Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co sie obruszac... ak jiz od dawna robi klientow w wala.
I polityka cenowa w rozumieniu jakosc/cena jak i wlasnie trzymaniem wartosci produktow. To drugie ze wzgledu na to poerwsze od poczatku bylo wiadome, nawet zanim zaczeli tak szybko zastepowac poprzednie produkty.
Po prostu kolejne dymanie kasy i tyle.
A ze jeden produkt zrobili imo na prawde dobry to az sam sie dalem wydymac :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

To raczej "wyścig zbrojeń" jak w smartfonach a nie reakcja na klienta... pewnie nie bedzie Tidala offline

 

Tyle, że w smartphone'ach jakiś, choćby minimalny postęp jest. Tu postępuje tylko cena w górę - reszta to totalna abstrakcja.

S8 koszt produkcji - 250$, cena 750$ (USA) - dodając koszty marketingu, wszelakie marże, itp. można powiedzieć, że jest względnie rozsądnie wyceniony.

Ile może kosztować wyprodukowanie Astell&Kern A&ultima SP1000 ? 150$? pewnie coś w tej okolicy, jak nie mniej, a cena 3500$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Z tego co Nam wiadomo seria 3XX będzie wycofywana wiec może jest jakiś sens tej polityki jednak.

 

Ci, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze np. w model Ak300 jest jeszcze szansa kupić. Później pozostanie tylko wybór pomiędzy Ak70, który jest tańszy lub KANN, który jest już jednak droższy. A na pewno dobry rabat można jeszcze uzyskać - chociażby taki jak z ostatniej promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, awayeah napisał:

 

Tyle, że w smartphone'ach jakiś, choćby minimalny postęp jest. Tu postępuje tylko cena w górę - reszta to totalna abstrakcja.

S8 koszt produkcji - 250$, cena 750$ (USA) - dodając koszty marketingu, wszelakie marże, itp. można powiedzieć, że jest względnie rozsądnie wyceniony.

Ile może kosztować wyprodukowanie Astell&Kern A&ultima SP1000 ? 150$? pewnie coś w tej okolicy, jak nie mniej, a cena 3500$

Tylko zapotrzebowanie na S8 jest 1000x (jak nie więcej) większe niż na SP1000, więc swoją marżę sobie i tak zarobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MP3store napisał:

Z tego co Nam wiadomo seria 3XX będzie wycofywana wiec może jest jakiś sens tej polityki jednak.

 

Ci, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze np. w model Ak300 jest jeszcze szansa kupić. Później pozostanie tylko wybór pomiędzy Ak70, który jest tańszy lub KANN, który jest już jednak droższy. A na pewno dobry rabat można jeszcze uzyskać - chociażby taki jak z ostatniej promocji.

Jak jest coś dobrego (AK300) to będą wycofywać ??? Ani Kann ani SP1000 go nie zastąpią. 

 

Mogliby faktycznie wycofać AK100 II i AK120 II, AK240, AK320, AK380 (zwyjły) i zostawić AK70, AK300, AK Kann i SP1200. plus AMP do 300 produkować. Zostawić też specjalne wersje 380.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie znamy faktów - jaka jest faktyczna sprzedaż na świecie. Seria 3XX jest już jakiś czas na rynku więc jest chyba dobra pora na nowe modele. Nie sądzę aby ktoś zarzynał produkty, które są na topie. Moim zdaniem klienci na świecie czytaj w Azjii i USA bo to chyba największe ich rynki po prostu chcą nowych modeli. Z jednej strony dobrze bo jest szansa na lepsze ceny na starszy sprzęt z drugiej źle bo starszy będzie tracił na wartości. Poczekajmy na Monachium po targach będzie wiadomo więcej. Kann mi się podoba i uważam, że już sam z powodzeniem mógłby uzupełnić ofertę i stać się łącznikiem między AK300 a AK380. Co pokaże nowy Astell jeszcze tak naprawdę nie wiadomo. 

Nasz rynek to tylko mały procent i o tym pamiętajmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Jak jest coś dobrego (AK300) to będą wycofywać ??? Ani Kann ani SP1000 go nie zastąpią. 

 

Mogliby faktycznie wycofać AK100 II i AK120 II, AK240, AK320, AK380 (zwyjły) i zostawić AK70, AK300, AK Kann i SP1200. plus AMP do 300 produkować. Zostawić też specjalne wersje 380.

 

Niech zgadnę, robią miejsce dla serii 4xx? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusFenix69 napisał:

Pewnie wprowadza jeszcze do niego dedykowanego ampa tak jak do AK380 bo patrząc na jego wygląd to raczej nie będzie mieć mocy podobnej do Kann  raczej te max 2vrms.

Teraz pozostaje mi czekać aż AK380 z ampem spadnie poniżej 10k ;)

Już jest za tyle oferta. 10900 to ten 1000 jeszcze utargujesz :)

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/256749.php

 

3 godziny temu, MP3store napisał:

Z tego co Nam wiadomo seria 3XX będzie wycofywana wiec może jest jakiś sens tej polityki jednak.

 

 

Cholera dopiero co kupiłem. Nikt nie wspominał..

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

Kann ma spoko nazwę, ale tę to chyba Niemiec płakał jak Koreańczyk wymyślał...

 

A&ultima SP1000

A ja KOCHAM człon "ultima" w tej nazwie, bo kojarzy mi się z nazwą kabli :)

Kurdę, jak mnie "jebnie", dla samej tej nazwy, kupię tego DAP-a. Hahaha:lol:

Edytowane przez wulkan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jestem ciekaw jak to "maleństwo" zagra.

 

Nie wiem jednak czy nie zbyt duży. Ak380 leży mi jak ulał pod tym względem.

To może być argument przeciw. No chyba że brzmienie mnie powali.

 

Ale na razie zbieram na inne zabawki od MP3Store :) 

Edytowane przez szczygiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szczygiel napisał:

Jestem ciekaw jak to "maleństwo zagra".

 

Nie wiem jednak czy nie zbyt duży. Ak380 leży mi jak ulał pod tym względem.

To może być argument przeciw. No chyba że brzmienie mnie powali

Myślę, że poważnym argumentem, który może przesądzić o zakupie A&ultimy, dla np. obecnych posiadaczy AK380, może być jakaś... specjalna oferta cenowa dla Forumowiczów (jeśli uda się ją utrzymać na rozsądnym poziomie tak, żeby posiadacze AK380 zbyt wiele nie stracili, podczas sprzedaży swoich zabawek, może być sukces).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szczygiel napisał:

Ja obawiam się wielkości, Ak380 siedzi mi dobrze w reku. A jeszcze większy player - no nie wiem.

Smartfony, w obecnych czasach, są jeszcze większe (szersze i wyższe) i jakoś ludzie ich używają, twierdząc często, że właśnie dobrze leżą w dłoniach, więc, jak to słodko mówi moja koleżanka, która z zawodu jest psychologiem: "jakie masz obawy?" :D

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Przeceny na serię 3xx . AK300 na 799 dolarów. 

Gdzie?

 

Edytka: w mojej świadomości dolar dalej po 3zł, cofam pytanie. ;)

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności