Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega jest w błędzie. Większość rzeczy podrożała, a że równocześnie rynek jest zalewany szajsem z Chin w niskich cenach, to daje złudzenie, że coś potaniało. Ty tylko iluzja i dotyczy niskiej jakości. Prosty przykład....McBook Pro w wypasionej wersji kilka lat temu kosztował ok 8000pln, a teraz kilkanaście tysięcy,  topowy iPhone też jest znacznie droższy niż kilka lat wstecz, a zapowiadany iPhone 8 ma być jeszcze wyraźnie droższy. Większość kolumn jest dziś 2-4x droższa niż ich odpowiedniki 15 lat temu. Tak samo wzmacniacze czy słuchawki. Kiedyś top w słuchawkach to było 1-2 tys, poza Staxami. A dziś? Bez 8-15 tys.nie ma co podchodzić pod słuchawkowy top. To samo jest z odzieżą. Nawet na tanim rynku USA przez 20 lat ceny wzrosły 100-300%, a ze względu na inflacje powinny wzrosnąć Max 50%. Cadillac Escalade w latach 2007-2014 kosztował ok 65000$, a jego następca w 2015r już 85000$. Pamietam, że max wypasiona wersja Mercedesa czy BMW 20 lat temu kosztowała 100 000DM, czyli ok 50 000€, a dzisiejszy odpowiednik to 150 000-250 000€. A gramofony? Kiedyś te najlepsze 2000-3000DM a dziś?....50 000 i więcej....euro! Tanieją TV, bo corocznie wychodzą nowsze modele.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tylko ja uzywam krajowy PC a raczej nie kupuje wyrobow o ktorych piszesz. Nie stac mnie:)

Ostatnie 2/4 lata fakt rynek w pewnych branzach sprawia wraznie "szalonego" ...dlaczego nie wiem moze ze jest popyt tylko na pewne wyroby.

Teraz panuje konsumpcjonizm.

Z dlugich lat pamietam ze tak jest odwiecznie.

Kiedys trampki (pocace sie zestawienie zwyklej za grosze gumy + troche płótna zaglowego) kosztowalo przyslowiowe zl i bylo niezbyt dumnie je nosic.

Moda teraz jest modą i sa noszone gdyz ktos je wylansowal aby ktos zrobil na tym kase.

To samo sluchawki + grajki. To akurat wzorzec.

Wierz mi przez 20 lat ta branza (audio szeroko pojeta) byla z malymi zmianami.Teraz co "idzie" szybko wrecz blyskawicznie rosnie w cene.

Nie ja dziele - dziela producenci.

Sprzedaz pewnych dóbr stworzyla wielu specow ktorzy siedza godzinami w mediach i sledza co bedzie drozec a co nie (wyszukiwarki zledza czym sie interesujesz)  ...i steruja rynkiem/cenami specjalisci wyprzedzajac to zanim Ty czy ja pojdziemy do sklepu oni juz wiedza ze Ty przyjdziesz kupic TO.

 

Dodam tylko ze i producent AK ma specow ktorzy tworza liczne grono i oni badaja rynek i wiedza zamin MY wiemy ze choc bedzie drogo ale nie bedziesz "jadl i pil" ale jak masz bzika na punkcie audio to i tak kupisz.

Kiedys "Fabryka Produkujaca" skladala sie z szefa , inzynierow/badaczy/projektantow oraz z robotnikow.Teraz doszlo liczne grono wysoko ksztalconych specow od sztuki drogiej sprzedazy popytnych dobr.Dzieki nim mamy ceny za pewne towary jak sa.Wiedza bo ktos lansuje cos a zaraz to produkuje i sprzedaje...gdyz widza co kazdego z nas interesuje.

To nie jest na zasadzie jak bylo jeszcze 10 lat temu ze moze wszczeli sie z towarem.Teraz produkujesz to co wiadomo ze sie sprzeda.

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek się zmienił z prostego powodu. Pojawiło się więcej kasy z ropy i innych biznesów na Bliskim Wschodzie oraz ogromnie podniósł się rynek zbytu w Azji, co mogło pozwolić producentom windować ceny. Chiny zalewają zachód i USA swoją produkcją, a równocześnie klienci z Chin nie chcą kupować swoich produktów i wolą drogie i prestiżowe produkty z USA i z Europy, nawet z Polski. To Azja wywindowała ceny. A my na tym cierpimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Sly30 napisał:

Kolega jest w błędzie. Większość rzeczy podrożała, a że równocześnie rynek jest zalewany szajsem z Chin w niskich cenach, to daje złudzenie, że coś potaniało. Ty tylko iluzja i dotyczy niskiej jakości. Prosty przykład....McBook Pro w wypasionej wersji kilka lat temu kosztował ok 8000pln, a teraz kilkanaście tysięcy,  topowy iPhone też jest znacznie droższy niż kilka lat wstecz, a zapowiadany iPhone 8 ma być jeszcze wyraźnie droższy. Większość kolumn jest dziś 2-4x droższa niż ich odpowiedniki 15 lat temu. Tak samo wzmacniacze czy słuchawki. Kiedyś top w słuchawkach to było 1-2 tys, poza Staxami. A dziś? Bez 8-15 tys.nie ma co podchodzić pod słuchawkowy top. To samo jest z odzieżą. Nawet na tanim rynku USA przez 20 lat ceny wzrosły 100-300%, a ze względu na inflacje powinny wzrosnąć Max 50%. Cadillac Escalade w latach 2007-2014 kosztował ok 65000$, a jego następca w 2015r już 85000$. Pamietam, że max wypasiona wersja Mercedesa czy BMW 20 lat temu kosztowała 100 000DM, czyli ok 50 000€, a dzisiejszy odpowiednik to 150 000-250 000€. A gramofony? Kiedyś te najlepsze 2000-3000DM a dziś?....50 000 i więcej....euro! Tanieją TV, bo corocznie wychodzą nowsze modele.

 

Akurat co do inflacji to racji nie masz. Realna inflacja jest na poziomie 5-7% w Polsce ale i w USA. Inflacje liczy się uwzględniając procent składany, tzn że jak coś kosztowało 100$ to nastepnego roku kosztuje 107$. Potem mnożymy 107$ przez kolejne 1,07 itd. Po 20 latach na pewno nie wyjda nam ceny 150% wyższe, tylko własnie 300% wyższe.

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, barl napisał:

 

Akurat co do inflacji to racji nie masz. Realna inflacja jest na poziomie 5-7% w Polsce ale i w USA. Inflacje liczy się uwzględniając procent składany, tzn że jak coś kosztowało 100$ to nastepnego roku kosztuje 107$. Potem mnożymy 107$ przez kolejne 1,07 itd. Po 20 latach na pewno nie wyjda nam ceny 150% wyższe, tylko własnie 300% wyższe.

A skąd te dane? Ja widzę średnio ok 2% w USA, a nie 5-7%

 

https://pl.tradingeconomics.com/united-states/inflation-cpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Inflacja rosnie ale i zarobki powinny.

Tylko 10 lat temu za 1 pensje "urzednika" kupilem flagowy grajek a teraz nie.

Oczywiscie to jest duuze uproszczenie ...takze nawiazanie do tego co wczesniej pisalem.

Ale suma jest taka ze rynek tu sie zmienil i pozostaje nam sluchac lub "przelknac slinke" ;) i myslec ze moze pora zakonczyc "sluchanie" -niestety do tego ceny prowadza.

Gdybam ze jak tak bedzie szlo to mniej bedzie takich NAS jacy sa na forum tym i wielu w swiecie.

Spoleczenstwo sie dzieli na bardziej zamoznych i bardziej biednych.

Ale marzenia nie.

I jak ktos ma "bakcyla" sluchania to ONI to wykorzystaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mi pokazywac jakieś wykresy z wyborczej zerknijci sobie na wykres złota ile jest warty dolar. Nie mam zamiaru wchodzić w jakieś niewydarzone dyskusje na temat tego co wyborcza mówi o inflacji. Porównajcie sobie wykresy miedzi, złota i innych cen względem dolara na przestrzeni 100 lat i wam wyjdzie. Za duzo to jest szperania żeby udowadniać moje tezy. Każdy sobie może to samemu przeanalizować.

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt nie zabrania Tobie słuchać! Kto zabrania? Piszesz, że z powodu cen trzeba będzie przestać słuchać? Co za bzdura. Na swoim grajku możesz słuchać 20 lat. Być może 2x wymienisz baterie w serwisie. To w czym problem? No chyba, że chcesz uczestniczyć w wyścigu na nowinki i ciagle mieć topowy sprzęt? To wtedy będą spore koszty, ale to nie ma nic wspólnego z przyjemnością słuchania muzyki. Zresztą sam krytykowałeś taką postawę, więc w czym problem. Znam ludzi, którzy dużo słuchają na sprzęcie vintage, który dziś jest wart niewiele i są zadowoleni. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barl napisał:

Zamiast mi pokazywac jakieś wykresy z wyborczej zerknijci sobie na wykres złota ile jest warty dolar. Nie mam zamiaru wchodzić w jakieś niewydarzone dyskusje na temat tego co wyborcza mówi o inflacji. Porównajcie sobie wykresy miedzi, złota i innych cen względem dolara i wam wyjdzie. Za duzo to jest szperania żeby udowadniać moje tezy. Każdy sobie może to samemu przeanalizować.

 

Jesli pensja minimalna i inflancja to dla Ciebie to samo to niezly ekonomista jestes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barl napisał:

Nie patrz na to ci Ci pokazują "specjaliści" tylko ile właśnie kosztują towary które powinny zawsze kosztowac tyle samo. Praca ludzka jest zasze tyle samo warta.

 

Chinczycy przez nie wiem dokladnie ale juz 30 lat sa "fabryka" calego swiata.

I tam praca byla tania.

Teraz chinczycy wiedza ze swiat jest zalezny od nich (najbogatszy kraj swiata USA jest na garnuszku Chin).

I teraz jak piales ze : praca ludzka jest zawsze tyle samo warta ... jest juz od kilku lat nieaktualne gdyz ceny w Chinach poszly za prace w gory i to wyraznie.

Poza tym w UE czy wielu krajach pojawiaja sie programy ktore maja na celu uwolnic sie od zaleznosci od Chin jako jedynego taniego producenta.

Ale temat poszedl w ekonomie.

O co mnie chodzilo napisalem.Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tutaj nikogo nawracać, wyprowadzać z błędu itp. Dla niejednego jestem tu wrogiem i mam tego swiadomość, dlatego nie mam zamiaru dyskutować, bo zaraz mi wytłumaczycie, ze nawet nie potrafię trzymać kija.

7 minut temu, Art-S napisał:

 

Poza tym w UE czy wielu krajach pojawiaja sie programy ktore maja na celu uwolnic sie od zaleznosci od Chin jako jedynego taniego producenta.

 

 

Lepiej żeby nikt się od nikogo nie uwalniał. W przeciwnym wypadku, będziemy słuchać tylko AK, a Alien+ pójdzie w Polsce w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barl napisał:

Nie mam zamiaru tutaj nikogo nawracać, wyprowadzać z błędu itp. Dla niejednego jestem tu wrogiem i mam tego swiadomość, dlatego nie mam zamiaru dyskutować, bo zaraz mi wytłumaczycie, ze nawet nie potrafię trzymać kija.

 

Na tym polega Bracie dyskusja ze sciera sie slowo ze slowem.

Po to forum jest za zamiast siedziec i sluchac ... mozesz tez popisac z innymi.

 

Edytujesz swoj wczesniejszy tekst i w efekcie ktos kto Cie cytuje wychodzi ze pisze bzdury.Wiec zamin napiszesz pomysl gdyz cytujac Ciebie cytuje Twoje poprawione i przemyslane slowa i takie widac.Swoje ja nie zmieniam.

 

... tez czasem tak sie czulem ... ;)

co lepsze jeszcze jako posiadacz swietnego X1060 ... ktos mi napisal ze mam za slaby sprzet zeby sie wypowiadac ...

1 godzinę temu, barl napisał:

Nie mam zamiaru tutaj nikogo nawracać, wyprowadzać z błędu itp. Dla niejednego jestem tu wrogiem i mam tego swiadomość, dlatego nie mam zamiaru dyskutować, bo zaraz mi wytłumaczycie, ze nawet nie potrafię trzymać kija.

 

Lepiej żeby nikt się od nikogo nie uwalniał. W przeciwnym wypadku, będziemy słuchać tylko AK, a Alien+ pójdzie w Polsce w zapomnienie.

 

Ja tam wole sie uwolic (jako konsument) od dominacji Chin jako "Fabryka Swiatowa Wszystkiego" gdyz pewne ich wyroby mi sie nie podobaja ...i w koncu wykorzystaja militarnie swoje wielkie pieniadze (Chiny najwiekszy i potem daleko nikt jako bank swiatowy).

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał:

No bo widzisz sp1000 to tylko gadżet muzyki na nim nie posłuchasz;)

Gadżet audiofilski (gdziez by flagowiec miec odwage  nazwac inaczej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wulkan napisał:

A ja po raz kolejny będę nudny i powiem, że czekam na odsłuch wersji Copper, bo wersja SS nie do końca mnie "kupiła".

 

Poczytalem w nocy i sadze ze dobrze celujesz.Wiec Cooper'a posluchaj gdyz nieco ale na tyle ze czuc roznice w kierunku ktory odpowiada Tobie.

Miedz podobnie jak w Soniaku nie jest to tylko barwny element ale czesc calosci ktora jest nie dla koloru ale do tworzenia barwy i charakteru.

Edytowane przez Art-S
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności