Lord Rayden

Astell&Kern A&ultima SP1000

140 postów w tym temacie

mogli złote pokrętło dać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Był podłączony do Beyerów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SP1000 Grały z  Beyerami w wersji AK T1p.

No i zagrały wyśmienicie.  

SP1000 Stainless Steal oraz SP1000 Copper - Ta sama specyfikacja, inne materiały, inne brzmienie.

SS - to brzmienie krystalicznie czyste, jak ze studia. Słychać jakby ktoś puścił materiał bezpośrednio ze źródła. Brzmi to doskonale.

Copper - to już brzmienie bardziej ocieplone, z takim lampowy zabarwieniem w porównaniu z SS. Z takim też impaktem ale bez przesady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób materiał obudowy wpływa na sygnaturę dźwięku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób materiał obudowy wpływa na sygnaturę dźwięku?

Nie wpływa, no chyba, że ktoś ma zamiast mózgu kisiel albo gluty. Zapewne coś kręcą softem na poziomie jądra systemu i/lub hardware'em. Jest się czym bawić, w końcu wystarczy zmienić jeden klocek w konfiguracji i chociaż zostanie ten sam chip, to granie może być inne.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ken Ishiwata z Marantza modyfikował miedzią obudowy odtwarzaczy CD.

Być może w przypadku DAPów jakiś wpływ to ma ale najtaniej jest pogrzebać w sofcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podjarałem się zdjęciami :) Jeśli taki miał być efekt, to zostało osiągnięty :) I to z nawiązką ;)

11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Może wpływać. Chodzi o możliwość zakłócania układu elektronicznego DAP-a przez czynniki zewnętrzne (telefony, sieci Wi-Fi, anteny, itd.).

Tak samo, jak w przypadku stacjonarnego sprzętu audio ma wpływa umieszczenie na obudowie różnych ustrojów typu cegła Shakti, czy Finite Elemente Resonator, itd., itd. ...

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Ken Ishiwata z Marantza modyfikował miedzią obudowy odtwarzaczy CD.

Być może w przypadku DAPów jakiś wpływ to ma ale najtaniej jest pogrzebać w sofcie.

Nie sądzę, że chodzi o soft. Tu chodzi o sam materiał, z którego wykonana jest obudowa DAP-a.

Edytowane przez wulkan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A widzisz, i kto tu z emocjami podchodzi do sprzętu - słaba bo nie lubię  I jak tu z Tobą dyskutować, nie złożyłeś nawet kanapki ak380, przecież taka dyskusja nic nie znaczy.

W 15 sekund jesteś w stanie usłyszec dynamikę, fakturę dźwięku, wybrzmiewanie, mnustwo rzeczy. Tylko jest jeden wrunek. Trzeba mieć słuch!! Emocje to dodatkowy smaczek

Apropo tych targów i fijo o którym pisałeś. Przypomina mi się ślepy test cocacoli i pepsi. Wszyscy wybierają pepsi bo jest słodsza a i tak w domu piją cocacolę. Miarodajność ślepych testów jest żadna. To tylko zwykła statystyka komu co przypasi. Nie znasz ludzi zapewne którzy brali udział w tescie, nie znasz ich słuchu. Po targach krecę się różni ludzie.

Dobry jestes. Usmialem sie i wierze ze tak zlotouchy nie jestem takze faktycznie nie ma co dyskutowac :)
A z ta cola to daj link do takich analiz bo ciekawy temat. Chyba ze Twoje uszy to po prostu uslyszaly wiec tak jest?:D
Ale mi zrobiles dobry poranek ... :))))

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ołów byłby najlepszy do ochrony przed każdym promieniowaniem.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, wulkan napisał:

Podjarałem się zdjęciami :) Jeśli taki miał być efekt, to zostało osiągnięty :) I to z nawiązką ;)

Może wpływać. Chodzi o możliwość zakłócania układu elektronicznego DAP-a przez czynniki zewnętrzne (telefony, sieci Wi-Fi, anteny, itd.).

Tak samo, jak w przypadku stacjonarnego sprzętu audio ma wpływa umieszczenie na obudowie różnych ustrojów typu cegła Shakti, czy Finite Elemente Resonator, itd., itd. ...

Nie sądzę, że chodzi o soft. Tu chodzi o sam materiał, z którego wykonana jest obudowa DAP-a.

No dobra, rozumiem, ze jeden materiał obudowy może lepiej lub gorzej chronić przed zakłóceniami układu od innego materiału, ale nadal nie rozumiem jaki to ma wpływ na sygnaturę dźwięku? Mniejsze zakłócenia dają cieplejszy dźwięk? WTF. To mnie przerasta. :D 

Edytowane przez Karmazynowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że jakiś tuning mógł być robiony, ale wg. mnie materiał w tym przypadku  ma również wpływ. W jakim stopniu tego nie wiem.

A może nie tylko obudowa jest z innego materiału.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@MP3store mieliście okazję posłuchać orthosów od Audio Research?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

No dobra, rozumiem, ze jeden materiał obudowy może lepiej lub gorzej chronić przed zakłóceniami układu od innego materiału, ale nadal nie rozumiem jaki to ma wpływ na sygnaturę dźwięku? Mniejsze zakłócenia dają cieplejszy dźwięk? WTF. To mnie przerasta. :D 

Każdy materiał może mieć inną absorpcję zakłóceń i może inaczej wpływać na rozkład harmonicznych (parzystych i nieparzystych) DAP-a.

Z innej beczki (ale niejako w powiązaniu z tym tematem)- dla mnie kompletnym zaskoczeniem jest wpływ na dźwięk innego ustawienia izolatorów MIG (obecnie mam je pod odtwarzaczem CD i pod filtrem sieciowym, a pod wzmacniaczem zintegrowanym mam BIG MIG-i). Możliwe są dwa ustawienia i każde ustawienie oferuje innego rodzaju dźwięk. Dokładnie tak, jak opisuje to producent: http://audiofast.pl/main.asp?idm=24&ids=478&idsu=1106&r=0&wersja=0

Również to dziwne, ale działa i doskonale słychać różnice.

Edytowane przez wulkan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to jeszcze wersja drewniana... 

przecież same obudowy mogą wpływać na dźwięk o tyle o ile ekranują zewnętrzne zakłócenia... ale zmiana sygnatury to po prostu grzebanie w sofcie/hardware

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta