym i w jakim czasie znow Astell&Kern nas zapozna i zaskoczy.Inne marki raz na 1 rok czy na 2 lata produkuja cos nowego.Tu sypie sie az nadmiar.

 

Licząc serie jako całość to premiery nie są częste wręcz przeciwnie. AK 3XX miały premierę w październiku 2015 

W tym czasie mieliśmy DX50/DX90/DX80 i teraz DX200

Fiio nawet pisać mi się nie chce.

Jest rodzynek Colorfly, który dla mnie stanął na C4 i chce być kultowy i nie chce zarabiać pieniędzy. Wystarczyłoby poprawić soft i baterie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byl AK300 teraz Kann i juz prawie jest Aultima. AK380SS tez nie tak dawno.

Teraz problem jak to poszufladkowac?

Co gra lepiej a co drozsze ale slabsze?

Tego nie lape.

Cena dla mnie idzie i to co najdrozsze ma grac najlepiej.

A czy tak bedzie ?

 

7 minut temu, Superata napisał:

Jest rodzynek Colorfly, który dla mnie stanął na C4 i chce być kultowy i nie chce zarabiać pieniędzy. Wystarczyłoby poprawić soft i baterie. 

 I wypuscic to na sprzedaz do sklepow.

Pojdzie w ciemno to co stare przepakowane + poprawki drobne.

Tu klapa bo ludzie chca a nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności