Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec
Szczygiel-> Słuchałeś już A&ultimy?


Cześć. Niestety nie. Czekam tak jak i ty.
Na wakacje by się przydała bo Questyle QP2R którego zamówiłem dopiero w 2 połowa lipca jest spodziewany czyli jak już wrócę .


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak wielki kaliber na wakacje to jakie słuchawki ma on napędzić w czasie leżenia na plaży czy wspinania się na szczyty gór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Na plazy nie trzeba mieć przecież dużych nausznikow. Wystarcza dobre IEMy. I w tym wypadku chodzi o jakość, która z tego co słyszałem jest lepsza niż w Ak380.

Poza tym Lordzie. Nie należy interpretować zawsze wg. swojego toku myślenia.

Jak dla mnie fajnie byłoby mieć nowa zabawkę na wyjazd. Poza tym można słuchać wieczorem dla relaksu po intensywnym dniu na plazy jeśli ktoś już nie ma siły iść wieczorem na miasto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest już tak ekscentryczny jak AK240 czy AK300, 320, 380 :) . I pewnie nie rani wrażliwych (he,he) paluszków.

 

popatrzcie ...a kiedyś wystarczal AK120 Dual DAC ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza AK300 mam Sony NWZ X1060 i uwielbiam go sluchac.Co lepsze moje zdanie jest takie ze jak na format jaki on odtwarza AAC400kbps (wtedy Sony nie czytaly flac) to gra bardzo dobrze.

W pewnych sprawach koloru dzwieku czy wokali niestety AK300 mi tego nie daje co X1060 ...nie wspomne ze "staroc" baterie laduje 1 raz w tygodniu lub dwa razy.

Jest wiecej muzyki w muzyce a wokale sa pelne ( tu az mnie drazni ze AK300 nie gra pelnego kola jako jednostka porownawcza wokalu ale jakby 3/4 a przy tym na kazdych sluchawkach dany wokal slychac inaczej na jednych a inaczej na innych) i lepiej slyszalne a przyznam ze duzo slucham muzyki gdzie wokal idzie w parze z muzyka.

Sadzilem ze AK300 zrobi miage z niego .., a tu nie i nie ma sie czego wstydziec.

Sluchanie na X1060 daje mi radosc gdyz pasmo jest swietne.

Fakt ogolne a raczej szczegoly SQ a AK300 sa lepsze ale jakby odswiezyc i lekko cos poprawic w X1060 to wole go niz AK.

Chyba sobie poszukam baterie bo po tylu latach moze padnac i pewnie pogra mi dla przyjemnosci jeszcze jakis czas.

 

A moje zdanie jest takie ze "drogie" grajki nie sa az takie duzo lepsze niz grajki ktore byly dobrze oceniane ale juz kilka lat temu.

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo brawo brawo" Ktoś" w końcu powiela moje zdanie pisalem juz o tym trochę w dziale o nwz x1060 i to jest też moje odczucie  porównywałem  x1061 ( wersja bez limitu głośności )  +se5ult  vs  ak320 , 300 i 380 +se5ult i bylem mocno zdziwiony dzwięki były bez takich emocji tej barwy znanej z x1061 oczywiście dźwięk był bardziej czysty lepsza rozdzielczość   ale też nie była to przepaść  dodam że słuchałem tych samych utworów w wav miałem dodatkowo kartę z tymi samymi plikami ... za to głębia była wyaźnie lepsza na x1061 vs AK .... 

Za x1061 zapłaciłem trochę ponad 450zl za AK miałem promocje 5000zl :) dodam tylko tyle że w x1061 bateria trzyma mi 25h na wav i jednym ladowaniu. . 

Teraz do pary mam wm1z i to jest ta sama barwa dźwięku te same emocje co x1061 tyle ze ma dużo więcej mocy gra czysciej... jest magia +ta sama bateria  ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Sony chyba ma to charakterystyczna cechę ze jest szerokie pasmo i muzykalność. Bardziej mogę od idąc się do słuchawek niż do playerow. Ale słuchając serii signature playerow tez mogę to stwierdzić jeśli jest tylko dobre połączenie.

Ale wypróbuj Astell&Kern Kann - będziesz miał to czego brakuje Ci w AK300 a myśle ze spokojnie zamiecie pod dywan Sonego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Tylko ze stare Sony maja ograniczenia do formatu i to jest chyba główny ból tej marki. Tak samo jak w obecnych nietypowe złącze cyfrowe. A biorąc pod uwagę ceny nowej serii signature zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Questyle lub AK. W starocie nie ma się co pchać. Tak samo stare Iriver ifp7xx oraz hp1xx grały genialnie.
I co z tego jak w tej chwili rzadko kiedy dysponuje mp3. A o flaca tym bardziej 24bit trzeba zapomnieć. Pozostaje jedynie wave ale ograniczenie pamięci od raZu eliminuje tez te stare rozwiazania


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że kiedyś miałem ak120tyt ponad 1.5 roku  i męczył mnie.. po sprzedaży kupiłem x1061 i miałem banana przez ponad miesiac  i dodam że wciąż przesiadając się z wm1z na x1061 nie ma się czego wstydzić... x1061 ponadczasowy  grajek :)

Na 1061 mam ponad 1000 utworów 3/4 w wav reszta mp3 320 kbps i tak wszystkich na raz nie słucham zresztą tu chodzi bardziej o to uwielbienie do AK ze jest taki najlepszy i ze to 8 cud świata a dla mnie taki stary szmelc x1061 ( 2009 r ) zamiótl podłogę każdym a&k-czem .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann gra inaczej totalnie.Tam nie ma barwy.Jest tylko techniczne brzmienie.Dobre moze dla tych co lubia miec moc do sluchawek w zapasie.Lub sluchac i analizowac.

Ja po ponad 30 latach sluchania na sluchawkach nie szukam muzyki takiej jak natura - bo w naturze nie ma muzyki.Muzyka jest tylko na sprzecie ktory czlowiek wymyslil.

Lubie lekko cieplo i gesto ale rozdzielczo a instrumenty i wokal ma byc i musze slyszec gdzie sa w przestrzeni.W naturze nie ma granic przestrzeni.

Teraz wiele topowych grajkow robia ktora graja cienkim pasmem i muzyka jest chlodna lub bliska neutralosci...bo DAC'I innej dobre DAC'i nie umieja zagrac.Poza tym widac problem zeby dobry dac zagral ceplo , pelno i barwnie z emocjami.Lub sa grajki z polki premium niedopracowane.

Moje zdanie po kilku probach z innymi jest takie ze poziom grania nie poszedl w gore wiele - poszedel ale troszke i tylko to ze juz brak grajkow z charakterem bo audiofilskie granie jest nieco sztywne i dla mnie zbyt okrojone.Wiadomo ma byc rowno i ma to miec klase.A ja jestem melomanem i lubie na fajnym pasmie sluchac ulubionej muzyki.

I wiem ze nie ma powodu prawie zadnego zeby teraz grajki kosztowaly 5/7 lub wiecej tysiecy gdyz nic tam nie ma az takiego duuuzzzo lepszego nuz w starociach sprzed 7 lat ktore bardzo dobrze graly.

Slangowy Hype dziala na tych co sa podatni lub lubia miec to co inni.

Ja ja to nazywam "garniturowe brzemienie" nie pokaze emocji i obfitosci w pasmie.

 

Zaskoczylo mnie gdyz ponoc AK 300 gra na wysokim poziomie (nie najwyzszy ale) tu jednak na X1060 slysze w ulubionym albumie cos czego praktycznie nie slychac na AK300.Dla mnie to szok.Owszem sa te dzwieki ale sa totanie splaszczone.To samo wokale - na jednych sluchawkach graja dziwnie a na innych muzyka gra powiedzmy normalnie a wokale sa deformowane.Przynajmniej dla mnie.

AK300 bardzo dobry grajek ale ...

 

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Art-S napisał:

Kann gra inaczej totalnie.Tam nie ma barwy.Jest tylko techniczne brzmienie.Dobre moze dla tych co lubia miec moc do sluchawek w zapasie.Lub sluchac i analizowac.

Ja po ponad 30 latach sluchania na sluchawkach nie szukam muzyki takiej jak natura - bo w naturze nie ma muzyki.Muzyka jest tylko na sprzecie ktory czlowiek wymyslil.

Lubie lekko cieplo i gesto ale rozdzielczo a instrumenty i wokal ma byc i musze slyszec gdzie sa w przestrzeni.W naturze nie ma granic przestrzeni.

Teraz wiele topowych grajkow robia ktora graja cienkim pasmem i muzyka jest chlodna lub bliska neutralosci...bo DAC'I innej dobre DAC'i nie umieja zagrac.Poza tym widac problem zeby dobry dac zagral ceplo , pelno i barwnie z emocjami.Lub sa grajki z polki premium niedopracowane.

Cowon Plenue 2 :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Kann gra inaczej totalnie.Tam nie ma barwy.Jest tylko techniczne brzmienie.Dobre moze dla tych co lubia miec moc do sluchawek w zapasie.Lub sluchac i analizowac.
Ja po ponad 30 latach sluchania na sluchawkach nie szukam muzyki takiej jak natura - bo w naturze nie ma muzyki.Muzyka jest tylko na sprzecie ktory czlowiek wymyslil.
Lubie lekko cieplo i gesto ale rozdzielczo a instrumenty i wokal ma byc i musze slyszec gdzie sa w przestrzeni.W naturze nie ma granic przestrzeni.
Teraz wiele topowych grajkow robia ktora graja cienkim pasmem i muzyka jest chlodna lub bliska neutralosci...bo DAC'I innej dobre DAC'i nie umieja zagrac.Poza tym widac problem zeby dobry dac zagral ceplo , pelno i barwnie z emocjami.Lub sa grajki z polki premium niedopracowane.
Moje zdanie po kilku probach z innymi jest takie ze poziom grania nie poszedl w gore wiele - poszedel ale troszke i tylko to ze juz brak grajkow z charakterem bo audiofilskie granie jest nieco sztywne i dla mnie zbyt okrojone.Wiadomo ma byc rowno i ma to miec klase.A ja jestem melomanem i lubie na fajnym pasmie sluchac ulubionej muzyki.
I wiem ze nie ma powodu prawie zadnego zeby teraz grajki kosztowaly 5/7 lub wiecej tysiecy gdyz nic tam nie ma az takiego duuuzzzo lepszego nuz w starociach sprzed 7 lat ktore bardzo dobrze graly.
Slangowy Hype dziala na tych co sa podatni lub lubia miec to co inni.
Ja ja to nazywam "garniturowe brzemienie" nie pokaze emocji i obfitosci w pasmie.
 
Zaskoczylo mnie gdyz ponoc AK 300 gra na wysokim poziomie (nie najwyzszy ale) tu jednak na X1060 slysze w ulubionym albumie cos czego praktycznie nie slychac na AK300.Dla mnie to szok.Owszem sa te dzwieki ale sa totanie splaszczone.To samo wokale - na jednych sluchawkach graja dziwnie a na innych muzyka gra powiedzmy normalnie a wokale sa deformowane.Przynajmniej dla mnie.
AK300 bardzo dobry grajek ale ...
 


No to od razu widać ze nie słuchałeś KANNa. Ten player w ogóle nie gra technicznie. Gra dużym mięsistym dźwiękiem. Jest bardzo muzykalny poza tym.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczygiel napisał:

 


No to od razu widać ze nie słuchałeś KANNa. Ten player w ogóle nie gra technicznie. Gra dużym mięsistym dźwiękiem. Jest bardzo muzykalny poza tym.


 

 

 

Czytalem ze jest jasniejszy niz AK380.Wiec nie wiem skad Twoje wiesci.Jesli sluchales wrzuc opis bedzie cenny.

4 godziny temu, Superata napisał:

Cowon Plenue 2 :) 

Tak myslam o nim szkoda ze nie przetestowalem.Z tym mam problem gdyz tylko wyslanie do domu moglo by byc.

Mysle ze Plenue 2 bardziej by wpisal sie w to co oczekuje.Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Odnisnie KANN:

Gra gladko, szeroko, anologowo, z dociazeniem, środek płynny i selektywny. Całość dźwięku oddalona od słuchacza. Scena budowana po prostu a nie na bazie źródeł pozornych. Wszystko tworzy spójna calosc. Muzyka pełna życia, dynamiczna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie mam już szczególnej ochoty na pozbycie się AK120. Zawsze byłem zwolennikiem posiadania kilku playerów. AK120 uzupełnia AK300. Jest mniejszy co czasem jest zaletą, gra dobrze i o dziwo dłużej niż AK300.

Kann może i fajny ale na razie nie widzę sensu pozbywać się kombo AK300/380 i brać coś innego. Teraz i tak nic nie schodzi, nic się nie sprzedaje. Jakbym miał dużą kasę to co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Superata napisał:

Jutro oba najnowsze produkty Astella wylądują w formie testowej na sklepie w Łodzi - Zapraszam. 

Reprymenda ode mnie dla Ciebie, Wojtek.

Gdybym nie wszedł na forum, nawet bym nie wiedział, że demontracyjna A&ultima jest do posłuchania w Łodzi... A prosiłem o informowanie mnie na bieżąco.

Koniec miłości...?

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 19:46, Art-S napisał:

 

A moje zdanie jest takie ze "drogie" grajki nie sa az takie duzo lepsze niz grajki ktore byly dobrze oceniane ale juz kilka lat temu.

 

Lepsze nie, zależy w jakim aspekcie bo faktycznie bardziej rozdzielcze to są na pewno i to jest główna zaleta grajków współczesnych. Konia z rzędem dla tego kto zrobi jasny, rozdzielczy, ciepły i miły dla ucha jak stary SlimX grajek. Wspominany Przez Raydena AK 120 niestety jest ciemny. Zobaczymy co pokaże Kann :))

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności