Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Alien+ wychodzi dalej, gdyż stawia na naturalny przekaz, a jednocześnie są technikalia. I taki SlimX to nie ten poziom co Alien+.
I tak jak jest poruszone w wątku, który wyżej dał @Spawn tam jest lista bardzo dobrych odtwarzaczy, gdzie chce się ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, wulkan napisał:

Reprymenda ode mnie dla Ciebie, Wojtek.

Gdybym nie wszedł na forum, nawet bym nie wiedział, że demontracyjna A&ultima jest do posłuchania w Łodzi... A prosiłem o informowanie mnie na bieżąco.

Koniec miłości...?

 

Najpierw musi sie pojawić. Kurier dziś do 14 powinien podrzucić sprzęt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Superata napisał:

 

Najpierw musi sie pojawić. Kurier dziś do 14 powinien podrzucić sprzęt. 

OK :)

Jak przewali się tłum, a demonstracyjny egzemplarz A&ultimy zostanie wygrzany (bo w przypadku AK380, dźwiękowo to urządzenie od momentu zakupu, zmieniło się znacznie), piszę się na wypożyczenie jego na dzień lub dwa (o ile naturalnie będzie taka możliwość), bo odsłuch w sklepie jest zwykle emocjonalny, a chodzi o realne ocenienie możliwości sprzętu (również w porównaniu z poprzednikiem).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wulkan napisał:

Reprymenda ode mnie dla Ciebie, Wojtek.

Gdybym nie wszedł na forum, nawet bym nie wiedział, że demontracyjna A&ultima jest do posłuchania w Łodzi... A prosiłem o informowanie mnie na bieżąco.

Koniec miłości...?

 

ooo będą ciche dni... paradoksalnie w audio

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Superata napisał:

 

 

 

Ok to pierwsze wrażenia po odsłuchu Ultimy. Słuchane na Grado sr125i. Pisałem pare postów temu, że fajnie by było dostać grajka rozdzielczego, ciepłego, jasnego i miłego dla ucha. Astell poszedł dokładnie w te stronę. Nie ma ona charakteru 380tki (z ampem) - analitycznej, dalszej - bardziej mi przypomina ak120 charakterem, tylko z oooogromnym kopem do rozdzielczości :) Wydaje się jednak być jaśniejsza.   I zgadnijcie jaka jest Ultima :) 

 

Dokładnie taka. Tym razem filozofią Irivera było maksymalna przyjemność z słuchania muzyki. Nie wiem czy Wy będziecie płakać słuchając jej. Ja płakałem ...

Nie będę analizować jakości dźwieku gdyż moje Grado sie raczej do tego nie nadają, żeby usłyszeć pełnię musiałbym słuchać na GS1000. Napisze tylko że soprany były raczej schowane, nie rzucane na pierwszy plan, podobnie basy. W ak380 tak jakby troche brakowało dynamiki stopy, to tu jest lepiej, choć Ultima nie ma być raczej z zamysłu demonem szybkości, ma być raczej mięsiście i tak jest. Oczywiście pasuje to do jej charakteru i tworzy całość, także bez obaw :) . Wokale  z przodu blisko uszu, zdecydowanie bliżej, niż w ak380, scena z tyłu ale nie daleko daleko z tyłu, raczej tak normalnie.

 

Tyle z pierwszych wrażeń. Żeby coś więcej powiedzieć musiałbym mieć go parę dni w domu. Jeśli coś niedosłuchałem, to mnie poprawcie, być może jest już ktoś kto ma Ultimę i słyszał więcej niż ja.

 

Co do Kanna ma podobne wrażenia jak Art-s - techniczne brzmienie, mało ciepła w porównaniu do Ultimy, raczej dalsze granie bardziej analityczne, gdybym miał wybierać to wybrałbym AK-300 po prostu dawał mi więcej przyjemności z odsłuchu.

 

Nie chce nikogo urazić to tylko moje spostrzeżenia.

 

Dajcie lajka oczywiście :)

 

Edytowane przez barl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barl-> Co do basu (stopy), to miło przeczytać to, co napisałeś, że jest lepiej (bo w AK380/AMP380 było moim zdaniem trochę za mało wykopu), ale, że A&ultima brzmi jeszcze bardziej mięsiście i ciepło od AK380/AMP380, to już dla mnie osobiście niekoniecznie lepiej (biorąc pod uwagę moje słuchawki, które już same w sobie są po cieplejszej stronie neutralności; ja szukam przejrzystości).

No chyba, że A&ultima zachowuje się jak top hi-endowe, stacjonarne klocki audio, które już same w sobie mają tyle rozdzielczości, że cały obraz dźwiękowy budowany jest na naturalnym cieple i smoliście ciemnym tle.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wulkan napisał:

Barl-> Co do basu (stopy), to miło przeczytać to, co napisałeś, że jest lepiej (bo w AK380/AMP380 było moim zdaniem trochę za mało wykopu), ale, że A&ultima brzmi jeszcze bardziej mięsiście i ciepło od AK380/AMP380, to już dla mnie osobiście niekoniecznie lepiej (biorąc pod uwagę moje słuchawki, które już same w sobie są po cieplejszej stronie neutralności; a ja szukam przejrzystości).

 

Bierz pod uwagę to, że słuchałem na Grado, a wiesz jakie są Grado.... ciepłe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barl napisał:

 

Bierz pod uwagę to, że słuchałem na Grado, a wiesz jakie są Grado.... ciepłe

Layle II rownież do jasnych nie należą.

 

Niech się ten demonstracyjny egzemplarz A&ultima jeszcze trochę wygrzeje. AK380 wyjęty z pudełka też był brzmieniowo gęsty i ciepły, a potem znacznie się zmienił w kierunku brzmienia bardziej "chudego".

 

Z Twojego opisu, Barl, wynika, że brzmienie A&ultimy jest "herbatnikowe" (czytaj: w stylu Harbetha)... Czy mam rację?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wulkan napisał:

Layle II rownież do jasnych nie należą.

 

Nie znam Layli niestety, Grado są bardzo jasne akurat. Zakładam jednak jedno, że jesteś tak przyzwyczajony do ak380, może Ci nie odpowiadać Ultima po pierwszym odsłuchu, to jednak sa 2 zupełnie inne grajki charakterystycznie. Powiem Ci tak. Słuchałem kiedyś cytowanych dzisiaj t1 w sklepie u Wojtka. Nie podeszły mi dlatego o nich zupełnie zapomniałem, że takowe istnieją. Myślę, że miałbym problem je słuchać na Ultimie, one są neutralne prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem co i jak :) Z tego co mi wiadomo są tylko 2 egzemplarze na Polskę do odsłuchów. W Łodzi ma być tydzień. Może mi się uda wysępić do odsłuchów Ultimę na 1 krótką nockę. Niestety była dzisiaj mała spinka na sklepie, i chyba Wojtas mnie znielubił więc nie wiem jak to będzie. Cóż emocje przy tym sprzęcie jeszcze na świeżo grają strasznie a ja Wojtka zwyczajnie zmęczyłem. (wiesz - rozmowy o pieniądzach itp :// kazdy to wie jak to jest, codziennie próbek tego tematu jest milion na naszym forum :// ) Jedno jest pewne - dla mnie Ultima to teraz obowiązek mieć. Będę na niego harował ile się da. Ale to ja.

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są 2 wejścia SE i BALANCED :)

Jakby tak mp3 store prowadzil sprzedaż dapòw Sony series wm1 a ,z 

Było by mniej dylematów , mniej nieszczęśliwych uzytkownikow AK co po paru miesiącach dostają po twarzy od AK  ze nie wiedzą co robić i znów zbierają ciężko zarobione pieniądze na kolejne zabawki ...

Król jest tylko jeden Walkman !!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, barl napisał:

Napisz potem co i jak :) Z tego co mi wiadomo są tylko 2 egzemplarze na Polskę do odsłuchów. W Łodzi ma być tydzień. Może mi się uda wysępić do odsłuchów Ultimę na 1 krótką nockę. Niestety była dzisiaj mała spinka na sklepie, i chyba Wojtas mnie znielubił więc nie wiem jak to będzie. Cóż emocje przy tym sprzęcie jeszcze na świeżo grają strasznie a ja Wojtka zwyczajnie zmęczyłem. (wiesz - rozmowy o pieniądzach itp :// kazdy to wie jak to jest, codziennie próbek tego tematu jest milion na naszym forum :// ) Jedno jest pewne - dla mnie Ultima to teraz obowiązek mieć. Będę na niego harował ile się da. Ale to ja.

Cena w promocji (o ile promocja się nie skończyła), jest moim zdaniem bardzo fajna, więc nie ma co narzekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności