Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sztuczne gumowe uszy do pomiarów


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim konstruktorom :D

 

Nie jestem pewien czy to dobry dział na moje pytanie, ale lepszego nie znalazłem.
Otóż chciałbym się zapytać gdzie można kupić takie gumowe/lateksowe uszy używane do pomiarów? Nie chcę ich stosować do poważnych pomiarów audiometrycznych, ale tylko amatorsko porównywać charakterystyki słuchawek, więc chodzi mi o niedrogie rozwiązanie (nie jakieś Kemary czy Neumanny).
Coś takiego posiada znany tu pewnie youtuber "Z Reviews" i dokładnie coś takiego potrzebuję. Będę wdzięczny nawet za podpowiedzi jak tego szukać, bo frazy "rubber ears"/"fake ears"/"latex ears" dają jedynie wyniki do kostiumów.


A może poszukać kogoś kto by mi to wydrukował na drukarce 3D?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zwykłe gumowe ucho nic Ci nie da. Oprócz samego kształtu małżowiny kluczowa jest też gęstość materiału i masa innych czynników. Możesz sobie poczytać dokument ITU-T P.58

Rzuć też okiem na blog Rin Choi, budował on sam od podstaw swój HATS do pomiarów. Z tego co pamiętam używał jakiegoś specjalnego materiału.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/7/2017 o 16:22, BamboszeK napisał:

Zwykłe gumowe ucho nic Ci nie da. Oprócz samego kształtu małżowiny kluczowa jest też gęstość materiału i masa innych czynników. Możesz sobie poczytać dokument ITU-T P.58

Rzuć też okiem na blog Rin Choi, budował on sam od podstaw swój HATS do pomiarów. Z tego co pamiętam używał jakiegoś specjalnego materiału.

 

Dzięki, zdecydowanie przyda się to w przyszłości :D Na tę chwilę interesowały mnie tylko amatorskie pomiary z wykorzystaniem amatorskich części, mikrofonów, itp ;) Takie bardziej dla siebie niż do publikacji dziekolwiek ;) 

Ale pewnie w takim wypadku z uszu też można zrezygnować :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności