Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie tak rozciągnięta jak w HE1000 czy HD800, mało też słuchałem materiału specjalne pod ten aspekt, ale dla mnie jest w sam raz, ze wskazaniem na dużą. Do tego obrazowanie i przejścia dźwięków miedzy muszlami coś wspaniałego, bardzo płynnie. D8000 to ten samochód z 240hz. inaczej tego nie mogę zobrazować:

Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Po za tym grają takim płynnym, muzykalnym i nie wymuszonym dźwiękiem. one nie muszą się prężyć by zagrać wszystko, pazur, bas i scenę.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, saudio napisał:

Dzięki trzeba będzie koniecznie posłuchać.

Odpuść sobie.

Ether Flow nawet nie pociągnie.

Samo napięcie, bez prondu.

Chudy, suchy dzwięk. Na max głośności (150) rozjazd pasma całkowity.

 

O Ak 1000 piszę.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Compton napisał:

Odpuść sobie.

Ether Flow nawet nie pociągnie.

Samo napięcie, bez prondu.

Chudy, suchy dzwięk. Na max głośności (150) rozjazd pasma całkowity.

 

 

? Piszesz o D8000 ?

46 minut temu, tawek33 napisał:

15000zl ale pewnie rabat by był :)

Scena a nie cena!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP1000 z HE1000 dawał spokojnie radę wersja SS, jedyne uwagi do sceny i góry której coś brakowało już nie pamiętam dokładnie czego.

CU nie słuchałem ale jakoś mnie nie ciągnie.

Jak będziesz miał okazję z D8000 to proszę postaraj się zrobić porównanie do HEków.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, saudio napisał:

SP1000 z HE1000 dawał spokojnie radę wersja SS, jedyne uwagi do sceny i góry której coś brakowało już nie pamiętam dokładnie czego.

CU nie słuchałem ale jakoś mnie nie ciągnie.

Jak będziesz miał okazję z D8000 to proszę postaraj się zrobić porównanie do HEków.

Ja w ogóle nie ogarniam fenomenu DAPów.

Może to i dobrze grało, ale znając Flow ze stacjonarki, to odsłuch z AK 1000  był dość przykry.

Ale przepiąłem się poźniej na Woo Audio, no i tam się zaczęła zabawa ze słuchawkami... :)

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Ja w ogóle nie ogarniam fenomenu DAPów.

Może to i dobrze grało, ale znając Flow ze stacjonarki, to odsłuch z AK 1000  był dość przykry.

Ale przepiąłem się poźniej na Woo Audio, no i tam się zaczęła zabawa ze słuchawkami... :)

C.D.N...

 

Ultimy nie dają sobie rady z napędzeniem tych planarów. Już lepiej Kann dawał sobie radę. Jak Ultima, to nie planary Mr.$peakers. Jak planary, to już lepiej Kann, pod kątem mocy. Ultima wiadomo, da więcej informacji i wyższą klasę brzmienia. I wówczas podpinamy tylko w balansie, bo wtedy jeszcze mocowo jako tako podoła. A na stoisku Mp3store większość słuchawek była w single-ended, proszę sobie przypomnieć kto słuchał, w jakiej konfiguracji to było.

2 godziny temu, Compton napisał:

Może w świecie DAPów, którego nie znam, ta Ultima to jest COŚ, bo w świecie audio za podobne pienądze jest niczym.

 

Pospieszna ocena na podstawie pobieżnego odsłuchu na AVS? Ultima daje sygnał na poziomie Hugo 2, a tu możemy chyba mówić o jakiejś referencji. Mam oba, słucham ich i to nie jest pospieszna ocena. Stąd też w połączeniu Ultima z Shure KSE1500 jest to end game, zestaw gra na poziomie stacjonarki, nawiązując do dyskusji w innym temacie, i nikt mi nie powie, że nie, a jak powie, to może zaproszę jednego czy drugiego na odsłuch i będę oglądać opadające szczęki ;-) 

 

Fakt natomiast, że Ultima nie ma wzmocnienia jak stacjonarka i chyba żaden DAP nie ma (nie wiem jak Kann, nie porównywałem go zbyt mocno). Jeśli oczekujemy, że DAP zagra jak stacjonarny wzmacniacz, to faktycznie się rozczarujemy. Pod względem klasy, jakości, ilości informacji, czyli bardziej kryteria nastawione na DAC, to Ultima jest w mojej ocenie fenomenalnym sprzętem. A do napędzenia służy słuchawek mobilnych, IEMów, efektywnych nausznych, to jest DAP, a nie ASL Twin Head! 

 

Chyba podłączanie do nich planarów było nietrafionym pomysłem, mam takie poczucie... Mr.$peakers nie są jakimiś mega efektywnymi planarami nadającymi się do napędzenia z DAPa, to jednak nie jest sprzęt "mobilny"... 

 

4 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Na pewno nie tak rozciągnięta jak w HE1000 czy HD800, mało też słuchałem materiału specjalne pod ten aspekt, ale dla mnie jest w sam raz, ze wskazaniem na dużą. Do tego obrazowanie i przejścia dźwięków miedzy muszlami coś wspaniałego, bardzo płynnie. D8000 to ten samochód z 240hz. inaczej tego nie mogę zobrazować:

Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Po za tym grają takim płynnym, muzykalnym i nie wymuszonym dźwiękiem. one nie muszą się prężyć by zagrać wszystko, pazur, bas i scenę.

 

 

Tak samo grają dobrze napędzone elektrostaty właśnie. Miałem D8000 na weekend przed Piotrem Ryką, dzięki uprzejmości dystrybutora. I oceniam je jako taką mobilną wersję Staxów SR-009. Niewymuszona gra, rozdzielczość, płynność itd. - zgadzam się w ocenie. Nareszcie Final będzie doceniony jako firma, która potrafi zrobić słuchawkę neutralną, transparentną, perfekcyjną; bardzo się z tego cieszę, bo doceniam tę markę i mam wrażenie, że jest w Polsce właśnie bardzo mało doceniona, z racji pewnie na nieco pretensjonalny w naszym kręgu kulturowym design wcześniejszych konstrukcji. 

 

PS Ale to forum zamula, wywala posty, internal server errory, potrzebny tu programista od zaraz!

Edytowane przez ententa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ententa napisał:

Pospieszna ocena na podstawie pobieżnego odsłuchu na AVS?

A po co więcej??

Wystarczy parę minut odsłuchu, że takie DUPy, przepraszam, DAPy do słuchania muzyki  na poważnie się nie nadają. No chyba że doki 116dB, to tak, ale one prondu nie potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Compton napisał:

A po co więcej??

Wystarczy parę minut odsłuchu, że takie DUPy, przepraszam, DAPy do słuchania muzyki  na poważnie się nie nadają. No chyba że doki 116dB, to tak, ale one prondu nie potrzebują.

 

Huh. No to chyba pozostaje skwitować klasycznym rozejmowym frazem, że wszyscy słyszymy inaczej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ententa napisał:

Huh. No to chyba pozostaje skwitować klasycznym rozejmowym frazem, że wszyscy słyszymy inaczej ;-)

... albo mamy inne doświadczenia.

Jedynie co mogę dodać, to że żal człowiekowi dupę ściska, jak się słyszy, że ktoś zabiera jakiegoś Mojo czy innego DAPa i targa to ustrojstwo do sklepu na odsłuch prądożernych magnetostatów i później biadoli na forum jakie to be, zamulone, nieczyste i i w ogóle...

Ach... -_-

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Compton napisał:

... albo mamy inne doświadczenia.

Jedynie co mogę dodać, to że żal człowiekowi dupę ściska, jak się słyszy, że ktoś zabiera jakiegoś Mojo czy innego DAPa i targa to ustrojstwo do sklepu na odsłuch prądożernych magnetostatów i później biadoli na forum jakie to be, zamulone, nieczyste i i w ogóle...

Ach... -_-

 

No, przynajmniej z drugą częścią wypowiedzi w pełni się zgadzam ;-) Trochę nie w temacie, ale te moje kochane Sonorousy X też opisywane były, że niby tylko 16 ohm, że niby i z ajfona zagrają, teoretycznie jakoś tam zagrają, ale dokładnie tak jak te nienapędzone planary, stąd mi się skojarzyło... a tu wyłazi zupełnie inna słuchawka, jak dobrze napędzona (choć te akurat i z dapa zagrają, ale też nie z mojo, które uważam - osobiście - za grające niewiele lepiej od ajfona, ale to tylko moje zdanie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tawek33 napisał:

Na stanowisku Mp3store było pełno Ultim i podpiete były pod różne słuchawki i srednio to grało ale za to Cu + shure kse1500 = magia 

Czy Shure KSE1500 można bezpośrednio podpinać pod SP1000 Copper, czy musi być dodatkowo to ich "pudełeczko" (czy można kupić same słuchawki?) pomiędzy SP1000 Copper a samymi słuchawkami?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie sobie co chcecie, ale ja zawsze wybiorę urządzenie, które sprzedam z niewielką stratą (vide: Astell&Kern). Często zmieniam DAP-y, więc jest to dla mnie istotne. Dla mnie SONY to tylko SONY. Tak, jak w stacjonarnym audio. Miałem sporo różnego sprzętu stacjonarnego tej firmy (od najtańszych po topowe modele serii ES) i udawało mi się to to sprzedać zawsze jedynie za ułamek wartości. Także nie wiem jaki dobry (o ile lepszy) byłby SONY 1Z od Astell&Kerna SP1000 Copper, to i tak wybiorę Astell&Kerna. Amen.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Sony  udalo mi się kupić po takiej cenie ze bym praktycznie nie stracil nawet teraz ultimy w życiu bym za 17000 nie kupił za te pieniądze masz 1z i se5ult lub 1z+ x-g i najnowszego finala fibass jak dobrze poszukasz.  Dźwiękowo se5ult +1z miażdży... jedynie sp1000cu + kse1500 jest na tym samym poziomie ale to dodatkowo 10000 zł czyli razem 27000 to ile byś Wulkan odzyskał z tego ? 1/2 ? Za tyle to ja mam 1z+fibass nowe nie używane :)

No i bateria 30h+ na ultimie możesz o tym pomarzyć,  miałem kiedyś ak120 i po roku z użytkowania z 16h zjechał do 8h  żałosne :)

Edytowane przez tawek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio sp1000cu bardzo mi się podobał z kse1500 polecam , czystość dźwięku kultura grania , szybkość , żadne psamo się nie zlewa rewelacja co layli2 nigdy nie słuchałem .. 

Może tak nigdy shure nie były dla mnie nawet dobrymi słuchawkami miałem se535 bieda z nędza i od tamtej pory nie interesowałem się ta firma ale kiedy dane mi było uslyszec Cu z kse to jest jak nowa jakość w przenośnym audio i nie sądzę by coś lepiej zagrało z Cu  i tak dla wiadomości robili te słuchawki ponad 8 lat (ponoc) w moim odczuciu to sam top jedynie moze większe wrażenie miałem po odsłuchu final d8000 i lab2  z 1z , z tym ze lab2 nie tłumi są jak x-g ale holografia najlepsza jaka słyszałem wśród każdych słuchawek nawet tych pełnych .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło mi odpowiedzi. Zgłaszałem moderatorom duplikaty i usunęli chyba wszystko co napisałem. System tego forum to jakaś kpina, więcej się tu nie udzielam, wracam za miesiąc sprawdzę, czy coś się poprawiło. Całe szczęście miałem skopiowane wypowiedzi. 

 

Dnia 19.11.2017 o 05:28, MarcusFenix69 napisał:

Ultima to raczej tylko pod mało wymagające słuchawki z wysoką skutecznością i niską impedacja z tymi typowo domowymi może być różnie z ich napędzeniem co innego AK380 z Ampem to combo ma chyba ponad 8 Vrms 2x więcej mocy niż Ultima ;)

 

Fakt, że np. ATH W3000 ANV też niby napędza, ale jednak mocy brakuje. Natomiast takie Sonorousy napędza super. Więc to jednak "tylko dap". I korzystamy głównie z balansu.  U mnie większość słuchawek ma wysoką skuteczność. Aczkolwiek, podłączałem do Ultimy nawet moje zrekablowane AKG K1000 i na maksymalnej głośności jakoś to gra :-) nawet nie ma tragedii :-) 

 

Natomiast... nie czuję aby AK380ss AMP miał tak dużo więcej mocy niż Ultima... może dlatego, że 380 generalnie jest ciemniejsze i gra intymniej niż Ultima, a do tego gra w sposób, który określiłbym jako "chill out". Ultima z kolei bardziej przestrzenna, szybka i jaśniejsza jest, w obu wersjach, w SS w szczególności. Więc moją subiektywną percepcją i pierwszym wrażeniem zwykle było, że ma "więcej mocy". Bez porównań na wymagających słuchawkach, znaczy się. 

 

Dnia 19.11.2017 o 07:56, wulkan napisał:

Czy Shure KSE1500 można bezpośrednio podpinać pod SP1000 Copper, czy musi być dodatkowo to ich "pudełeczko" (czy można kupić same słuchawki?) pomiędzy SP1000 Copper a samymi słuchawkami?

 

Pudełeczko to jest ich energizer, elektrostaty go potrzebują i tak, jest on konieczny. Podłączamy przez interkonekt minijack-minijack jak najwyższej jakości, ma dla nich b.duże znaczenie. Ja mam dwa, Forza Noir własnoręcznie zlutowany i Lavricables z 12-core srebra 6N bodajże. 

 

2 godziny temu, wulkan napisał:

Tawek33-> Czy można bezpośrednio podłączyć same słuchawki KSE1500 do SP1000 Copper?

Czy MP3store ma dostęp do KSE1500 (to już akurat pytanie głównie do MP3store)?

 

MP3store ma dojście do shure, podobnie jak Audiomagic. Ja przez Patryka z AM kupowałem, ale można też do Piotra Sawickiego uderzyć. Shure chyba nawet ma rozpakowany egzemplarz a wiem to, bo ja go dostałem i zwróciłem, żądając dziewicy nietkniętej. Chłopaki w Polsce se musieli podotykać... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności