Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, awayeah napisał:

Królów co nie miara teraz...

Ale mogę potwierdzić że Sony WM1A to najlepszy DAP jaki dotychczas słyszałem i to na wyjsciu SE, po balansie powinno być jeszcze lepiej ale nie mam na czym tego sprawdzić.

 

No, a ja tak czytam te laudacje Ultimy i mi wychodzi, że gra w zasadzie jak AK300. :) Natomiast, eksjkjuzimła, nie wierzę, że ta Ultima może mieć "większego kopa" niż AK380 z AK380AMP. I że obiektywnie jest lepsza od ww. zestawu. Że gra inną sygnaturą dźwięku, wierzę, ale nie w to, że stanowi odrębną klasę i jakość niespotykaną w przyrodzie. Niby jakim to cudem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, westberg napisał:

 

No, a ja tak czytam te laudacje Ultimy i mi wychodzi, że gra w zasadzie jak AK300. :) Natomiast, eksjkjuzimła, nie wierzę, że ta Ultima może mieć "większego kopa" niż AK380 z AK380AMP. I że obiektywnie jest lepsza od ww. zestawu. Że gra inną sygnaturą dźwięku, wierzę, ale nie w to, że stanowi odrębną klasę i jakość niespotykaną w przyrodzie. Niby jakim to cudem? 

 

Myślę, że nie ma co gdybać, tylko po prostu najlepiej udać się na odsłuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wulkan napisał:

Myślę, że nie ma co gdybać, tylko po prostu najlepiej udać się na odsłuch ;)

 

A po co? Mnie mój zestaw w zupełności odpowiada. A przy okazji ma zdecydowanie więcej mocy. No więc..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, MP3store napisał:

Gdyby Sony było zainteresowane sprzedażą serii Signature w Polsce to byśmy mieli w ofercie. Ale jak widać nie bardzo się kwapią.

A Nam nie specjalnie się uśmiecha ściągać z zagranicy.  

 

I moze tu jest blad.

Drogi przetarte do Fiio czy AK a Sony ze byly lata ze robilo grajki srednie i standard ( co istotne nie czytaly FLAC) wypadlo z obiegu w naszym kraju.

Ale teraz ZX1, ZX2 i WM1A byly i sa na tyle dobre ze moga zaburzyc dominacje AK (niesluszna i bezpodstawna bo sprzet drogi ale cudem ZADANYM nie jest).

Moze trzeba zeby jeden czlowiek nawiazal kontakt z firma Sony i potrwa to krotko lub dluzej ale nawet jako inwestycja warto by zaczac sprowadzac i sprzedawac sprzet ktory liczy sie na swiecie a jak zwykle z niszowa polska nie ma tego co nawet jest w ukrainie czy estonni itd

 

Jakis czas temu rozmawialem z kolega (znajomy) ktory pracuje w biurze zwiazanym z sony i ponoc Sony mialo powazne klopoty i grozilo to likwidacja dzialow produkcji aby przetrwac.Teraz co wczeniej nie mialo miejsca sprzedaja swoje wyroby w marketach z ktorymi wczesniej nie chcieli wspolpracowac.

To ze maja glupia polityke to wiadomo od lat.Sadze ze chetnie by nawiazali stala wspolprace a Wasza firma na nasz kraj to powazny partner.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tawek33 napisał:

No są 2 wejścia SE i BALANCED :)

Jakby tak mp3 store prowadzil sprzedaż dapòw Sony series wm1 a ,z 

Było by mniej dylematów , mniej nieszczęśliwych uzytkownikow AK co po paru miesiącach dostają po twarzy od AK  ze nie wiedzą co robić i znów zbierają ciężko zarobione pieniądze na kolejne zabawki ...

Król jest tylko jeden Walkman !!!!

Mnie nie zachwycił. Gra fajnie poprawnie i nadal cyfrowo jak wszystkie inne sony. Do tego co możesz do sony podłączyć z dużych wymagających nauszników? Nawet fostexy t50rp na nim zabrzmiały słabo. Król sról.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słuchałes  niewygrzanego i z limitem głośności to nie to samo zresztą znam ludzi którzy stanowczo wola wm1z od ak380cu +amp wiec bajek tu nie opowiadaj Wojtku c :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tawek33 napisał:

Pewnie słuchałes  niewygrzanego i z limitem głośności to nie to samo zresztą znam ludzi którzy stanowczo wola wm1z od ak380cu +amp wiec bajek tu nie opowiadaj Wojtku c :)

 

Mozna poczytac ktos mial w rakach i w uszach Sony NW-WM1Z oraz AK70 a takze AK380 .Powiedzmy ze jest to jakis odnosnik

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/644-sony-nw-wm1z?showall=1

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcą odsłuchać nowe AK:

 

Prawidłowa kolejność to AK380 lub inny potem KANN i dopiero SP1000

 

Czy jestem fanem marki AK? Chyba tak, a już na pewno po tym co pokazali teraz.

Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który ma naprawdę zaawansowany sprzęt ostatnio wydał prawie 30 tysięcy na drobna zmianę w swoim systemie chcąc pozbyć się "denerwującego nalotu na damskich wokalach"  - Wiesz jak jest Wojtek płacisz 20% wartości swojego sprzętu aby poprawić lub polepszyć  1% w tym pułapie cenowym już tak jest. - Świr? Dla kogoś z zewnątrz pewnie tak. Dla osób zajmujących się poważnym dużym audio to raczej norma.

Zabrałem do domu DX200, AK380 i obie nowości. Wcześniej na sklepie unikałem ich słuchania nie chciałem się sugerować.

 

DX200 po zmianach softu gra przyzwoicie i chciałbym go mieć lecz nadal z tej pary wolę AK380 tylko już niewiele bardziej. :)

Potem na tapetę poszedł KANN - lepiej dociążony, bardziej dynamiczny i efektowny - nie tak ugładzony i wysublimowany jak 380 astella. Odskok  od tego co było do tej pory w serii 3XX jest inaczej bardziej efektownie. Czy lepiej to się okaże dopiero przy dłuższej sesji. Jedna noc to za mało aby ogarnąć wszystko.

Potem przyszedł czas na SP1000 - kojarzy mi się z terminatorem. Jeszcze bardziej po tym jak wziąłem go do ręki. Przy nim Kann to zabawka :) (dodam jeszcze mały wtręt o Kann'ie idealnie leży w dłoni, ale nie wiem gdzie miałbym go jeszcze wsadzić po za wewnętrzna kieszenią w marynarce).

Sp1000 duży ciężki i całkiem zgrabny. Mimo wagi w etui jest dość poręczny a to dzięki swojej niewielkiej grubości. Brzmieniowo - jeszcze nie słyszałem nic takiego. Wszystkie pozostałe słuchane po SP1000 są płaskie i bez wyrazu. Tam gdzie ma być analitycznie - jest, tam gdzie ma być ciepło - jest. Scena, góra, dół, prawo, lewo, tył, przód  - wszystko jest. szukałem cała noc czy jest w nim - w brzmieniu jakiś minus i NIE ZNALAZŁEM. Koniecznie posłuchajcie.

Możecie mnie krytykować, pracownik ma w tym interes itp. - nie interesuje mnie to. Mam swoje zdanie. Nowym moim ideałem został SP1000 i wydaje mi się, szczególnie teraz po remoncie w domu, że wcale nie jest drogi.

 

Jednak bądźmy realistą, dom, rodzina, zarobki - mogę zapomnieć o SP1000, ale może kiedyś lotto się do mnie uśmiechnie :) 

 

Teraz pobawię się KANNem bo on jest na moją kieszeń już teraz :) 

 

Ps. Miałem możliwość bezpośredniego porównania w 4 godzinnej sesji 380 v sony i nikt mnie do sony nie przekona. Czegoś innego szukamy w audio, ja i sony. ja czaru dawnych lat, neutralności wysublimowania i brzmienia analogowego, a sony gra jak "najlepsze" dzisiejsze sprzęty: technicznie i cyfrowo.

 

Ps2. Art dzięki za link - B&W P9 Signature, Sony MDR-Z1R, Meze 99 Classics - sorry to nie jest wyznacznik klasy.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WojtekC napisał:

 

Ps2. Art dzięki za link - B&W P9 Signature, Sony MDR-Z1R, Meze 99 Classics - sorry to nie jest wyznacznik klasy.

 

Wrzucilem neutralnie zeby Ci co sa za ale i przeciw mogli poczytac.

Nie jestem fun'boyem zadnej marki kupuje co jest dobre i ktos docenil a ja sprawdzajac potwierdze to.

Wiem ze AK300 to dla mnie za malo mi oferuje.Gdybym mial mozliwosc zwrotu lub wymiany chetnie bym to zrobil.

Zwlaszcza deformacja wokali i slyszenie ich na kazdych sluchawkach inaczej czy lepsze czy gorsze to prawie kleska.

I jak to napisal ponizej Kolega : Do tego dochodzi najlepsza scena -  idealny balans pomiędzy szerokością i głębią.

To moj stary bardzo stary Sony ma i mnie to cieszy w sluchaniu ale tego AK300 nie ma az tak.Brak mi emocji i glebi i wyrazistosci.

Ja nie potrzebuje zeby poznac grajka dobrych czy bardzo dobrych sluchawek.Jego charakter powiedzmy na kazdych i tanich jak wie sie czego szuka mozna wydobyc.Te 2/3 pary sluchawek i wiem jak gra.

A AK300 w zasadzie z kazdymi gra inaczej i to moj pierwszy sprzet czy mobilny czy stacjonarny ktory ma taki efekt.

Mam sluchawki ktore obstawialem w ciemno ze zagraja super akurat te graja tragicznie.

Sadzilem ze po zakupie sprzedam dziadka X1060 ale sobie go nadal zostawie i na zapas kupie w razie czego baterie bo lata ma .

 

Tylko nie wiem czemu napisales ale tak facet pisze o : Sony NW-WM1Z oraz AK70 a takze AK380.

Wojtus to co napisales o Kannie powoduje ze ....gdybym poczekal z kupnem AK300 tylko te glupich 6 dni to bylbym szczesliwszym posiadaczem Kanna.

 

Mnie Sony czasem pasowaly a inne wcale.

Jednak abstra****ac nie pojme ludzi ktorzy lubia sluchac np na jasnych sluchawkach zimnych grajkow, ktorzy umielbiaja duzo sopranow lub zwykle pykniecie na basach sadza ze jest zbyt mocne.

 

Tak, tak remoncik skrobie kieszen.Na wlasniej skorze kilka miesiecy po raz kolejny testowalem.Teraz cholera poprawiam niedorobione rzeczy.

Mnie jeszcze jedna sprawa skrobie po kieszeni ale to zbyt prywatne.Wtedy bym sobie sluchal cos lepszego :)

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekC napisał:

Mnie nie zachwycił. Gra fajnie poprawnie i nadal cyfrowo jak wszystkie inne sony. Do tego co możesz do sony podłączyć z dużych wymagających nauszników? Nawet fostexy t50rp na nim zabrzmiały słabo. Król sról.

 

Nie ma pojęcia co Ty słuchałeś, ale granie WM1A nie ma nic wspólnego z cyfrowym nalotem, podobnie było z ZX100 i pewnie ZX2. Tylko ZX1 miał taki problem - chudo i cyfrowo.

WM1Z na targach w zeszłym roku to była jakaś totalna porażka - nie wygrzany, na szybko wrzucone albumy testowe i poblokowany gain.

 

WM1A to najbardziej organiczny i naturalny DAP jaki słyszałem, nic nie gra tak swobodnie i niewymuszenie z tego co miałem okazję posłuchać, a trochę tego było. Dodam, że jestem szczególnie wyczulony na wszelkie ostrości i cyfrowy nalot (jak w każdym FiiO). Do tego dochodzi najlepsza scena -  idealny balans pomiędzy szerokością i głębią. 

 

Oba DAPy - WM1A i WM1Z mają po balansie 2V / 250mw @15ohm na kanał - spokojnie wystarczy to do wysterowania wielu, nawet bardziej wymagających słuchawek nausznych. Nie wiem jak jest z wersją europejską, ale obejście ograniczeń jest banalnie proste i odwracalne, więc to w sumie mało istotne.

 

Opisana moc we wrzuconej recenzji dotyczy wersji z włączonymi ograniczeniami. Niemniej zgadzam się z opisem samego dźwięku w tej recenzji.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Słuchałem na sklepie z wieloma słuchawkami przez ponad 4 godziny. Miedzy innymi T1, Sonorusy 6, Amirion, TH900mk2 i wieloma innymi. Sprzęt klienta, który w tym czasie odsłuchiwał moje sklepowe klocki. Sony zakupiony w USA mający za sobą 3 miesiące grania. Jako ciekawostkę mogę podać, że gościowi bardziej spodobał się QP1R i go zakupił, a Sonego miał sprzedać. Ile ludzi tyle opinii. Ja swoja wyrobiłem po bezpośrednim porównaniu i odsłuchu. Nie z pamięci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Art-S napisał:

 

Mozna poczytac ktos mial w rakach i w uszach Sony NW-WM1Z oraz AK70 a takze AK380 .Powiedzmy ze jest to jakis odnosnik

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/644-sony-nw-wm1z?showall=1

Wcale głupio F. Kulpa nie opisał AK380. Wierzę, że to, co napisał nt. Sony'ego to prawda.

54 minuty temu, WojtekC napisał:

Dla tych co chcą odsłuchać nowe AK:

 

Prawidłowa kolejność to AK380 lub inny potem KANN i dopiero SP1000

Czemu akurat taka kolejność?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, wulkan napisał:

Wcale głupio F. Kulpa nie opisał AK380. Wierzę, że to, co napisał nt. Sony'ego to prawda.

 

ja też, bo każdy jednak z nas inaczej słyszy :) 

Dlatego nie ma króla, a jest tylko najlepszy lub dobry dla mnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, WojtekC napisał:

Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który ma naprawdę zaawansowany sprzęt ostatnio wydał prawie 30 tysięcy na drobna zmianę w swoim systemie chcąc pozbyć się "denerwującego nalotu na damskich wokalach"  - Wiesz jak jest Wojtek płacisz 20% wartości swojego sprzętu aby poprawić lub polepszyć  1% w tym pułapie cenowym już tak jest. - Świr? Dla kogoś z zewnątrz pewnie tak. Dla osób zajmujących się poważnym dużym audio to raczej norma.

Doskonale to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Superata napisał:

 

ja też, bo każdy jednak z nas inaczej słyszy :) 

Dlatego nie ma króla, a jest tylko najlepszy lub dobry dla mnie. 

 

Kazdy zaawansowany sluchacz szuka co jemu odpowiada w dzwieku.

I od lat to rdzen tego forum.

Kazdy zaawansowany sluchacz szanuje ze on lubi to a inny czlowiek lubi inny dzwiek/pasmo/brzmienie.

 

Draznia mnie intensywne zlotoslowne Hype ... a jak sie kupi to jakos ja inaczej slysze niz ten co sie produkowal.

 

Szukamy dla siebie a dzielimy sie wrazeniami dla innych.Tylko zeby pisac prawde.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-s nie ma co żałować wyboru ak300. To świetny grajek. teraz Kanna nie masz, ale za 2-3 lata wyjdzie kolejny grajek, na wtedy sobie uzbierasz kase i kupisz. Ja majac ak120 słuchałem do dzisiaj go, własciwie będę go słuchać jeszcze do piątku :) bo kupiłem Kanna :) ale dopiero do mnie dotrze. Przez parę lat zadawalałem się tylko nim, i tym co Wojtek mi udostepniał na odsłuchy i ciągle miałem banan na twarzy. Unikałem nowch zakupów, bo 120 idealnie sie wpasowywała w mój gust. AK300 bym chciał mieć ale juz raczej sobie na niego nie pozwolę. Jak będziesz kiedyś chciał to zrobimy sobie podmiankę na miesiąc lub dwa. Ciesz się dźwiękiem :)

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barl napisał:

Art-s nie ma co żałować wyboru ak300. To świetny grajek. teraz Kanna nie masz, ale za 2-3 lata wyjdzie kolejny grajek, na wtedy sobie uzbierasz kase i kupisz. Ja majac ak120 słuchałem do dzisiaj go, własciwie będę go słuchać jeszcze do piątku :) bo kupiłem Kanna :) ale dopiero do mnie dotrze. Przez parę lat zadawalałem się tylko nim, i tym co Wojtek mi udostepniał na odsłuchy i ciągle miałem banan na twarzy. Unikałem nowch zakupów, bo 120 idealnie sie wpasowywała w mój gust. AK300 bym chciał mieć ale juz raczej sobie na niego nie pozwolę. Jak będziesz kiedyś chciał to zrobimy sobie podmiankę na miesiąc lub dwa. Ciesz się dźwiękiem :)

 

Kupiles Kanna i questyle qp2r?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barl napisał:

Art-s nie ma co żałować wyboru ak300. To świetny grajek. teraz Kanna nie masz, ale za 2-3 lata wyjdzie kolejny grajek, na wtedy sobie uzbierasz kase i kupisz. Ja majac ak120 słuchałem do dzisiaj go, własciwie będę go słuchać jeszcze do piątku :) bo kupiłem Kanna :) ale dopiero do mnie dotrze. Przez parę lat zadawalałem się tylko nim, i tym co Wojtek mi udostepniał na odsłuchy i ciągle miałem banan na twarzy. Unikałem nowch zakupów, bo 120 idealnie sie wpasowywała w mój gust. AK300 bym chciał mieć ale juz raczej sobie na niego nie pozwolę. Jak będziesz kiedyś chciał to zrobimy sobie podmiankę na miesiąc lub dwa. Ciesz się dźwiękiem :)

 

Po wygrzaniu i jakos tak mialem tydzien i usmiech zniknal mi z ust.

Swietny jest gdyz ma pewne rzeczy w brzmieniu swietne.Posluchalem kilka grajkow i zaden nie zrobil na mnie wrazenia.

Niestety AK300 kupilem kierujac sie opisami innych gdyz bylem uziemiony do lozka choroba.Nie bylo jak posluchac.

Tutaj moj blad ale nie bylo innej opcji.I troche pecha bo dokladnie za 6/7 dni pojawil sie preorder na Kanna.Tydzien bylem poza domem i juz zamiany czy zwrotu nie dalo sie zrobic.

Ze tak uczciwie powiem nie jest zle ale pewne rzeczy mi przeszkadzaja.

Wokale mi przeszkadzaja glownie. Jeszcze cos tam ale powiedzmy spoko.

 

Chyba zrobie jak piszesz. Postaram sie pokochac go.A za 2 lata jak Bogowie beda sprzyjac kupie cos innego.

Kanna chetnie bym posluchal.On jest na moje kieszenie;).

Moze kiedys faktycznie sie "zmienimy" na krotki czas.

 

Wojtus jak wyglada sprawa potestowania zeby podeslac do domu.Jesli dysponujesz odrobina czasu napisz na PW co musze zrobic.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności