Skocz do zawartości

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi czy warte czy nie warte to pojęcie bardzo względne. Pamiętam jak wchiodziły na rynek to jeden był od drugiego lepszy, wtedy też się płaciło spore pieniądze za sprzet. Za takiego h10 płaciłem w 2004 1700 zł a nie był to sprzet hiendowy, były wczesniejsze lepsze i tez droższe - h10 zawiódł nie był niezawodny, padają w nim dyski - one były początkiem zjazdu. Ihp-120 to między 2 a 3 tysiące chodziły nówki - mało?. A wtedy wartość złotówki była inna. Do teraz ihp jest ceniony a ile to lat temu było.

 

Niestety pewne rozwiązania techniczne kosztują, dlatego AK sa takie drogie.

 

ihp przetrwał próbę czasu i teraz uznawany jest za kultowy. Nie chciałbym wracac do czasu gdy był tylko zjazd bo ludzie chcieli taniego irivera. Był tani i to była klapa, kończyło się na tym, że iriver kojarzony był juz tylko z kompletnym krapem (mniej wiecej 8-10 lat temu). Każdy musi sobie niestety odpowiedzieć co woli. Imo lepiej zapłacić i sie cieszyć latami. Odpowiedzcie sobie też, co kto woli. 

 

Po tych doświadczeniach iriver raczej musiał zrobić drogie grajki

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oby nie wyszlo tylko ze lepsze
Co wtedy Bracie?
 
Co do Irivera - tu wlasnie o to chodzi ze firma jest elastyczna , sprytna i genialnie zarzadzana.Od lat Iriver jest caly czas na rynku.Wielu tu na forum pieluchy nosilo a Irivera sprzet byl uznany.
A to ze drogie , ze niekoniecznie warte swojej kasy to i fakt.
Ale majstersztyk polega na tym ze ludzie na to ida i kupuja. A skoro kupuja wielu odpowiada.
 
 
@ Hibi napisales : majstersztyk to robi konkurencja za ich plecami .. 
Ja mialem podczas wyboru ten problem ze wiele grajkow albo gralo nie takim pasmem jakie preferuje lub poprostu byly niedopracowane.Ciekaw jestem ktora marka (malo bylem ostatnio na forum) robi lepszy majsterszyk za ich plecami?
Szukam wiec moze sie zasugeruje.

Jak beda lepsze to wtedy zagladamy w budzet :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barl właśnie problem w tym że te rozwiązania techniczne nie kosztują i dlatego napisałem że są absurdalnie drogie.

Nie wiem też czemu przywołujesz relikty przeszłości? Co to ma to rzeczy? Ludzie po dziś dzień używają i zachwycają się Sony NW-X1050/60 a przestali go sprzedawać przed 9 laty chyba. Kosztował mnie wtedy nowy, w salonie Sony koło 1 tys. zł, miał zachwycający na te czasy OLED, jako pierwsze lub drugie urządzenie na rynku i dodatkowo dorzucali caliekm przyzwoite słuchawki. Można? Można. To klienci podbijają ceny, nie producenci. Kto wie czy koszt produkcji AK380 nie jest niższy niż wtedy był X1050. Ja bym tak obstawiał. Ci co za X1050 "nie zapłacili", bo najwyraźniej kosztował grosze, cieszą się nim latami...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IHP 120 jest kultowy ale wrócić do niego bym nie chciał. IPod 5g też w zasadzie ma szansę w walce tylko jako iMod z dobrym wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, awayeah napisał:

@barl właśnie problem w tym że te rozwiązania techniczne nie kosztują i dlatego napisałem że są absurdalnie drogie.

Nie wiem też czemu przywołujesz relikty przeszłości? Co to ma to rzeczy? Ludzie po dziś dzień używają i zachwycają się Sony NW-X1050/60 a przestali go sprzedawać przed 9 laty chyba. Kosztował mnie wtedy nowy, w salonie Sony koło 1 tys. zł, miał zachwycający na te czasy OLED, jako pierwsze lub drugie urządzenie na rynku i dodatkowo dorzucali caliekm przyzwoite słuchawki. Można? Można. To klienci podbijają ceny, nie producenci. Kto wie czy koszt produkcji AK380 nie jest niższy niż wtedy był X1050. Ja bym tak obstawiał. Ci co za X1050 "nie zapłacili", bo najwyraźniej kosztował grosze, cieszą się nim latami...

 

Jesli czytasz watek to pisalem wlasnie o swoim X1060 mam go i bede mial i sa pewne rzeczy w nim ze lepiej on mi gra niz AK300.

Ale AK 300 tez ma plusy ale inne - szkoda ze nie ma ich tyle (wg mnie) co X1060.

Mialem go sprzedac ale on mi daje przyjemnosc i relaks.Ceny nie pamietam ale cos 1200zl kosztowal to bylo sporo ale nie za duzo.Z tym ze raczej minusow w nim nie ma raczeja jak sa to i niewazne.Samo granie jest jak na tyle lat nadal na dobrym poziomie ba bardzo dobrym.

Wyswietlacz w AK widac ma  na dole 2 lub 3 diodki podswietlajace i widac je.W X1060 jest AMOLED  choc jest ladny cukierkowy kolor ale a AK nie ma startu do niego.Bateria to samo.Ergonomia obslugi to samo.

I bede go uzywal gdyz go cenie a dlatego ze za 200/300zl nic tak grajacego nie kupie.

 

Moze cos napialem ze sam to rozumiem.Sorrki ale wkladam czasem przenosnie lub glebszy sens.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
12 godzin temu, Lord Rayden napisał:

IHP 120 jest kultowy ale wrócić do niego bym nie chciał. IPod 5g też w zasadzie ma szansę w walce tylko jako iMod z dobrym wzmacniaczem. 

 

IHP-120 też miałem w swojej kolekcji. Genialny sprzęt i dobrze wyposażony.

Ale w obecnych czasach niestety juz bezużyteczny.

SP1000 i QP2R sa juz w Wawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODEJŚCIE 1.

A&ultima słuchana w tramwaju, bez głębszego wsłuchiwania się (tylko po to, żeby wyrobić sobie pierwsze, ogólne zdanie). Odsłuch na Laylach II (bez porównania z AK380/AMP380).

 

Zacznę nietypowo. Grubbby, daruj sobie słuchanie SP1000. To nie jest kierunek dźwięku, który lubisz, bo to rozwinięcie cech AK380/AMP380 i mniej więcej ten trop (na pewno nie AK300). Brak tu efektu WOW! Moim zdaniem A&ultima to sprzęt dla doświadczonego słuchacza, który wie, czego chce i który nie ocenia dźwięku na podstawie paru minut odsłuchu w sklepie.

Pierwsze moje wrażenie na Laylach II było takie, że to jakby odrobinę utwardzony w całym paśmie (teraz rozumiem, o co chodziło Marcinowi Olszewskiemu; faktycznie coś w tym jest, co napisał...) dźwięk AK380/AMP380 z poprawioną rozdzielczością, separacją i basem, a przy tym "równy" pasmowo (choć ogólnie jakby, powtórzę to po raz drugi, odrobinę utwardzony). Wysokie tony nigdy nie ostre i nigdy nie wykonturowane (jak np. w DX200 w połączeniu z Laylami II). Całe brzmienie bardzo "prawdziwe" w odbiorze, średnica i wysokie tony mienią się barwami. Faktycznie, dynamika wydaje się lepsza, niż w AK380/AMP380, ale dzieje się tak właśnie przez, powtórzę to po raz trzeci, odrobinę utwardzony przekaz. Odnoszę wrażenie, że SP1000 w wersji miedzianej, lepiej by się spasował z Laylami II.

 

A teraz coś dla fanów grupy Pink Floyd. Jeśli kochacie ten zespół i Rogera Watersa, bierzcie SP1000 w ciemno! Czegoś takiego jeszcze w życiu nie słyszałem! Jedno, krótkie nagranie z gitarą i wokalem Watersa słuchałem na funkcji repeat ponad 10 razy! Nigdy wcześniej na AK380/AMP380 mi się to nie zdarzyło.

W ogóle odnoszę wrażenie, że im dłużej słucham SP1000, tym bardziej mi się podoba. A teraz daję odpocząć moim uszom i za jakiś czas zrobię podejście drugie :)

Edytowane przez wulkan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
PODEJŚCIE 1.
A&ultima słuchana w tramwaju, bez głębszego wsłuchiwania się (tylko po to, żeby wyrobić sobie pierwsze, ogólne zdanie). Odsłuch na Laylach II (bez porównania z AK380/AMP380).
 
Zacznę nietypowo. Grubbby, daruj sobie słuchanie SP1000. To nie jest kierunek dźwięku, który lubisz, bo to rozwinięcie cech AK380/AMP380 i mniej więcej ten trop (na pewno nie AK300). Brak tu efektu WOW! Moim zdaniem A&ultima to sprzęt dla doświadczonego słuchacza, który wie, czego chce i który nie ocenia dźwięku na podstawie paru minut odsłuchu w sklepie.
Pierwsze moje wrażenie na Laylach II było takie, że to jakby odrobinę utwardzony w całym paśmie (teraz rozumiem, o co chodziło Marcinowi Olszewskiemu; faktycznie coś w tym jest, co napisał...) dźwięk AK380/AMP380 z poprawioną rozdzielczością, separacją i basem, a przy tym "równy" pasmowo (choć ogólnie jakby, powtórzę to po raz drugi, odrobinę utwardzony). Wysokie tony nigdy nie ostre i nigdy nie wykonturowane (jak np. w DX200 w połączeniu z Laylami II). Całe brzmienie bardzo "prawdziwe" w odbiorze, średnica i wysokie tony mienią się barwami. Faktycznie, dynamika wydaje się lepsza, niż w AK380/AMP380, ale dzieje się tak właśnie przez, powtórzę to po raz trzeci, odrobinę utwardzony przekaz. Odnoszę wrażenie, że SP1000 w wersji miedzianej, lepiej by się spasował z Laylami II.
 
A teraz coś dla fanów grupy Pink Floyd. Jeśli kochacie ten zespół i Rogera Watersa, bierzcie SP1000 w ciemno! Czegoś takiego jeszcze w życiu nie słyszałem! Jedno, krótkie nagranie z gitarą i wokalem Watersa słuchałem na funkcji repeat ponad 10 razy! Nigdy wcześniej na AK380/AMP380 mi się to nie zdarzyło.
W ogóle odnoszę wrażenie, że im dłużej słucham SP1000, tym bardziej mi się podoba. A teraz daję odpocząć moim uszom i za jakiś czas zrobię podejście drugie

Wulkan jestem ciekaw ciągu dalszego. Mi nie było dane jeszcze posłuchać SP1000. Zreszta jestem ciekaw tez wersji Copper. Ale biorąc pod uwagę jak od osia brzmienie SS do Ak380 mogę sobie wyobrazić brzmienie miedziaka bo miałem ak380 Copper.

Ostatecznie pewnie pójdę w kierunku SS bo zamierzam go sparowywac również z Woo Audio WA7, którego już zamówiłem. A lampowe brzmienie powinno świetnie uzupełniać i dodawać energii SS-owi.
No Ale teraz pozostaje mi tylko czekać na dostawę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell&Kern oficjalne informowała, że nie ma róznic w strojeniu i konstrukcji wewnetrznej modelu ss i copper ,róznica jest tylko w obudowie a jednak część osób słyszy, że grają one inaczej. Jak to w końcu z tym jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AndrePL napisał:

Astell&Kern oficjalne informowała, że nie ma róznic w strojeniu i konstrukcji wewnetrznej modelu ss i copper ,róznica jest tylko w obudowie a jednak część osób słyszy, że grają one inaczej. Jak to w końcu z tym jest?

Subiektywne odczucia ? Audiosugestia ?

 

Kiedyś Japończyk Ken Ishiwata poprawiał CeDeki Marantza, stosując w obudowie miedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Noah napisał:

Sa ludzie ,ktorzy twierdza ze widza duchy, ja nie widze mimo tego nie uważam ,ze one nie Istnieja, Jestem wiec w stanie uwierzyc ,ze ktos slyszy wiecej/lepiej niz ja .

Jeżeli mamy sprowadzać dźwiek do sfery paranormalnej to zostawiam ten temat, tak naprawdę to liczyłem tu na jakiś głos rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrePL napisał:

Jeżeli mamy sprowadzać dźwiek do sfery paranormalnej to zostawiam ten temat, tak naprawdę to liczyłem tu na jakiś głos rozsądku

 

  • Dap za 17 tys, ciezko o glos rozsadku, to juz wlasnie sfera paranienormalnaB)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barl napisał:

 Wulkan, zrób porównanie takie pełne do ak380 z różnymi piosenkami :)

Jak najbardziej zrobię :) Wgram tylko wszystko do A&ultimy, co mam na AK380.

2 minuty temu, Noah napisał:

 

  • Dap za 17 tys, ciezko o glos rozsadku, to juz wlasnie sfera paranienormalnaB)

A jak metr kabla sieciowego może kosztować nawet więcej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Superata napisał:

12750


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Słuchawki za tyle są ok, ale dap zły?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

warto czasem zrobic rachunek sumienia bo sam mialem sluchawki drozsze niz ten dap :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności