Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe Bluetooth do ok. 300zł


GRHU

Pytanie

Witajcie!

 

Nosze się z zamiarem kupienia bezprzewodowych doków bo mam trochę dosyć kabli i mam na oku następujące modele:

 

- Sony SBH80 - świetne recenzje, miałem kiedyś MH1C i byłem zadowolony.

- Soundmagic E10BT - E10 używam aktualnie i po prostu je uwielbiam.

- Beyerdynamic Byron BT - również świetne recenzje, najdroższe z całej trójki.

 

Słuchawki będą używane z iPhonem SE - który model najlepiej wybrać? Ewentualnie czy w tej cenie jest jeszcze coś godnego polecenia?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Akurat Sony z Iphonem nie za bardzo się lubią. O wiele lepiej sprawują się z androidem. A może jakieś doki z wymiennym kabelkiem i kabelek BT z aliexpress? Są kable z mmcx i 2pin do wyboru do koloru i parę groszy zostanie ci w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skłaniam się właśnie ku Byron BT, chociaż z E10 jestem strasznie zadowolony więc tez kuszą ;p Najgorzej, że nie ma nigdzie bezpośredniego porównania tych 2 modeli. @maniek88 czego używałeś od odsłuchu? Android, iOS czy coś innego?

Edytowane przez GRHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Marx2 napisał:

A czy jest jakaś różnica?

Tak, Byron BT ma apt-x którego Apple nie obsługuje, więc między Androidem i iOS może być znacząca (nie wiem jak bardzo) różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, GRHU napisał:

Tak, Byron BT ma apt-x którego Apple nie obsługuje, więc między Androidem i iOS może być znacząca (nie wiem jak bardzo) różnica.

Dość spora jeśli urządzenie nie ma aptX lub SBC. Bez któregoś z tych kodeków jest to czego boją się przewodowi - spadek znaczący jakości i rwanie przy np gęstych plikach. Coś podobnego jak przesył dużej ilości danych przez usb 2 a usb3. Mając co najmniej SBC (starszy kodek ok 2 razy wolniejszy od aptX i 8-9 razy wolniejszy od aptX LL) możesz spokojnie słuchać. Wiem,że japka mają problem z takimi rzeczami, potrzeba dedykowanych sprzętów inaczej są problemy. Ja z japkiem to kabel zostaje.. BT ma sens z androidem najlepiej BT od wersji 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Dość spora jeśli urządzenie nie ma aptX lub SBC. Bez któregoś z tych kodeków jest to czego boją się przewodowi - spadek znaczący jakości i rwanie przy np gęstych plikach. Coś podobnego jak przesył dużej ilości danych przez usb 2 a usb3. Mając co najmniej SBC (starszy kodek ok 2 razy wolniejszy od aptX i 8-9 razy wolniejszy od aptX LL) możesz spokojnie słuchać. Wiem,że japka mają problem z takimi rzeczami, potrzeba dedykowanych sprzętów inaczej są problemy. Ja z japkiem to kabel zostaje.. BT ma sens z androidem najlepiej BT od wersji 4.0

iOS z tego co wyczytałem obsługuje AAC i SBC, więc słuchawki powinny działać poprawnie. Dodatkowo gdzieś czytałem, że AAC jesty lepsze niź apt-X, ale nie wiem ile jest w tym prawdy. Nie wiem natomiast które z wymienionych słuchawek obsługują AAC.

Edytowane przez GRHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, GRHU napisał:

iOS z tego co wyczytałem obsługuje AAC i SBC, więc słuchawki powinny działać poprawnie. Dodatkowo gdzieś czytałem, że AAC jesty lepsze niź apt-X, ale nie wiem ile jest w tym prawdy. Nie wiem natomiast które z wymienionych słuchawek obsługują AAC.

Ale japkowe BT to nie to samo co reszta świata. Zdarzają się problemy i często Iphone'y nie widzą sprzetu BT. A co do AAc większość słuchawek obsługuje, Jeśli są BT 2.0 lub wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W poniedziałek będą u mnie Mee X7 plus. (co prawda 400PLN), to coś skrobnę.

BTW tutaj katalog słuchawek które obsługują AptX (appla ni ma, a co będą płacić komuś za lepszą jakość)

https://www.aptx.com/products?field_product_category_tid=126

 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 4.05.2017 o 15:56, GRHU napisał:

Skłaniam się właśnie ku Byron BT, chociaż z E10 jestem strasznie zadowolony więc tez kuszą ;p Najgorzej, że nie ma nigdzie bezpośredniego porównania tych 2 modeli. @maniek88 czego używałeś od odsłuchu? Android, iOS czy coś innego?

z Galaxy s7 czyli kodek aptx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać już nowego...

Również szukam dokanałówek bt, w cenie najlepiej do 200zł, chociaż jak będzie warto to 300 też jakoś przeboleje.
Będą grały tylko i wyłącznie z iphone 7, więc aptx szczerze mówiąc zbędny. Chciałbym coś, żeby było kompatybilne z jabłuszkiem, bo miałem byrony bt, ale padły po miesiącu (lewa słuchawka przestała grać, a następnego dnia, w słuchawkach samsunga {przewowodych}, też przestała grać lewa słuchawka...)

Generalnie byrony były świetnymi słuchawkami, tylko chciałbym teraz coś z większym basem, czyli celuję w jak najmocniejszy bas. Cena do 300zł. Jest coś godnego polecenia nastawionego właśnie na basiwo, do ip7? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności