Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Androidowe alternatywy dla AK300?


Rekomendowane odpowiedzi

@all999, @manuelvetro Wiem, ale słucham nie tylko P7 i nie tylko przez BT.

 

Inna rzecz, że uświadomiliście mi, że faktycznie pośpieszyłem się z pisaniem. A może była po prostu za późna pora? :D

Teraz istotnie słucham głównie po BT, przez to, że w COWONie wyeksploatowała się bateria i w domu niechętnie odpinam go od zasilania. Na miasto z kolei kabel jest zbyt krępujący. Nowy sprzęt miał pozwolić mi lepiej wykorzystać potencjał LimeEars LE3SW i dać więcej okazji do słuchania P7 po kablu dzięki dłużej trzymającej baterii. Także @kommel - jeśli nie jest za późno, to chciałem zapytać się o brzmienie P7 po kablu z XDP-100R i FiiO X5. Proszę :unsure:

 

I błagam, tylko nie iPhone - jak w ogóle ktoś może twierdzić, że podpięcie kilkunastu zupełnie różnych funkcjonalności pod jeden przycisk może mieć cokolwiek wspólnego z wygodą, lub intuicyjnością. Jeszcze w iOS 10 Apple zmienił sposób odblokowywania urządzenia dodając konieczność jeszcze jednego wciśnięcia "Home". Całe szczęście przynajmniej programuje się na te wybryki z muzealnymi procesorami dobrze... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, nie straszcie tak :P Generalnie smartphone'a nie chcę - cała ta dyskusja rozbija się o to, że do AK300 musiałbym takowego dokupić. Pracując z nimi codziennie muszę stwierdzić, że obecne trendy dla mnie zmniejszają ergonomię, wygodę i użyteczność. Z dźwiękiem może i idą do przodu, ale wciąż dość daleko im do dedykowanego sprzętu. Jeśli ja to słyszę, to przepaść musi być duża :D

 

Doczytałem jeszcze trochę o poszczególnych DAPach i dyskwalifikuję FiiO i Cayin za kompletnie chińskie pochodzenie - składanie w Chinach mi w zupełności wystarczy :P

Na placu boju zostają więc:

  • Sony ZX2 +pamięć +czas pracy +mniejszy ekran +ogólnosystemowy eq -brak AptX -niestandardowe złącze (co oni sobie myśleli?)
  • Pioneer XDP-100R +nowszy Android +dpi, małe plusiki za drugi slot i głośnik.
  • Pioneer XDP-300R (prawdopodobnie ulepszony pod względem brzmienia poprzednik, ale poza tym terra incognita).

Teraz chętnie bym poczytał, co @kommel może napisać o połączeniu P7 z XDP-100R. Jeszcze jakby ktoś był w stanie porównać Sony ZX2 z Pioneer XDP-300R, lub XDP-100R to rozwiałyby się wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DVDos napisał:

Pioneer XDP-300R (prawdopodobnie ulepszony pod względem brzmienia poprzednik, ale poza tym terra incognita).

 

Zdaje się, że tam po prostu doszło wyście zbalansowane. Nie wiem, czy cokolwiek zmieniło się w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej recenzji to jest zupełne przeciwieństwo XDP100... 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/04/przenosny-odtwarzaczstreamer-pioneer.html

 

Cytuj

 To obfity, soczysty i żyzny dźwięk o kompletnie analogowym charakterze. Ciepławym, słodkawym i plastycznym, ale bardzo selektywnym i dokładnym. Wyrównanym i spójnym. Pod względem rozdzielczości, definicji i harmonii jest to bardzo satysfakcjonujące urządzenie. Nie inaczej jest w przypadku napełnienia tonalnego, dociążenia masy instrumentów i ogólnej barwy. 

 

Hmmmmmmmm, brzmi bardziej jak AK300 niż XDP100.

 

Cytuj

Dźwięk jest więcej niż poprawny - gęsty i czysty, lecz prowadzony bez równoległego maskowania detali oraz, co istotne, bez przykrych nachalności i niepotrzebnych mechanicznych wyostrzeń, czy syczeń sopranów. Ma w sobie mnóstwo energii, gra głośno i z rozmachem - w taki sposób, że każdy gatunek muzyki ma szansę zabrzmieć optymalnie i wiarygodnie. Dodatkowo 300R dostarcza mocną podstawę basową, zwartą i sprężystą. Jest ona stabilną konstrukcją dla pozostałych podzakresów, ma w sobie zdrową siłę i jednocześnie naturalną miękkość potrzebne dla organicznego wyrazu nagrań. Dla ukazania bogactwa muzyki, jej charakteru i akustycznej potoczystości i płynności. Nagrania brzmią nieomal jak „na żywo” – live.

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, manuelvetro napisał:

Czytając jednak Rykę wiem, co w trawie piszczy, a co ryczy. A u Ludwika Hegla, jestem zupełnie jak Sokrates, wiem, ze nic nie wiem.

Musisz czytać między wierszami. Co nie jest dopowiedziane jest prawdą ;)

Z kolei Pana Rykę dobrze się czyta...i po kilku tekstach jak pozna się charakter pisania to łatwiej zrozumieć co autor miał na myśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ alternatywy zawęziły się do zaledwie 2 opcji (3 licząc 300R, o którym de facto dalej niewiele wiadomo) zadam jeszcze pytanie w nieco inny sposób.

Na ile XDP-100R i ZX2 są alternatywami? Innymi słowy:

  1. AK300 jak dla mnie gra pięknie - czy jesteście w stanie może określić jego brzmienie względem poszczególnych alternatyw? Z opisów urządzeń widzę analogie, ale trudno mi w ten sposób określić gdzie leżą największe różnice. Może AK300 jest bezkonkurencyjny? :D
  2. Mała rzecz, ale smuci - AK300 najwyraźniej nie czyta cover.jpg z folderu - tylko cover z tagów. Jak tu wypada reszta?
  3. Nawigacja po folderach w AK300 jest dość frustrująca - najlepsza opcja to "Play all" wybrane w folderze, które tworzy tymczasową playlistę. Wybranie jednego pliku oznacza, że przyciski prev/next są zasadniczo bezużyteczne i restartują utwór. Czy u reszty mogę wybrać plik i nawigować przyciskami po wszystkich plikach w urządzeniu (przyzwyczajony do COWONów myślałem, że to standard)?
  4. Equalizer w AK300 jest dość mocno rozbudowany, ale przydałyby się jakieś presety/szablony - ręczne ustawianie 20-pasmowego EQ bez żadnej referencji jest dość karkołomne. Nie widzę też nic na wzór JetEffect z COWONów. W XDP-100R i ZX2 jest mniej precyzyjny EQ, ale z presetami z tego co widziałem. Nie wiem jednak nic o dodatkowych efektach. Ktoś się może bawił w dłubanie w nich?
  5. Upewnię się tylko - wszystkie wymienione modele mogą funkcjonować jako DACi po USB, prawda?

Wiem na pewno, że bryła AK300 jak dla mnie jest piękna i zaskakująco dobrze dopasowuje się do dłoni. Jeśli się okaże, że i graniem mi bardziej odpowiada, to może czas nauczyć się pokory, przyzwyczaić się do jego niedoskonałości i jednak przełamać się do smarthpone'ów? :)

 

Już więcej nie będę Was męczył pytaniami, obiecuję! Jutro, 2. maja, bym odwiedzał Wrocławski salon MP3Store (nigdzie nie ma informacji, że będzie zamknięty na długi weekend, ale może ktoś wie lepiej?) i do tej pory chciałem podjąć ostateczną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DVDos napisał:

Jutro, 2. maja, bym odwiedzał Wrocławski salon MP3Store (nigdzie nie ma informacji, że będzie zamknięty na długi weekend, ale może ktoś wie lepiej?) i do tej pory chciałem podjąć ostateczną decyzję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zatem na to, że na decyzję mam jednak 2 dni więcej :D

 

Edit:

Teraz dopiero widzę, że te ogłoszenia nie są w subforach dla lokacji, w którą radośnie kliknąłem. Będę uważał na przyszłość...

Edytowane przez DVDos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) czyta wszystko.
4) Presety eq, jakieś bajery dsp dodatkowo.
5) pionier i Sony jako źródło mogą grać, niemaja funkcji dac.

Popatrz na apke neutron player.
Gra z nas'a, internetowe radio czy na chromecasta.

M.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak rzeczywiście za dużo chciałem oczekując DAPo-smartphone'a bez telefonu :D

Analizując urządzenia pod przyszłościowym kątem, stwierdziłem że niestety nie obejdzie się bez smartphone'a. Skoro tak, to najlepiej wybrać tego DAPa, który ma najwięcej funkcji, których nie ma reszta, ani sam smartphone. I tu tryb DACa po USB, jak i potencjał modularności AK300 dla mnie przeważył.

 

Do sterowania będę się musiał jeszcze przyzwyczaić, ale udało mi się oskryptować embedowanie coverów w typowych plikach audio. Będę musiał jeszcze odświeżyć konfigurację serwera DLNA dla AK Connect. Oryginalnie ustawiałem go lata temu pod PlayStation 3 i streamy nie działają :ph34r:

Tymczasem jednak pozwolę sobie się cieszyć brzmieniem i wyglądem mojego AK300 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności