Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,bez zbędnego rozpisywania się:

- Dap do 2k zł.

- Granie równe,barwa neutralna(mogą być delikatne odchyły w stronę analitycznego lub analogowego brzmienia,byleby się za bardzo nie narzucały np.mulenie czy w innym przypadku żyletki),dźwięk nasycony,muzykalny,ale nie ciepły ani przymulony.

- W Pionku xdp100-r było trochę za technicznie,za lekko,dźwięk był za bardzo rozłożony na czynniki pierwsze

- Słuchawki z którymi to ma grać: FLC8s

- Nie musi być tidali,androidów,streamingów,ma mieć ekran i grać ;)

- Mój faworyt: opus #1,reszta do rozważenia Colorfly c4(od żółtków),c10,fiio x5 III,ibasso dx80

I teraz tak.Poproszę o poradę co by tu pasowało,na jakie dapy się ukierunkować to raz,dwa czy nie za dużo wymagam od takiego przedziału cenowego?A może po prostu do xperii XZ dokupić jakiś dobrej jakości dac/amp i nie zawracać sobie gitary? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci proponuje Fiio X5 IIIgen lub Shanling M2s. Mobilnie obydwa sprawdzą się dźwiekowo też powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być jakoś mega mobilnie,będzie to grać głównie w domu,sporadycznie na jakiś spacerach z psem.Żadnego biegania,czy latania po mieście z takim sprzętem.Dlatego właśnie dopuszczam też C4 :).Jaro myślisz że x5 iii to ta sama liga co opus i colorflye?A o tym Shanlingu to pierwsze słyszę,muszę poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go i bardzo chwale. Jest neutralny nie koloryzuje. Moc też bardzo porządna. Na X1 słuchałem na 75-80/100 a tu 50-60/120. Przy 60 jest już głośno. No i ok 10 h na jednym ładowaniu. Bardzo jestem zadowolony. Mam też maleństwo Shanling M1. Przy tych rozmiarach super grajka. Teraz jest w promocji MP3Store za 599. Na prawdę w tej cenie rewelacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Opus#1 to chyba faktycznie najlepszy wybór w tej cenie (jeśli Pionek odpada). Tylko uwaga: na nowym FW gra cieplej, ale mułem napewno bym go nie nazwał. Z FLC8s zgrywa się z tego, co słyszałem bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, delfin150 napisał:

 

- Granie równe,barwa neutralna(mogą być delikatne odchyły w stronę analitycznego lub analogowego brzmienia,byleby się za bardzo nie narzucały np.mulenie czy w innym przypadku żyletki),dźwięk nasycony,muzykalny,ale nie ciepły ani przymulony.

- W Pionku xdp100-r było trochę za technicznie,za lekko,dźwięk był za bardzo rozłożony na czynniki pierwsze

 

FiiO X5III właśnie wpisuje się w wymagania. Nie jest zbyt techniczny, ma neutralna ale gładką i cieplejszą od Pionka barwę. Jest dość szczegółowy i przestrzenny, ale nie rozkłada dźwięku za bardzo na czynniki pierwsze. Muzykalny, jednak ani za ciepły ani przymulony. Nie wiem tylko jak zgrywa się z FLC8s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Seler666 napisał:

Ten Opus#1 to chyba faktycznie najlepszy wybór w tej cenie (jeśli Pionek odpada). Tylko uwaga: na nowym FW gra cieplej, ale mułem napewno bym go nie nazwał. Z FLC8s zgrywa się z tego, co słyszałem bardzo dobrze.

Jak po aktualizacji idzie w stronę analogowego grania to nawet lepiej ;).

 

14 minut temu, Bernie napisał:

FiiO X5III właśnie wpisuje się w wymagania. Nie jest zbyt techniczny, ma neutralna ale gładką i cieplejszą od Pionka barwę. Jest dość szczegółowy i przestrzenny, ale nie rozkłada dźwięku za bardzo na czynniki pierwsze. Muzykalny, jednak ani za ciepły ani przymulony. Nie wiem tylko jak zgrywa się z FLC8s.

Z tego co pamiętam to chyba Tobie sprzedałem X5 I gen :).Jak duża jest różnica jeśli chodzi o barwę między I a III?X5 III też ma taki cyfrowy nalot jak X7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść, X5 III jest wg wielu użytkowników dużo lepsza od X7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, delfin150 napisał:

Jak po aktualizacji idzie w stronę analogowego grania to nawet lepiej ;).

 

Z tego co pamiętam to chyba Tobie sprzedałem X5 I gen :).Jak duża jest różnica jeśli chodzi o barwę między I a III?X5 III też ma taki cyfrowy nalot jak X7?

I mam go do dzisiaj, chociaż obecnie przy Pionku i X5III trochę zaniedbuję. :) X5I gra cieplej, przyjemnie i ma swój czar, X5III barwowo, i nie tylko, bo technicznie i w holografii, rozdzielczości, dynamice, to zupełnie inna bajka. Co do nalotu w X7 nie wypowiem się niestety. W X5III to zależy dużo od słuchawek, ale nie rzuca się to jakoś w uszy, najlepiej posłuchać samemu, bo to jednak każdy ma inną wrażliwość na takie niuanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Przepaść, X5 III jest wg wielu użytkowników dużo lepsza od X7. 

No to dla przykładu z Head-Fi:

I contemplated recently to purchase the X5iii as I own an X7 but I couldn't find much reviews on the sound quality difference between X7 and the X5iii.

So I bought the X5iii and spent many hours comparing it the X7.

This is a review post to help anyone who are still deciding between the X7 and the X5iii

X7 - Neutral Reference Signature
X5 - Warm smooth velvet Signature

Accuracy and transparency: X7 beats the X5iii in due to its neutral character. A touch analytical ( in a good way) but very musical in delivery

Treble: X7 has an amazing treble response, it has great resolution and it's authentic and realistic. X5iii highs doesnt come close to X7. X5iii highs sound very smooth but doesn't have the resolution of the X7's treble.

Soundstage: X5iii has a slightly better soundstage than the X7. X7 has a great soundstage as well but X5iii gives a better sense of width

Mids: This is where the X5iii shines. Mids are warm, musical and "velvety". Vocals are smooth and "buttery"

Bass: Both have great and tight low end. I think X5iii has a touch more sub-bass than the X7

Instrument Separation: X7 beats X5iii here easily. The X7 separates each instrument so effortly and it gives the sound some form of 3D imaging.

So it all comes down to the preference of your sound signature. If you prefer a warm, smooth, easy listening signature, you can't go wrong with the X5iii.

If you're after a neutral, reference sound with amazing musicality, go for the X7

Personally I prefer the X7 and I think it is technically superior to the X5iii. The treble response, resolution and instrument separation of the X7 is what makes it so alluring.

 

No i z całym szcunkiem ponieważ nie miałem okazji słuchać FiiO X5 III ale słowo przepaść to chyba jednak nadużycie.

Warto również poczytać spostrzeżenia Inszego na temat samego X7 i różnych modułów - https://muzostajnia.wordpress.com/2017/01/18/spotkanie-z-fiio-x7-am1-am2a-am3-i-troche-o-balansie/ .

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@superbart ja pisałem o przepaści X5 I gen a III gen. Na hedfaju piszą czasem dziwni poeci i nie raz tutaj pisało się, że należy ich opinie brać z pewną dozą nieśmiałości. X5 III gen nie jest żadnym ciepłym grajkiem. Neutralnym tak. A bardzo, ale to bardzo dużo zależy od jakości nagrań i typu muzyki jaką będziesz słuchał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie takim fanem X5 III znowu to nie jest. Ale na hedfaju bzdury piszą. Specjalnie mam płytę dr. Chesky w dsd i flacach 24/192 i mogę powiedzieć że ta recenzja po trawce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dzwiek to priorytet to bym sie zastanawial nad opus i c4. Osobiscie bym jeszcze dorzucil teac p90 ;)
Ibasso i fiio x5 (x7 ne sluchalem) bym odpuscil jako jednak zdecydowanie nizej dzwiekowo. Oczywiscie moim zdaniem

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

Jesli dzwiek to priorytet to bym sie zastanawial nad opus i c4. Osobiscie bym jeszcze dorzucil teac p90 ;)
Ibasso i fiio x5 (x7 ne sluchalem) bym odpuscil jako jednak zdecydowanie nizej dzwiekowo. Oczywiscie moim zdaniem

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

A Teac to nie jest esencja analitycznego,szeleszczącego grania?Tak gdzieś coś czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie szeleszczacy. Analityczne... zalezy od definicji.
Dla mnie brzmienie jest bardziej gladkie niz w fiio czy ibasso. Te sa ostrzejsze, bardziej suche na srednicy.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO na pewno nie jest suche ani ostre na średnicy.

Tu jest tak jak pisał Maciux w recenzji na zakupku:

"Średnica jest neutralna i równa. Nie wydaje się cofać, ale też nie wychodzi przed szereg. To bezpośrednie, czyste i jasne pasmo – nie jest zdominowane przez bas, nie skrywa się pod sopranem. Ponownie nie ma mowy o surowości, suchości, twardości czy szorstkości – jest gładko i przyjemnie w odbiorze, bez dużej utraty rozdzielczości, maskowania detali. Żywe instrumenty nie narzucają się, gitary nie wwiercają w głowę, damskie głosy nie syczą, a ilość detali nie przytłacza. To nieźle wyważone brzmienie, umiejscowione gdzieś pomiędzy analizą a muzykalnością. Uzyskano to bez wzmacniania niskiej średnicy, przyciemnienia. Średnica jest bliska, podawana jak na dłoni, ale bez agresywności, narzucania się. X5 III poradzi sobie z gatunkami opartymi na wokalach, żywych instrumentach, ale nie będzie problemu z syntezatorami lub nowoczesnymi gatunkami, gdzie kluczowe są sample. To nie dźwięk dla szukających wyjątkowej naturalności, ciepła, ale może też nie usatysfakcjonować osób potrzebujących bezwzględnej analityczności, mocno konturowego grania, rysowania dźwięku wyjątkowo twardą kreską. To raczej neutralność, ale w wersji gładkiej i miękkiej."

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-fiio-x5-iii-x5-3rd-gen/3/

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delfin150 napisał:

A Teac to nie jest esencja analitycznego,szeleszczącego grania?Tak gdzieś coś czytałem

@grubbby nie ma racji. Bernie napisał prawdę. To jest opis X5 III. Kwestia zagrania z słuchawkami i muzyką. U mnie świetnie zgrywa się X5 z MF100. Zresztą MF100 dobrze grają ze wszystkimi grajkami pod warunkiem dobrego materiału muzycznego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bernie,@jaro54 - skoro nie mam racji to rozumiem porownywaliscie sami x5 do teaca czy moze grajkow jak wlasnke c4 czy questyle (zapomnialem - tego tez bym dopisal do listy)???
Bo wspieranie sie czyjas recenzja i mowienie tak konstruktywnie jak "nie ma racji" sugeruje ze nie porowynwalisci, nie wiecie a wypowiedziec sie chcecie.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grubbby napisał:

@bernie,@jaro54 - skoro nie mam racji to rozumiem porownywaliscie sami x5 do teaca czy moze grajkow jak wlasnke c4 czy questyle (zapomnialem - tego tez bym dopisal do listy)???
Bo wspieranie sie czyjas recenzja i mowienie tak konstruktywnie jak "nie ma racji" sugeruje ze nie porowynwalisci, nie wiecie a wypowiedziec sie chcecie.

@grubbby ja zgodziłem si ę z opisem przytoczonym przez @Bernie, bo mam X5 III i tak samo go odbieram. Nie zgadzam się z Twoim opisem. Głupie pytanie ile go słuchałeś? (X5 III gen oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności