Skocz do zawartości

Czym sprawdzać pliki FLAC wysokiej rozdzielczości?


bamasera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Używam od lat takich aplikacji jak spectro czy spek do sprawdzania czy pliki nie są fake flac. Problem w tym że czasami trafi mi się jakiś album który ma nieco większą rozdzielczość np. ostatnio kupiłem album który ma 24bit/96kHz. Próba sprawdzenia takiego albumu aplikacjami których używam kończy się zawieszeniem tych aplikacji. Czy są jakieś aplikacje które umożliwiają sprawdzenie takich plików na podobnej zasadzie jak robi to np. spectro? Zależy mi na czymś lekkim i darmowym, kombajny typu Adobe Audition średnio mi pasują. Fajnie by było gdyby dało się przeanalizować kilka plików na raz, a nie tak jak robi to spectro że trzeba otwierać każdy plik z osobna.

 

Za pomoc będę wdzięczny

 

Edytowane przez bamasera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, micbud napisał:

1. Gdzie tam widzisz jakas moja miare?
2. Sam odpowiadasz pytaniem na pytanie.
3. Przepraszam za zadanie zbyt trudnego dla Ciebie pytania :D

 

1. Gdzie tam widzisz jakas moja miare?

Widzę że za wysoko mierzyłem… :D

 

2. Sam odpowiadasz pytaniem na pytanie.

Bo dostosowuje się do poziomu rozmówcy :)

Jak mam jakieś pytanie to zakładam wątek w który inni użytkownicy który znają na to pytanie odpowiedz wypowiadają się. Natomiast ci którzy nie mają nic mądrego w danym temacie do powiedzenia się nie udzielają. Tak właśnie działają fora internetowe - czy to dla Ciebie zbyt trudne? Dlaczego uważasz że to inni mają odpowiadać na Twoje nic nie wnoszące do wątku pytania, w temacie w którym oczekuje się odpowiedzi?

 

3. Przepraszam za zadanie zbyt trudnego dla Ciebie pytania :D

Odpisałem Ci „Pomyśl troszkę to będziesz wiedział dlaczego sprawdzanie własnym słuchem jest słabym pomysłem.” Licząc na to użyjesz szarych komórek i sam dojdziesz do jakiś konstruktywnych wniosków. Nie potrafiłeś sobie jednak sam odpowiedzieć na to pytanie, które okazało się dla Ciebie zbyt trudne, więc wpadłeś na pomysł że będziesz próbował mi wmówić że to ja nie potrafię na nie odpowiedzieć – ot taki mechanizm obronny (w psychologii nazywa się to projekcją).

Słabiutko…. :D

 

Zastanawiam się jaki jest cel takich osób jak Ty które nie wnoszą niczego konstruktywnego do wątku?

 

Edytowane przez bamasera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
1. Gdzie tam widzisz jakas moja miare?
Widzę że za wysoko mierzyłem…
 
2. Sam odpowiadasz pytaniem na pytanie.
Bo dostosowuje się do poziomu rozmówcy
Jak mam jakieś pytanie to zakładam wątek w który inni użytkownicy który znają na to pytanie odpowiedz wypowiadają się. Natomiast ci którzy nie mają nic mądrego w danym temacie do powiedzenia się nie udzielają. Tak właśnie działają fora internetowe - czy to dla Ciebie zbyt trudne? Dlaczego uważasz że to inni mają odpowiadać na Twoje nic nie wnoszące do wątku pytania, w temacie w którym oczekuje się odpowiedzi?
 
3. Przepraszam za zadanie zbyt trudnego dla Ciebie pytania
Odpisałem Ci „Pomyśl troszkę to będziesz wiedział dlaczego sprawdzanie własnym słuchem jest słabym pomysłem.” Licząc na to użyjesz szarych komórek i sam dojdziesz do jakiś konstruktywnych wniosków. Nie potrafiłeś sobie jednak sam odpowiedzieć na to pytanie, które okazało się dla Ciebie zbyt trudne, więc wpadłeś na pomysł że będziesz próbował mi wmówić że to ja nie potrafię na nie odpowiedzieć – ot taki mechanizm obronny (w psychologii nazywa się to projekcją).
Słabiutko….
 
Zastanawiam się jaki jest cel takich osób jak Ty które nie wnoszą niczego konstruktywnego do wątku?
 

Niezle sie zapieniles :D Skoro Ty nie potrafisz, to moze ktos inny mi odpowie. Bo pytanie zadalem bez zlosliwosci, zeby faktycznie poznac odpowiedz. Tym samym cale Twoje pseudopsychologizowanie wzielo w leb, za to projekcje zastosowales wobec mnie juz w drugim poscie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bamasera nie wiem z czym masz problem, u mnie też spek czyta bez problemu flac 24/192. Moze masz jakieś pokopane pliki, że nie chce czytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja alternatywnie polecam Audacity. Mały, prosty, darmowy i sporo można z niego wyczytać. Od spektrogramów przez waveformy dB do wykresów widma z określonymi długościami i funkcjami okna ;) 

Dodatkowo spełnia kryterium OP pozwalające na analizę wielu plików naraz. Przydatną funkcją jest też możliwość bezpośredniego porównania spektrogramu z przebiegiem czasowym :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności