Skocz do zawartości

Odtwarzacz (przyjaciel) + słuchawki do 2 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w końcu zdecydowałem się na zakup przenośnego odtwarzacza wraz ze słuchawkami, niestety w temacie jestem zupełnie zielony stąd proszę Państwa o pomoc w wyborze.

 

Do tej pory nie posiadałem odtwarzacza (telefon z chińskimi słuchawkami się nie liczy, ani chińska mp3 używana dobre 10 lat temu) więc porównania ani też wzorca nie mam.

Muzyki słucham jedynie stacjonarnie: 
NAD 7030 / Dual 721 / Laptop 
Yamaha AX-570 / NAD 3080
Pioneer HPM70 / słuchawki nausze SONY MDRZX310B

 

-Budżet skromny, bo na zestaw jakieś 2 tys. (oczywiście PLN)
-Żadnych wymagań poza tym że słucham jedynie Flac'ów (ale to raczej standard w dzisiejszych czasach tak mi się wydaje)
-Muzyka gatunkowo wszelaka (dlatego w tytule przyjaciel) (klasyczna, elektroniczna, rock, jazz, blues, filmowa,) więc chciałbym sprzęt raczej uniwersalny gdzie będzie i trochę basu, głęboka scena itd. (tak wiem że budżet skromny więc cudów też nie oczekuję)

-słuchawki zdecydowanie douszne liczę bardziej na mobilność (choć wydaje mi się że nauszne sprawiają wrażenie lepszych doznań odsłuchowych)

-nie wiem czy ma to znaczenie (słuchać muzyki będę w tramwaju i na spacerach) czyli sprzęt typowo na wyjścia

-nie musi być ładny albo jakoś typowo malutki

-wolałbym poprzebierać z oferty dostępnej na rynku, co do używek nie mam nic przeciwko jednakże zakup nie będzie kupowany już dziś i nie wiem czy za tydzień albo dwa... a oferta rynku wtórnego potrafi się zmieniać i sam wiem że czekanie na coś używanego w dobrej cenie może się przeciagać dość długo.

 

To chyba tyle jeśli chodzi o moją prostą charakterystykę...

 

Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie !


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak ktoś ma budżet 2k to nie polecajcie ZST... bez jaj. Gr07, P1, R2S, Triple + reszta na DAPa. Można spróbować nowego M2S z promo, można polować na XDP-100 lub Fiio X5 MK3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Z tego co się rozglądałem już takich typowych "pchełek" raczej nie produkują (przynajmniej nie jest to popularne) " - produkują, produkują.

Fajne tanie Monki ( droższe oczywiście też ) ma nasz forumowy Kolega Bigmaras, zaufany sprzedawca na allegro :

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2765484&order=m

 

 nie sugeruj się tym, że Monki są tanie to nie będą grać.

 

Ja też proponuję dapa Pioner XDP-100r ,bo w cenie z iBooda (ok.1300 zet) to najlepsza rzecz jaka mi się trafiła :D

Czasami pojawia się ten grajek w naszym forumowym Komisie. Krótko - jest transparentny czyli nie narzuca swojego charakteru odtwarzanym dźwiękom, słuchawkami z różną reprodukcją dźwięku i jego barwy możesz sobie dzięki temu regulować sposób podawania muzyki.

 

Tu masz ranking dapów Kolegi Fatso, który ma osłuchane większość dapów na rynku i duże w tym doświadczenie :

 

Pionek jest na 5 miejscu ( ranking z czasów kiedy kosztował ok.2300 zet)

 

Nie "suuuchaj" się Kolegi Karmazynowego, nie "suuuchaj". Koledzy w szczerej życzliwości, jeśli podałbyś budżet 2-3 x większy sczyściliby Ci swoimi propozycjami konto do zera, w dobrej wierze.

Proponowane wyżej KZ ZST bardzo fanie zgrywają się z tym Pioneerem. I na początek mogą być. Szczególnie po tych Twoich nausznych Sony ;)

Tylko one są do noszenia OTE, poza tym nie każdemu pasuje do końca ich kształt ( co sobie możesz wygooglać na obrazkach).

 

I dobra rada na koniec. Kup co tam zamierzasz i jeśli będziesz zadowolony to już tu więcej nie przychodź na Forum.

Ja kilka lat temu też zajrzałem na chwilę ... Ile mi kasy popłynęło od tamtego czasu to nie napiszę, bo mi się głupio przed samym sobą robi.

A w ostatecznym rozrachunku i tak liczy się nie sprzęt tylko to czy płynie z niego nasza ulubiona Muzyka :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jedno z dziwniejszych forów na, które ostatnio zajrzałem.

Zawsze w przeciągu 30min po opublikowaniu posta czytam coś w stylu: 

Jak masz 2tys na sprzęt to dołóż 7tys i będziesz zadowolony.... a tu no proszę :D

 

Pioneer XDP-100r tu raczej ten wybór padnie (już wcześniej dość mocno myślałem o nim)

Jeszcze rozważałem Ibasso DX80 ale skoro nikt nie wskazuje go...

 

Słuchawki... kurka wodna zawsze słyszałem, że zawsze słuchawki najlepsze na jakie Cię stać a źródło aż takie mega nie musi być... czym to jest spowodowane? cena nie idzie w parze z jakością???

 

KZ ZST / GR07 Classic

VE monk mnie ciekawią baaardzo... kiedyś uwielbiałem "pchełki" ...

 

Edytowane przez LuckyWookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tu będziemy po próżnicy powtarzać. Idź do wątku o kazetach i poczytaj.

Ja powiem od siebie, że jak się z FLC8 na nie przesiadam to ani bólu tyłka ani zgrzytania zębami nie ma - a dzieli te doki cenowa przepaść ...

KZ ZST to są takie doki doki, które lepiej mieć niż nie mieć, a biorąc pod uwagę ich cenę to nad czym tu się zastanawiać.

W razie czego zawsze mogą zostać w szufladzie jako tzw.awaryjne na zapchajdziurę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mieliście Państwo rację i chyba już powoli dopada mnie choroba...

gdyż zacząłem obserwować równoległy temat pt. Różnica w jakości i charakterze brzmienia - Opus / Pioneer 100R / Fiio X5 III

Więc zaprzeczam sam sobie próbując nagiąć swój budżet i kupić lepsze źródło :( co oczywiście domyślam się skończy się potrzebą lepszych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LuckyWookie napisał:

No niestety mieliście Państwo rację i chyba już powoli dopada mnie choroba...

gdyż zacząłem obserwować równoległy temat pt. Różnica w jakości i charakterze brzmienia - Opus / Pioneer 100R / Fiio X5 III

Więc zaprzeczam sam sobie próbując nagiąć swój budżet i kupić lepsze źródło :( co oczywiście domyślam się skończy się potrzebą lepszych słuchawek.

jeśli nie chcesz wydać majątku to coś z oferty Shanling np M2s. Cena bardzo ciekawa i więcej na słuchawki zostanie. Jeśli nie zamierzasz zostać recenzentem sprzętu a chcesz w przyjemny sposób posłuchać muzyki to posłuchaj. Ja i @paratykus mam M1 i bardzo fajnie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba powiedzieć, że M1 jest bardzo udanym sprzętem. Maleńki ale o wielkim duchu. I cena nie poraża a muzyka brzmi bardzo przyjemnie na nim, nieprawdaż Michał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Pioneer XDP-100r ponieważ w kwocie 1300 do dostania bez większych problemów. Jest najbardziej uniwersalny pod względem możliwości bo i gra dobrze, posiada streaming i androida z możliwością instalacji różnych aplikacji i odtwarzaczy muzycznych. Do tego za pozostałą kasę możesz ze spokojem kupić jakieś doki. Jakby co to możesz uderzyć do kolegi BigMaras ona ma trochę doków ciekawych w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod względem uniwersalności i wszechstronności - Pionek.

Pod względem mobilności Shanling M1 - odkąd go mam jest ze mną non stop, bo zupełnie nie przeszkadza i nic nie waży.

To jest taki "w małym ciele zdrowy duch" :)

 

Na wyjazdach stacjonarnych Pionek i nauszne.Bardziej mobilnie to M1+doki i pchły - z tym, że po ulicach nie latam i nie słucham.

W pociągu, autokarze, samolocie - M1+słuchawki z NC i mam święty spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

po długich rozmyślaniach, nieprzespanych nocach i po głębszej analizie postu Pana @paratykus

Dnia 5.05.2017 o 12:07, paratykus napisał:

 

(po wypłacie) pojutrze zamawiam Shanling M2s 

nie przeczę że Pioneer jest bardzo dobrym odtwarzaczem, nie chodzi o oszczędności. Wygrała przede wszystkim mobilność a dokładniej chęć posiadania odtwarzacza zawsze i wszędzie w kieszeni.

 

Dziekuję serdecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności