Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

JBL LSR 305 - parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup monitorów do mojego komputera. Na początku myślałem o czymś do 600 zł. (Mackie CR4), później o czymś do 800 zł. (Presonus Eris E4.5), aż w końcu trafiłem na JBL LSR 305, a to już wydatek rzędu 1200 zł.

Trochę się na nie napaliłem, jednak zastanawia mnie jedna rzecz - rzeczywisty charakter ich dźwięku. Boję się, że będą grały zbyt jasno z kłującą w uszy górą, bo takie opinie można spotkać na forach. Z kolei z filmów testowych na YT i komentarzy pod nimi wynika, że basu jest aż nad to i dźwięk jest w stanie zaspokoić "basolubów".

Przyznam, że mam trochę dość swoich zamulających kilkunastoletnich Logitechów Z3 i chciałbym czegoś klarowniejszego, precyzyjniejszego, ale z odpowiednią ilością tonów niskich.

Minusem (i pewnie dla niektórych plusem) jest to, że te JBLe nie są sprzedawane w zestawie, przez co każdy z nich trzeba podpinać osobno do prądu oraz mają osobną regulację głośności itd. Jak rozwiązać ostatnią kwestię bez dokupywania osobnych przedwzmacniaczy? Systemowa regulacja np. za pomocą zwykłej klawiatury multimedialnej wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz czy masz miejsce bo te JBL mają bass refleks z tyłu. 

Nie wiem jak wypada ilość basu w tych JBL ale zejścia na pewno nie będziesz miał takiego jak na logitech z3, subwoofer zawsze daje inny, namacalny bas. Przy samych monitorach, zwłaszcza tak małych nie uzyskasz takiego basu bo najzwyczajniej w świecie nie schodzą tak nisko. 

Sam wczoraj odebrałem zestaw Fostex PM-0.5n basu mają wystarczająco dużo ale nie schodzi poniżej 45hz, dopiero subwoofer robi trzęsienie przy filmach (jeśli ktoś to lubi), odsłuchiwane w sklepie Eris E5 miały go z kolei za mało, Tannoy reveal 802 już za dużo względem ilości góry IMO. 

 

Do regulacji głośności musiałbyś mieć osobny interfejs audio (np.

Scarlett 2i2 ew. UMC202) albo taki wynalazek od biedy wystarczy https://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i9907,fostex,fostex-pc-1e-b-czarny-.html 

https://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i18393,palmer,palmer-pro-monicon-w-pmoniconw-.html

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy tego, że basu w 2.0 będzie mniej niż w 2.1, jednak nie chciałbym mieć wrażenia "bezmięsnego i bezdusznego" brzmienia.

W pracy mam Geniusy SP-HF 1201A (wiem, że to całkiem inna, dużo niższa klasa sprzętu) i basu mają wystarczającą ilość. Zakładam, że takie JBL będą miały go co najmniej tyle samo z racji chociażby większego przetwornika. Chyba, że się mylę?

Dlaczego przy monitorach często spotykam się z koniecznością posiadania osobnego interfejsu audio? Zwykła, systemowa regulacja za pomocą myszki albo chociażby za pomocą wspomnianej klawiatury i przycisków/pokrętła zmiany głośności nie wystarczy? Nawet jako tymczasowe rozwiązanie? W czym to przeszkadza?

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy wystarczy ale i tak musisz kombinować w kupowanie przejściówek bo monitory audio przeważnie mają tylko wejścia sygnału 2x xlr.

Z ilością basu nie podpowiem bo nie słuchałem tych jbl.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te JBL mają i duże jacki, i XLR. Kable to nie problem. ;-)
 

Jeszcze kwestia bass reflexu. Ten jeden metr z tyłu to żelazna reguła? Mam komputer na poddaszu, głośniki miałyby 40-50 cm miejsca od skośnej ściany. Hmm... A może coś z bass reflexem z przodu? Co jest wartego uwagi za maksymalnie 1200 zł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co przesadzać, pół metra też będzie wystarczające. 

W tej cenie jeszcze dostaniesz: Tannoy Reveal 502 i kilka fajnych opcji wśród używanych. Ja dorwałem za 1780 zł Fostex pm 0.5n + Subwoofer, więc za same monitory wyszło jakieś 800 zł.

Jedni polecają, drudzy odradzają Alesis Active M1 MKII, do dorwania za jakieś 700 zł. Popatrz na allegro i olx, na pewno znajdzie sie coś ciekawego. Dzisiaj wstawiłem w temacie o okazjach Fostex PM-2 za 1400 zł na olx. Gdybym miał miejsce na tak duże monitory to pewnie sam bym zgarnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Po zakupie 305tek "kiedyś tam" dokupiłbym suba 310s, jeśli byłaby taka konieczność. Jednak całkowity koszt wyniósłby tutaj 2800 zł. (głośniki 1200, sub 1600).

 

Już mi się marzą 308, gdzie zamknąłbym się w 1800 zł. Basu jest w nich tyle, że suba już bym nie potrzebował. Tylko gdzie ja je postawię, bo są ogromne jak na biurkowy sprzęt. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat, już zacząłem myśleć, może jednak z 8 cali wooferem, jakoś to zmieszczę, ale jak zobaczyłem na żywo jak wielkie są takie monitory to odpuściłem. Bierz 5 calowe, posłuchaj i wtedy oceniaj dopiero czy brakuje basu i ile. Z tyłu mają drobną regulację niskich i wysokich tonów więc tragedii nie będzie 

:) .

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności