Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ententa napisał:

Wróciliśmy właśnie z chłopakami z Euphonium z CanJam London, gdzie poza nawiązywaniem kontaktów branżowych owszem, przesłuchałem dokładniej Ultimę i złotą cegiełkę Sony. Oba DAPy są świetne i zabijają konkurencję. Natomiast w moim odczuciu Ultima jest lepsza. I niestety również lepsza od mojego AK380SS kupionego zaledwie kilka miesięcy temu. Polityka firmy woła o pomstę do nieba, piszę do MP3store i napiszę też do AK o program upgrade'u. Natomiast obiektywnie - urządenie ewidentnie godne polecenia. Piękna scena, przestrzeń, muzyka odklejona od słuchawek, poczucie mocy, trzymania dźwięku w ryzach, klasa; jest element magii i eufonii. AK380SS nie jest wiele słabszy, ma trochę inny charakter - jest ciemniejszy, bardziej "laid-back", spokojniejszy; mimo wszystko wzrost SQ jest na korzyść Ultimy. Podobnie złota cegła Sony zabija tę czarną - w znacznie większym stopniu niż Ultima przebija AK380SS, który z kolei przebija AK380 o dwie klasy. Ultima moim zdaniem wygrywa też ze złotą cegiełką Sony, choć jednak Japończycy przynajmniej w kulki nie lecą (bardzo się też przygotowali do CanJama) i sam nie wiem, czy ze względu na politykę firmy nie wolałbym się zaprzyjaźnić z Soniaczem... Warto się zainteresować, posłuchać, przetestować.

 

Addendum:

- Nie było niestety wersji Copper Ultimy.

- Słuchałem Ultimy na swoich Finalach: Sonorous X oraz Lab1 - oraz na demach Audeze LCD i4, które też polecam przetestować (choć było za głośno, abym je konkretniej ocenił, ale zdecydowanie godne sprawdzenia). 

- Soniacze słuchałem też na Finalach oraz na Sony Z1R, które tym razem już przypadły mi do gustu (rok temu na AVS oceniłem je o wiele słabiej) - warto posłuchać tych słuchawek, szkoda że są półotwarte i nie oferują za dobrej izolacji, jednak (poza świetnym SQ) to również najładniejsze słuchawki wystawy (nie licząc moich, LOL). 

  •  

 

A tak z ciekawości, ludzie z Sony mówili coś o Ultimie? 

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem zasadności rozmawiania z Japończykami o Ultimie; natomiast robiło wrażenie ich świetne przygotowanie merytoryczne i sprzętowe. Dużo sprzętu i rozłożone na części Dapy i wzmak do oglądania od środka. Prezentacje na tabletach o różnicach w konstrukcji między dapami i słuchawkami. Super.

Z1R to klasa; bardzo dobra słuchawka półotwarta. Trudno wskazać coś czym by się wybitnie wyróżniała, dla mnie to solidny All-rounder, natomiast czuje że wypadałoby ich w domi posłuchać. Właśnie dlatego że niby są zamknięte ale do końca nie izolują... a było tam głośno. Na pewno jakbym szukał kolejnego flagowca i preferował dynamiki to wybrałbym się do salonu na spokojnie ich posłuchać. Szkoda że nie mają ANC ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tu małe porównanie a&k ultimatum vs wm1z 

I tested SP1000SS against my WM1Z using my Just ear MH1 and also DITA awesome cable (copper version) in balance mode for both. To me I found the difference is so small that it is almost certainly unnoticeable in non-critical listening condition. That said with the SP1000SS being also nearly as heavy as the 1Z but the 1Z surely winning on the battery life competition and I really hate those 2.5mm jacks now, personally I'll pick the 1Z over the SP1000SS.

EDIT: I also find that in general the user experience of the 1Z issuperior to the SP1000SS. AK's insistence in using those tinycontrol buttons closely placed together is an issue for starters (the buttons on the SP1000SS is no bigger than those on my AK70 and previous 380, even though the device is MUCH larger). The volume dial which lacks a lock switch preventing it from accidental trigger is another. The dial looks good but lacks practicality, Sony's way of going with pure buttons is more utilitarian. At the summit-fi end of DAPs where SQ difference is now so tiny, to me it is much more important to look at the overall package from a user experience and software POV and that's where the differentiation comes out the most.
 
Last edited: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś KANN-a (SuperTata nalegał...;)), potem wróciłem ponownie do AK380/AMP380 i tak już zostało :)

Zatem- pytanie do szefostwa MP3store: kiedy pojawi się demonstracyjny egzemplarz SP1000 w wersji copper? Pytam, bo jestem żywo zainteresowany odsłuchem.

Biję się w nie do końca owłosioną pierś:D i obiecuję nie być zbyt "wyrywny";) Przemyślę coś głęboko, zanim napiszę. To będzie jedną, przemyślona opinia, a nie kilka podejść. I promise!

Edytowane przez wulkan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Bo to się zwykle tak zaczyna....:)

 

kolega @wulkan już się złamał i stawia na Gary AK 1000 Coopera .

Złamałem się, bo po wczorajszym oddaniu demówki SP1000 SS do sklepu, jakoś tak szaro, buro i ponuro mi z tym AK380/AMP380 :( Brakuje mi tego życia, tej dynamiki, tej kontroli basu SP1000 SS... Oj, brakuje... :(

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dajcie na wstrzymanie, to miałbyć żart a nie zaczepka. Napisałem że dla rozrywki. Dobra koniec tematu :D

 

Co do AKczy ja mam pewną teorię dlaczego one własnie taką cenę mają. Kupuje ich stosunkowo niewiele osób, zauważcie, że ostatnio każdy nowy grajek ma inną charakterystykę - ak380 - ak300 - Kann. Wydaje mi się że AK robi po prostu kolekcjonerskie grajki.

 

Podobnie jest teraz np ze sprzętami unitry itp.

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że ceną budują rzekomy prestiż, co nie zawsze idzie w parze z jakością brzmienia - AK380 bez AMPa brzmiał dla mnie słabiej niż choćby AK320, a kilka razy tańszy TEAC to oba naraz połykał.

@barl ot ostrożnie z żartami, 3 razy przeczytaj przed kliknięciem "Wyślij" :) netykieta zobowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitra, he,he - nic bym, teraz od nich nie brał. Od Astella przeciwnie.

 

Ponieważ nie jestem aż tak zamożny/szalony/wesoły jak część Astell_Braci interesowałoby mnie raczej czy Astell wypuści coś po AK300 - AK400 ? W dobrej (nie za wysokiej cenie), z dwoma slotami microSD i oczywiście z możliwością podłączenia AK 380 AMP. Choć AK300 (oprócz baterii) jest równie solidny jak AK120. Może długo posłużyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to juz ostatni raz te żarty obiecuję. Buzia na kłódkę.

 

Wracając do tematu

Astelle to szalone sprzęty ale jak to sprzety elektroniczne ich cena będzie szła w dół i chyba każdy sobie zdaje z tego sprawę. Co bardziej przechodzone sprzęty beda eliminowane z rynku kolekcjonerskiego, ale te dobrze zachowane po 10 latach mogą zaczynać isc w górę i być poszukiwane choćby z sentymentu. Mniej wiecej w tym okresie będzie to dobry czas na ponowne kupowanie tych sprzętów i trzymanie ich dla późniejszej odsprzedaży. 

 

bahankas, który TEAC?

 

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Unitra, he,he - nic bym, teraz od nich nie brał. Od Astella przeciwnie.

 

Ponieważ nie jestem aż tak zamożny/szalony/wesoły jak część Astell_Braci interesowałoby mnie raczej czy Astell wypuści coś po AK300 - AK400 ? W dobrej (nie za wysokiej cenie), z dwoma slotami microSD i oczywiście z możliwością podłączenia AK 380 AMP. Choć AK300 (oprócz baterii) jest równie solidny jak AK120. Może długo posłużyć .

 

No przecież właśnie to zrobił. Wypuścili Kann-a. Cena rozsądna, gra wyśmienicie, sloty na 2 karty i mocny wzmacniacz. 

Cytuj

 

 

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakikolwiek obecny Astell zyska status kolekcjonerski / kultowy. To nie pionierskie czasy IRivera i modeli IHP, które były przełomowe (podobnie jak pierwsze iPody ale te miały zamknięte ekosystemy). Wraz z Cowonami i innymi grajkami tworzyły pierwszą ligę. Teraz DAPy stają się mniej znane bo ich rolę przejęły smartfony a prawdziwe grajki to przedmiot zainteresowania takich ekscentryków jak my i audiofilów. Sprzętu teraz zaczyna być paradoksalnie dużo (Chiny są w grze),zaczyna ginąć w tłoku. Staje się też bardziej awaryjny, baterie mniej wydajne bo podzespoły żrą energię.

Nawet Astell po okresie ciekawego designu, powraca do nudnego pudełka 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sly30 napisał:

 

No przecież właśnie to zrobił. Wypuścili Kann-a. Cena rozsądna, gra wyśmienicie, sloty na 2 karty i mocny wzmacniacz. 

 

 

Kann ewidentnie będzie pretendował do kultowych sprzętów ze względu na charakterystykę dołu, ciężkość i dynamikę tego dołu. Rzekłbym, że jest to obowiązkowa pozycja dla fanów ciężkiego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sly30 napisał:

 

No przecież właśnie to zrobił. Wypuścili Kann-a. Cena rozsądna, gra wyśmienicie, sloty na 2 karty i mocny wzmacniacz. 

 

Nie. Kann to inna ścieżka. Gra też inaczej. Ja oczekuję partnera do kanapki z AK380 AMP. Skoro Astell wypuścił coś co jest bardziej ponadczasowe (AMP) to powinien zadbać o sprzęt do niego - DAP typu 300/.320. Wbrew pozorom ta kanapka AK jest wygodna. Kiedy chcemy, bierzemy cały zestaw do hotelu czy na wakacje. A na ulicy możemy korzystać z samego DAPa. Przy łaczeniu nie potrzebujemy kabli. Całość jest ładniejsza od Kanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bachankas napisał:

baCHankas :)
TEAC HA-P90SD - chyba innego grajka tego kalibru ten producent nie wydał :)

Kann i Ultima jak stoją z graniem na baterii, 10 h ugrają chociaż?

 

Kannowi bardzo wolno schodzi bateria, 10h to chyba na ludzie, nie wiem jak z ultimą, ona ma prawie 2 razy mniejsza baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sly30 napisał:

Dla mnie żadna kanapka nie jest ładniejsza niż sam DAP np Kann. Tak więc, to kwestia gustu.

Przecież Kann jest brzydki, szczególnie w porównaniu do innych sprzętów Asstela 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sound John napisał:

Przecież Kann jest brzydki, szczególnie w porównaniu do innych sprzętów Asstela 

Niestety to prawda. Wizualnie i organoleptycznie kompletnie mi się KANN nie podoba na tle choćby sporo tańszego AK300 (lub AK300/AMP380).

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wulkan napisał:

Piękny jest SP1000. To prawda! Przy nim AK380 wygląda jak... dziadek (z innej epoki).

Kanapka AK 3XX/380 AMP jest jednak wizualnie oryginalna. Ultima to już wejście w prosty trend - iBasso DX200, Opusy.

1 godzinę temu, Sound John napisał:

Przecież Kann jest brzydki, szczególnie w porównaniu do innych sprzętów Asstela 

Kanapka 3XX/380 wygląda po prostu jak grubszy DAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sound John napisał:

Przecież Kann jest brzydki, szczególnie w porównaniu do innych sprzętów Asstela 

Ale gdy te inne dostaną wzmacniacz to jako kanapka są brzydsze i mniej praktyczne niż Kann.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widze i czytam (ale brak mi czasu moze za 2 dni przeczytam calosc) ze Kann oraz SP1000 poszly w rece testerow.Przeczytalem kilka pikantnych zdan ktore juz sureguja cos.

Jesli ktos na tyle sie osluchal prosze wrzuccie jakies wieksze opisy jak one graja.

 

Dziekuje z gory.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności