Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Trzymając w ręku Ultimę ciężko uwierzyć że waży tylko 386,6g, to na prawdę cegła.

Ciekawy jestem ile wytrzymuje bateria, bo słuchałem z godzinkę, ekran włączony

prawie cały czas i wskaźnik baterii cały czas na 100%.

Czy to DAP idealny brzmieniowo, moim zdaniem nie, ale póki co nie słyszałem nic lepszego.

Ma swoje braki jak dla mnie lekko wycofaną/schowaną górę i trochę zbyt wąską scenę jak dla mnie,

no ale trzeba brać poprawkę na moje upodobania. Trochę dziwnie zagrał Take Five Brubecka, wysunął 

talerze mocno przed perkusję, dziwnie to zabrzmiało. Bas i jego kontrola cieżko się do czegokolwiek przyczepić,

tak jak do średnicy, gra dość blisko z bardzo dobrą holografią, ale tak jak pisałem dla mnie za wąsko.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko bo dość krótko porównywałem, tylko na dwóch trzech utworach, potem skupiłem się na tym aby jak najwięcej posłuchać Ultimy. Ogólnie Ultima ma znacząco lepszą rozdzielczość, na gęstych nagraniach czy to klasycznych czy metalowych nic się nie zlewa, każdy instrument ma swoje miejsce, jest blisko stacjonarki, choć do DAVEa trochę brakuje;) Kontrola i prezentacja basu jest w nim najlepsza, góra jest lekko wycofana, nie brakuje rozdzielczości ale jest trochę schowana, DX ma ją bardziej odkrytą ale nie tak rozdzielczą. Głosy są pięknie oddane zero sybilizacji, chór w Magnum Mysterium - Vinea Mea  Jana Lundgrena oddany wybornie, DX na AMP1 trochę tutaj wypada słabo w porównaniu. Scena w ultimie jest bardziej 3D, choć nieco węższa, za to jest głębiej i ładnie rozciągnięte w pionie. Do NightOwli jest to za bardzo ugładzony przekaz, ale HEki pokazują klasę.

Gdyby dodali trochę góry było by akurat jak dla mnie. Jedyna dziwna rzecz to te talerze na Brubecku, nie przygotowałem sobie niestety nic innego co pokazało by to samo, dziwne, one są przed bębnami ale Ultima postawiła je tak że Joe Morello musiałby się pochylać do przodu aby dosięgnąć. Może to poprzez tą ultra separację planów:unsure:

 

Edytowane przez saudio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
Dnia 7/18/2017 o 09:43, Lord Rayden napisał:

Nie wiem czy jakikolwiek obecny Astell zyska status kolekcjonerski / kultowy. To nie pionierskie czasy IRivera i modeli IHP, które były przełomowe (podobnie jak pierwsze iPody ale te miały zamknięte ekosystemy). Wraz z Cowonami i innymi grajkami tworzyły pierwszą ligę. Teraz DAPy stają się mniej znane bo ich rolę przejęły smartfony a prawdziwe grajki to przedmiot zainteresowania takich ekscentryków jak my i audiofilów. Sprzętu teraz zaczyna być paradoksalnie dużo (Chiny są w grze),zaczyna ginąć w tłoku. Staje się też bardziej awaryjny, baterie mniej wydajne bo podzespoły żrą energię.

Nawet Astell po okresie ciekawego designu, powraca do nudnego pudełka 1000.

Według mnie godnym tego tytułu jest AK240

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MP3store napisał:

Według mnie godnym tego tytułu jest AK240

240-tka bardzo fajny sprzęt, ale już w sumie zapomniany. CHyba najbardziej zapamiętany będzie głównie AK380 ze względu na bycie tym najdroższym.

Polityka AK jednak nie pomaga żadnemu z grajków na dłużej w historii zostać - w sumie obecnie jest tak szeroki wybór, że żaden sprzęt nie obrasta legendą, bo na jego miejsce jest kilka innych.
iRivery i iPody były przełomowe, bo trochę brakło alternatyw :) Teraz wydaje się, że nie będzie takiej rewolucji, sporo najlepszych grajków ma zblizone do siebie możliwości - jedna funkcją w tę czy tamtą - i rozchodzi się o preferencje brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obszerny opis! Jeszcze tylko dopytam, czy powyzsze wrazenia dotycza wyjscia jack 3,5 mm czy tez sluchales Ultimy po balansie?

balans
Saudio-> Lekko wycofana/schowana góra w SP1000 SS? Ja akurat górę odebrałem jako idealną. Może to dlatego, że swoje wrażenia odnosisz do DX200.

Nie odnoszę do DXa, dla mnie odniesieniem jest DAVE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2017 o 08:30, bachankas napisał:

240-tka bardzo fajny sprzęt, ale już w sumie zapomniany. CHyba najbardziej zapamiętany będzie głównie AK380 ze względu na bycie tym najdroższym.

Polityka AK jednak nie pomaga żadnemu z grajków na dłużej w historii zostać - w sumie obecnie jest tak szeroki wybór, że żaden sprzęt nie obrasta legendą, bo na jego miejsce jest kilka innych.
iRivery i iPody były przełomowe, bo trochę brakło alternatyw :) Teraz wydaje się, że nie będzie takiej rewolucji, sporo najlepszych grajków ma zblizone do siebie możliwości - jedna funkcją w tę czy tamtą - i rozchodzi się o preferencje brzmieniowe.

 

Madrze napisane.

Chyba 240tka to ogolnie co do Astteli inne granie - i dla mnie on bylby ten naj.

Mogli by raczej pojsc w strone grania 240.

A tak z tego co Szanowny Kolega saudio napisal widze ze to TYLKO strikte rozwiniete brzemienie znane z innych grajkow z serii AK3XX...wiadamo nie moga zadny z nich grac idenycznie gdyz nie bylo by sensu wypuszczac kolejne modele.Roznica szczegoly.

Juz mnie nie podoba sie cytuje za @ saudio :

Scena w ultimie jest bardziej 3D, choć nieco węższa, za to jest głębiej i ładnie rozciągnięte w pionie.

A co do talerze na Brubecku to moze jest to co mnie osobiscie przeszkadza w AK300 ze ma braki w pasmie w pewnym zakresie i mnie deformuje wokale.

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 13:00, Art-S napisał:

Panowie widze i czytam (ale brak mi czasu moze za 2 dni przeczytam calosc) ze Kann oraz SP1000 poszly w rece testerow.Przeczytalem kilka pikantnych zdan ktore juz sureguja cos.

Jesli ktos na tyle sie osluchal prosze wrzuccie jakies wieksze opisy jak one graja.

 

Dziekuje z gory.

Do końca tygodnia powinniśmy móc nieco więcej powiedzieć jak wypadł sparring AK380 vs SP1000 ;-)

ak380vssp1000-0011.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie z Sonorousami X :)

W ramach rewanżu wklejam swoje jeśli mi się to uda pierwszy raz próbując i potwierdzę słowa przedmówców, że niestety Ultima wyglądem zabiła nie tylko konkurencję - łącznie ze złotą cegłą WM1Z Sony - ale niestety również AK380SS ze zdjęcia przestał być dziełem sztuki, gdy się trzymało w rękach Ultimę. Cudo. Reddot. Killer.

63d3d3c5897057bdd6012084b6fce9d4.jpg

Jednak AK tak mnie wkurzył polityką cenową, że nie czekając już na sprzedaż 380ss, zamówiłem już WM1Z. Z kolegą Tawkiem będziemy chyba jedynymi w Polsce posiadaczami złotych cegieł? i może się z Wami podzielę coś więcej jak to to na dłuższą metę gra w porównaniu z AK380 (SS), jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie.

PS Sony już jest dostępne w Polsce. Dystrybucje Z1R i WM1Z robi Audiomagic, co mnie mocno zaskoczyło. Słuchawki będą na meecie Audiomagic w te sobotę.

 

Edytowane przez ententa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wulkan napisał:

SoundRebels-> Dzięki, Marcinie!

Ententa-> Ze zdjęcia, które zamieściłeś, najbardziej podoba mi się... gotówka na stole:D Dużo kasiorki (górna i prawa część zdjęcia) :)

 

Taki mi się kolaż zrobił :-) Test na spostrzegawczość ;-) 

2 godziny temu, saudio napisał:

widać że prosto z banku, zielone recepturki ;)

Piszesz o tej sobocie ? MAją być też chyba STAXy chyba będzie się działo, będziesz ?

 

Chyba nie będę, ostatni dzień przed urlopem. Chyba, że uda się żonę zaciągnąć. Szanse 0,01% ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

widać że prosto z banku, zielone recepturki ;)

Piszesz o tej sobocie ? MAją być też chyba STAXy chyba będzie się działo, będziesz ?

Zielone gumki to moze mafia :ph34r: uzywa.

Pracujac w banku nie widzialem poza specjanymi papierowymi obwodkami aby spinac kase inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, saudio napisał:

W ilu bankach pracowaleś?

PKO BP.

A po co pytasz?

Pracowalem w oddziale wiec wiekszy.Pelne kwoty byly w papierowych banderolach z opisami kwoty itd.

Jak kwota byla nie cala np 2900 to mogli 900 stow spiac moze i gumka.Ja sie nie spotkalem ale sa mniejsze placowki.

Mam dwa konta w tym iPKO i jestem zadowlony z szybkich przelewow.Bylem w innym "reklamowanym" banku ale to nie ten rozmiar i ukryte kwoty ciagle cos z konta sobie pobierali za to czy tamto.

 

Apropo sluchawek z Kolegi fotki - maja wyglad bizuterii jubilerskiej.Cacka.

 

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności