Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptop - maszyna do pisania z internetem


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę sobie o zakupie maszyny do pisania z internetem (znaczy się jakiś laptop).

Ma być niedrogo (powiedzmy max do tysiąca), z wygodną klawiaturą i się nie grzać jak będzie leżał na udach. Dobrze gdyby dłużej podziałał na jednym ładowaniu. Audio, grafika i system operacyjny nie mają znaczenia, byle chodził na tyle szybko, by office odpalał się bez zająknięcia i nie mulił mając otwarte trzy-cztery zakładki w internecie.

Jest sens pakować się w używki czy lepiej dołożyć do jakiegoś ultrabooka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jarrro napisał:

Zdanie " chodził na tyle szybko..." jest groźne, bo za prędkość się płaci. Taka w miarę szybka maszyna kosztuje ok 3 tys.

Bez przesady, że trzeba dać 3 koła do bezstresowego otworzenia Worda.

I jak napisałem - cenowo kręcę się w okolicach tysiąca. Więcej po prostu nie opłaca mi się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać używanego Elitebooka 820 G1 z gwarancją. Przy odrobinie szczęścia zmieścisz się w 1200-1300. Tylko, że to 12.5 cala.

http://allegro.pl/hp-elitebook-820-g1-i5-4gb-180gb-ssd-hspa-zobacz-i6813911653.html  Spróbuj negocjować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar? Ja bym popatrzył za jakimś Thinkpadem. i5 2 albo 3 generacji, 8GB RAM i SSD do internetu powinno się jakoś sprawdzać. Na przykład coś z serii T430 / x220. Seria biznesowa, całkiem porządnie wykonane. Tylko trzeba znaleźć dobrego sprzedawcę na allegro, niektóre potrafią być trochę zmęczone.  Macbook do takich zastosowań byłby idealny jednak nie ten budżet. IMHO 7 letni sprzęt z core 2 duo to średni pomysł zwłaszcza że dzisiejsze strony internetowe potrafią być ciężkie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10, jak mu zapodasz dysk SSD (a nawet i bez niego) chodzi na słabych sprzętach. Jeśli potrzebujesz laptopa tylko do pakietu Office, przeglądania sieci nie musisz mieć 8GB ramu czy i5. 

 

http://allegro.pl/acer-aspire-es1-332-n3350-4gb-13-3-win-off13-i6808966973.html

http://allegro.pl/dell-e6320-i5-8-ram-256-ssd-kamerka-gps-3g-win7-i6795979531.html#thumb/4

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych Lenovo ThinkPad obowiązkowo z SSD bo przynajmniej ja sobie nie wyobrażam już używać kompa bez niego lub elite book.
System nie koniecznie Windows bo Linux też może fajnie działać lub w większym budżecie jakiś MacBook.
No i też zależy ile chcesz cali.

Wyskrobane mobilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Lenovo ideapad 100s nowe za 700zł. Używam już czwarty miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Służy mi do przeglądania internetu/muzyki/oglądania filmów i przy kilku otwartych kartach nie ma mowy o zawieszeniu się.

Dodatkowe plusy dla mnie to: brak aktywnego chłodzenia (cisza), nie grzeje się, matryca jest dobrej jakości jak na urządzenie za 700zł, bateria póki co trzyma parę godzin, sam laptop praktycznie nic nie waży:) 

Wiem, że za 700zł mógłbym mieć starszy, używany laptop o lepszych parametrach, ale kosztem właśnie głośnej pracy, grzania się i sporego ciężaru, a i tak do przeglądania internetu nie są mi potrzebne lepsze parametry niż te w lenovo. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 intele ze znaczkiem U są energooszczędne, nie grzeją się tak jak pozostałe, odznaczają się większą kulturą pracy.

 

Brak wentylacji nie powoduje mocniejszego nagrzewania się urządzenia ?

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie używany/poleasingowy.

 

Dużo lepsze matryce (dla mnie podstawa) - pomimo tych samych rozdzielczości co nowe i tanie laptopy.

Normalne procesory a nie wykastrowane energooszczędne Celerony czy i3 gdzie Firefox potrafi przymulać w nieskończoność.

SSD to też już podstawa, a poleasingowy często ma już w kwocie 1000 zł wzwyż - często o bardzo małym przebiegu.

Dużo lepsza jakość obudowy, normalne baterie a nie o czasie pracy 1h itd.

 

Reklamy robić nie będę, ale ostatnio sam zakupiłem takiego laptopa znajomym więc w razie potrzeby dam linka na PW.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - i3 nie zamula Firefoxa, szczególnie że przeglądarka internetowa chyba nawet nie jest optymalizowana pod wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności i5 czy i7 Jedyne, co go może zamulić, to dysk twardy. SSD nie jest nieodzowny, bo wystarczy dysk hybrydowy. Mam taki z 8GB express cache i to się praktycznie w ogóle nie jąka jak same talerze. Po trzecie - jak pisał Jarrro - tylko Intel i sam Intel. Żadnych dodatkowych GPU, bo to pierwsze, co padnie i całego laptopa pociągnie na... śmietnik? Podobną skalę ryzyka wnosi dedykowany osobny RAM do grafiki. Po czwarte - na chusteczkę 8GB RAM do neta? :) Chyba tylko po to, żeby plik wymiany był dwa razy większy, co powoduje dłuższe czasy dostępu do jego zawartości. Z 4GB RAM przy tym, co @Inszy napisał, pamięć będzie miał zajętą średnio na 1/3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, majkel napisał:

 Po czwarte - na chusteczkę 8GB RAM do neta? :) Chyba tylko po to, żeby plik wymiany był dwa razy większy, co powoduje dłuższe czasy dostępu do jego zawartości.@Inszy

 

Przy 8GB RAM to nawet nie trzeba mieć tego Twojego "pliku wymiany", drugiej części zdania nawet nie skomentuję bo nie wiem czy to na poważnie piszesz?!

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa magia i5 to też dodatkowy zestaw instrukcji do szyfrowania danych, nie ma za to HyperThreading jak i3 lub i7, tylko że to daje tyle co nic.

Teraz, paatos napisał:

 

Przy 8GB RAM to nawet nie trzeba mieć tego Twojego "pliku wymiany".

Przy 4 i wymienionych zastosowaniach też nie, tylko że nigdy nie poczułem korzyści z jego wyłączania. Poza tym, skoro mam być poprawny, niech będzie "plik stronicowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czepiam się po prostu bo przy 8GB czy nawet 4GB nie będzie nawet używany, a jego wielkość można modyfikować lub wyłączyć jak się ma np. tylko 32GB dysk SSD.

SSHD to jeden z najbardziej psujących się dysków, laptopa z SSD można bez obaw przenosić podczas jego pracy. Nie wiem nad czym dywagować. :)

i3 w laptopach to kiepski wybór, tak jak polecany wyżej Celeron. Szczególnie i3 w wersji "energooszczędnej". Kto używał ten wie, nawet SSD czy 8GB RAM tu nie pomoże.

Przypominam, że mowa tu jest o bardzo tanich laptopach a nie o MacBookach za 10 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam laptop z i3 + SSHD 8GB/1000GB od 2,5 roku. Do neta Celeron w 100% wystarcza, a i3 to aż za dużo. Jak się coś tnie na FF, to znaczy, że komputer robi jakieś dziwne rzeczy w tle - wirus, bot, itp., albo jest zepsuty. Może antywirusa trzeba zmienić na inny? U mnie nic się nie tnie, a nie robiłem żadnych optymalizacji systemu ani wycinania procesów. Standardowa "higiena" od czasu do czasu jak wywalanie śmieci CCleanerem albo defragmentacja HDD + antywirus darmowy + SpyBot free.

 

Od kilkunastu lat używam tylko laptopów. Wcześniejsze miały tylko HDD, a dyski z nich są do dziś 100% sprawne mimo różnych przejść i częstego przenoszenia podczas pracy. Każdy dysk 2,5" od wielu lat ma wbudowany czujnik przyspieszeń i "zamraża" głowice w razie detekcji ruchu, więc nie ma mowy o awarii z powodu przenoszenia. Natomiast zaliczałem już padaczkę GPU nVidii ("popularna" z tego powodu seria) oraz RAMu współpracującego z jakimś Radeonem. Był też zgon z powodu awarii płyty głównej, bo wielowarstwowa PCB podczas mocnego upadku może się uszkodzić zrywając przy okazji ścieżki przewodzące.

 

Macbook za 10 tysi? Mój laptop nowy kosztował 2150zł. i3 2,5GHz 4GB SSHD 1000GB 17", brak GPU, Winda w cenie. Linia produktowa Lenovo IdeaPad Z710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciąż mówimy o laptopie do 1000 zł. HP biznesowe po paru latach wyglądają jak nowe.

A skoro tak chwalisz Celerona to proszę, zrób film jak wchodzisz w temat "Czego słuchasz w danym momencie" na FF bez antywirusa (tak jakby miał tu coś do rzeczy).

 

Widocznie nie masz porównania jak wygodne staje się życie z dobrym procesorem, i3 ok ale nie w wersji eko. Nie w tym zakresie cenowym. Macbooki też już mają te procesory, ale to i wyższa liga i nie ma co porównywać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności