Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

Miedzy AK380 oral Copper dla mnie od razu słychać było różnice. Nawet nie musiałem się w słuchiwac. Technicznie można oczywiście oprogramować soft tak aby dokonać takiej różnicy ale nie wiem czy ktoś się podejmował tego na androidzie.

W świecie studyjnym można to uzyskać za pomocą wtyczek. Możliwości są ogromne.

Ale w tym wypadku może jedynie sam materiał wpływa na to co szlyszymy finalnie.

 

Nie wnikam. Ale różnice słychać. I wcale nie uważam ze mam super słuch.

 

Zreszta Mp3store również opisał różnice w brzmieniu Ultimy SS i Copper po targach w Monachium. Waldemar Nowak z Infoaudio również zwrócił uwagę na różnice w brzmieniu obu modeli.

 

Nad czym tutaj dywagować - jest i tyle. Zreszta jak będą już dostępne 2 wersje to każdy będzie mógł sprawdzić na własne uszy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zegarki za wiele tysięcy złotych mają przewagę nad AK - można je po latach sprzedać bez straty (chyba) więc to lokaty kapitału. DAPy używane raczej stanieją. 

Taki player mógłby stać się droga "biżuterią" nowoczesnego biznesmena-audiofila. Tylko ,że o ile reszta społeczeństwa podziwia posiadaczy drogich aut, zegarków, pierścieni, piór wiecznych a nawet butów, to Audio przebija się z trudem do ich świadomości . Artystycznie zrobiony gramofon można podziwiać, DAP czyli np. nasz 1000 staje się podobny od innych DAPów (DX200) czy smartfonów. To jednak może błąd,że nie zachowano ekstrawaganckiej sylwetki serii 3XX i 2XX.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODEJŚCIE 2.

 

Krótki odsłuch porównawczy SP1000 z AK380/AMP380.

Niestety SP1000 to nie moje granie (a przynajmniej A&ultima w wersji SS nie sprawdziła mi się z Laylami II). To, co dla mnie jest ważne, to muzykalność, a tego mi w SP1000 najbardziej brakuje. Brzmienie SP1000 w wersji SS mógłbym porównać do DX200. SP1000 to taki lepszy DX200. Gdybym z kolei miał zrobić porównanie (barwy) do... kondycjonerów sieciowych, to SP1000 byłby takim Enerrem AC Point One, a AK380/AMP380 byłby IsoTekiem GII Sigmas.

Owszem, gdyby rozbierać całe brzmienie SP1000 na czynniki pierwsze, okaże się, że jest lepszy od AK380/AMP380 (rozdzielczość w obrębie całego pasma, separacja, scena, napowietrzenie, bas, dynamika), ale cóż z tego, skoro gdyby zebrać te wszystkie cechy do kupy, to czegoś jednak brakuje... AK380/AMP380 mogę słuchać długo, a w SP1000 bez przerwy przeskakuję pomiędzy albumami w poszukiwaniu tego czegoś, co znalazłem tylko na albumach grupy Pink Floyd. I tu dochodzimy do sedna sprawy. W SP1000 nie ma namacalności średnicy (to, co również odczułem w przypadku DX200). Innymi słowy- brakuje mi "przymilności". Średnica w SP1000 w wersji SS wydaje się techniczna, choć ogólnie dźwięk jest pasmowo równy. Innymi słowy to wyżyłowane do granic możliwości, totalnie referencyjne brzmienie, które jednak w swoim mistrzostwie zatraciło sens muzyki.

Podsumowując: wcale nie mówię "nie" modelowi SP1000. Po prostu czekam na SP1000 w wersji copper, bo brzmienie SP1000 w wersji SS w połączeniu z Laylami II, nie do końca trafiło w mój gust.

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODEJŚCIE 1.

A&ultima słuchana w tramwaju, bez głębszego wsłuchiwania się (tylko po to, żeby wyrobić sobie pierwsze, ogólne zdanie). Odsłuch na Laylach II (bez porównania z AK380/AMP380).

 

Zacznę nietypowo. Grubbby, daruj sobie słuchanie SP1000. To nie jest kierunek dźwięku, który lubisz, bo to rozwinięcie cech AK380/AMP380 i mniej więcej ten trop (na pewno nie AK300). Brak tu efektu WOW! Moim zdaniem A&ultima to sprzęt dla doświadczonego słuchacza, który wie, czego chce i który nie ocenia dźwięku na podstawie paru minut odsłuchu w sklepie.

Pierwsze moje wrażenie na Laylach II było takie, że to jakby odrobinę utwardzony w całym paśmie (teraz rozumiem, o co chodziło Marcinowi Olszewskiemu; faktycznie coś w tym jest, co napisał...) dźwięk AK380/AMP380 z poprawioną rozdzielczością, separacją i basem, a przy tym "równy" pasmowo (choć ogólnie jakby, powtórzę to po raz drugi, odrobinę utwardzony). Wysokie tony nigdy nie ostre i nigdy nie wykonturowane (jak np. w DX200 w połączeniu z Laylami II). Całe brzmienie bardzo "prawdziwe" w odbiorze, średnica i wysokie tony mienią się barwami. Faktycznie, dynamika wydaje się lepsza, niż w AK380/AMP380, ale dzieje się tak właśnie przez, powtórzę to po raz trzeci, odrobinę utwardzony przekaz. Odnoszę wrażenie, że SP1000 w wersji miedzianej, lepiej by się spasował z Laylami II.

 

A teraz coś dla fanów grupy Pink Floyd. Jeśli kochacie ten zespół i Rogera Watersa, bierzcie SP1000 w ciemno! Czegoś takiego jeszcze w życiu nie słyszałem! Jedno, krótkie nagranie z gitarą i wokalem Watersa słuchałem na funkcji repeat ponad 10 razy! Nigdy wcześniej na AK380/AMP380 mi się to nie zdarzyło.

W ogóle odnoszę wrażenie, że im dłużej słucham SP1000, tym bardziej mi się podoba. A teraz daję odpocząć moim uszom i za jakiś czas zrobię podejście drugie

Wiem czego chce... w miare doswiadczony jestem... i nigdy nie oceniam po paru minutach.

Widze Ty najpierw zachwyciles sie a wlasnie po dluzszym odsluchu dopiero ostudziles emocje. I napisales odwrotnosc tego co przy pierwszym odsluchu. Ze to jednak nie sprzet dla doswiadczonego sluchacza co wie czego chce ... tak wnioskuje ;)

I Twoj drugi opis wskazuje ze faktycznie to moze nie byc zupelnie moja bajka :/

Ale jak znajde troche czasu to pewnie go potestuje i tak. Tak samo kanna. Moze sie uda jeszcze w ten weekend... jak wlasnie czas pozwoli

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grubbby napisał:

Wiem czego chce... w miare doswiadczony jestem... i nigdy nie oceniam po paru minutach.

Widze Ty najpierw zachwyciles sie a wlasnie po dluzszym odsluchu dopiero ostudziles emocje. I napisales odwrotnosc tego co przy pierwszym odsluchu. Ze to jednak nie sprzet dla doswiadczonego sluchacza co wie czego chce ... tak wnioskuje ;)

I Twoj drugi opis wskazuje ze faktycznie to moze nie byc zupelnie moja bajka :/

Ale jak znajde troche czasu to pewnie go potestuje i tak. Tak samo kanna. Moze sie uda jeszcze w ten weekend... jak wlasnie czas pozwoli

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie miałem na myśli, że jesteś niedoświadczony (akurat Ty). Źle mnie zrozumiałeś. Napisałem jedynie, że ten dźwięk to może być nie Twoja bajka.

 

A teraz znów będą zachwyty, czyli... PODEJŚCIE 3 (zgłupiejecie w końcu od tych moich opisów?).

 

Długo słuchany SP1000 i teraz długo słuchany AK380/AMP380, czyli koncertowo (Depeche Mode i TOTO).

 

Jezu! Jaka oferma dynamiczna z tego AK380/AMP380? SP1000 przy nim szaleje, eksploduje, zapier....la jak szalony! Layle II przy SP1000 dostają drugiego życia! Bas jest kapitalnie różnicowany. Gdy trzeba twardy, gdy trzeba bardziej miękki. Wysokie tony nigdy nie popadają w przesadę (jak w DX200 w połączeniu z Laylami II). Problemem jest tylko ta mało namacalna średnica, ale może i to się jakoś z czasem wyrówna, bo słyszałem, że egzemplarz demo, którego słucham, miał raptem 10 godzin przebiegu...?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak sie sprzęt trochę rozluźni to tej średnicy przybędzie. Ja słucham własnie Kanna i już wiem dlaczego mi gitara akustyczna nie pasowała przy nim. Kann jest po prostu twardy jako grajek (jak jego nazwa - Kann - teraz już rozumiem chyba dlaczego tak nazwany), a twardość dźwięku nie koniecznie będzie się równać z wybrzmiewaniem. Już sobie zamówiłem u Michauczoka grado z Klonu żeby ta twardość Kanna podkreślić i w doda mi może pare milimetrów w górę do tych tulei (obudowy) żeby podkreślić ciężar i przytrzymać powietrze w dolnych partiach dźwięku. Kann mi sie zaczyna podobać, chcialbym w nim podkreślić góre kurcze, bo ma bardzo ładną ze względu na twardość, ale niestety jest jej bardzo mało. Kann bardzo bezpośredni. Narazie wygrzewany kilkanascie godzin. Zobaczymy jak się zmieni w czasie wygrzewania.

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Nie miałem na myśli, że jesteś niedoświadczony (akurat Ty). Źle mnie zrozumiałeś. Napisałem jedynie, że ten dźwięk to może być nie Twoja bajka.
 
A teraz znów będą zachwyty, czyli... PODEJŚCIE 3 (zgłupiejecie w końcu od tych moich opisów).
 
Długo słuchany SP1000 i teraz długo słuchany AK380/AMP380, czyli koncertowo (Depeche Mode i TOTO).
 
Jezu! Jaka oferma dynamiczna z tego AK380/AMP380 SP1000 przy nim szaleje, eksploduje, zapier....la jak szalony! Layle II przy SP1000 dostają drugiego życia! Bas jest kapitalnie różnicowany. Gdy trzeba twardy, gdy trzeba bardziej miękki. Wysokie tony nigdy nie popadają w przesadę (jak w DX200 w połączeniu z Laylami II). Problemem jest tylko ta mało namacalna średnica, ale może i to się jakoś z czasem wyrówna, bo słyszałem, że egzemplarz demo, którego słucham, miał raptem 10 godzin przebiegu...

O! Słychać ze się zmienia. Z tego co wiem Ultima potrzebuje 80-100h do pełnego grania.
Ja najchętniej bym ja sprawdził na T8ie a jesZcze chętniej na T1p i Th900. Hd800 raczej nie pociągnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

SP1000 i KANN w mocnym stopniu przejmują charakter słuchawek. Szkoda Marcin-Wulkan, że nie możesz żonglować trochę słuchawkami. Ciekaw jestem jednego w twoim odsłuchu ile to kwestia przyzwyczajenia się do 380 a ile przyzwyczajania się do nowego grania. Ja specjalnie od dwóch tygodni nic nie słuchałem aby moc po dostawie wyrobić sobie zdanie bez uprzedzeń. Barl widzę że mali ludzie nie dają ci spokoju. Widzisz mówiłem nie wychylaj się z KANN na forum, napisz mi swoje wrażenia na PW. Trudne jest życie niektórych Marek na forum.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtaczkowy chyba o sobie pisał że chce usunąć konto. Ja sie tam nie przejmuje, kto będzie chciał czytać i wejść w dyskusję to będzie rozmawiać. Innych nawet nie czytam. Mam zamiar wyciągnąć coś dla siebie, a nie nawiązując rozmów raczej ciężko jest się czegoś dowiedzieć.

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Superata napisał:

Szkoda Marcin-Wulkan, że nie możesz żonglować trochę słuchawkami. Ciekaw jestem jednego w twoim odsłuchu ile to kwestia przyzwyczajenia się do 380 a ile przyzwyczajania się do nowego grania.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Choć doceniam, co robi SP1000 (rozbierając na czynniki pierwsze SP1000 jest lepszy od AK380/AMP380), to jednak nie akceptuję brzmienia, które ma schowaną i mało namacalną średnicę. Tego brakuje mi również w moim stacjonarnym sprzęcie audio (namacalnej, gęstej średnicy), a w AK380/AMP380 to mam. Także poświęcam misiowaty (na tle SP1000) bas AK380/AMP380, nienajlepszą dynamikę AK380/AMP380 i ogólnie uśredniony dźwięk AK380/AMP380 (na tle SP1000) na rzecz spójności, ciągłości, gęstości i koherencji, którą mi daje AK380/AMP380 i czekam na SP1000 w wersji copper, bo myślę, że właśnie SP1000 copper będzie moim następnym DAP-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze 1z na eBay .UK pojawiaja się za 1500£ to połowa ceny ultimy :) 25h na baterii a ultima może u dobra ale na pewno nie warta więcej niż 1500£ 

Wulkan a może Ci po prostu wyślę 1z  na odsłuch :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra  pomyślę o tym bardziej by mi pasowała wysyłka kurierem np na weekend do Łodzi  ja np mam skromny arsenał ze słuchawek tylko se5ult   i jakieś tanie dokanalowki sonego chyba hm750  jeszcze zamówiłem pfx-g powinny przyjść w tygodniu 

 Ale powiem jedno ze na tych tanich iemach dzwiek mnie zaskoczył pozytywnie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, barl napisał:

 

Po czym wnioskujesz że sp1000 Copper Ci się spodoba?

 

Podejrzewam, że SP1000 copper będzie mniej ofensywny brzmieniowo (kolejna rzecz, która mi przeszkadza w SP1000 SS, oprócz mniejszej namacalności średnicy w stosunku do AK380/AMP380).

SP1000 SS jest zbyt analityczny (i wcale tu nie chodzi o wysokie tony, tylko o całe pasmo) - jak to napisał Marcin Olszewski. I miał Chłop rację!

Ten dźwięk w swoim mistrzostwie świata w Formule 1 we wszystkich, wyżyłowanych do granic możliwości aspektach, na Laylach II, po prostu męczy. Wybaczcie Panowie z MP3store, że to piszę, ale tak niestety to odbieram.

W AK380/AMP380 jest więcej ciszy (i nie chodzi mi tu o tzw. "czarne tło"), zadumy, refleksji. Można przy jego odsłuchu lepiej wypocząć, a SP1000 SS jest za bardzo "techniczny", jeśli chodzi o dźwięk.

W przeszłości, pamiętam, że (dla mnie) coś drażniącego w dźwięku miał AK120 II, natomiast kochałem model AK240. Za jego spokój i opanowanie.

I ponownie odsyłam do wrażeń Marcina Olszewskiego, który stwierdził to samo, co ja. A on woli KANN-a, niż SP1000 w wersji SS. Patrzcie pozycja 89. w tej relacji: http://soundrebels.com/munich-high-end-2017/

Ten człowiek nie jest dla mnie jakimś autorytetem, bo nawet go nie znam osobiście, nie znam jego systemu i upodobań co do barwy dźwięku, ale skoro mamy identyczne odczucia odnośnie SP1000 SS, to coś w tym musi być...

11 godzin temu, all999 napisał:

 

Bo będzie droższy :lol:

To nieprawda. Cena jest identyczna: http://www.mp3store.pl/article/astell-kern-aultima-sp1000-copper-ean.2017260644023130833,2017260644023130833.html

10 godzin temu, mykupyku napisał:

ale wulkan to raczej wciąż testuje Layle II... bo żeby powiedzieć jak gra jakiś player to trzeba do niego podłączyć trochę słuchawek...

 

 

Masz rację. I dlatego wyraźnie opisuję we wrażeniach z odsłuchu jakiegoś DAP-a, że słucham (niestety) tylko na Laylach II.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy właśnie z chłopakami z Euphonium z CanJam London, gdzie poza nawiązywaniem kontaktów branżowych owszem, przesłuchałem dokładniej Ultimę i złotą cegiełkę Sony. Oba DAPy są świetne i zabijają konkurencję. Natomiast w moim odczuciu Ultima jest lepsza. I niestety również lepsza od mojego AK380SS kupionego zaledwie kilka miesięcy temu. Polityka firmy woła o pomstę do nieba, piszę do MP3store i napiszę też do AK o program upgrade'u. Natomiast obiektywnie - urządenie ewidentnie godne polecenia. Piękna scena, przestrzeń, muzyka odklejona od słuchawek, poczucie mocy, trzymania dźwięku w ryzach, klasa; jest element magii i eufonii. AK380SS nie jest wiele słabszy, ma trochę inny charakter - jest ciemniejszy, bardziej "laid-back", spokojniejszy; mimo wszystko wzrost SQ jest na korzyść Ultimy. Podobnie złota cegła Sony zabija tę czarną - w znacznie większym stopniu niż Ultima przebija AK380SS, który z kolei przebija AK380 o dwie klasy. Ultima moim zdaniem wygrywa też ze złotą cegiełką Sony, choć jednak Japończycy przynajmniej w kulki nie lecą (bardzo się też przygotowali do CanJama) i sam nie wiem, czy ze względu na politykę firmy nie wolałbym się zaprzyjaźnić z Soniaczem... Warto się zainteresować, posłuchać, przetestować.

 

Addendum:

- Nie było niestety wersji Copper Ultimy.

- Słuchałem Ultimy na swoich Finalach: Sonorous X oraz Lab1 - oraz na demach Audeze LCD i4, które też polecam przetestować (choć było za głośno, abym je konkretniej ocenił, ale zdecydowanie godne sprawdzenia). 

- Soniacze słuchałem też na Finalach oraz na Sony Z1R, które tym razem już przypadły mi do gustu (rok temu na AVS oceniłem je o wiele słabiej) - warto posłuchać tych słuchawek, szkoda że są półotwarte i nie oferują za dobrej izolacji, jednak (poza świetnym SQ) to również najładniejsze słuchawki wystawy (nie licząc moich, LOL). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności