Skocz do zawartości

A&K 300 czy Pioneer XDP-100R co wybieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

Znajac (z Waszych opisow i recenzji) dzwiek 100R a tutaj z tej recenzji @ Majkela to mam wrazenie ze 300R stoi absolutnie po innej stronie grania.

Troche mi to ze soba razem nie pasuje gdyz raczej nowsza wersja grajka powinna grac jako lekkie poprawienie starej wersji.

 

A tu mamy granie suche, analityczne kontra cieple, kolorowe.

No chyba ze Pioneer (Onkyo) poszedl modelem 300R zupelnie w innym kierunku.

Dziwie sie ze Majkel nie porownal go z niczym co odpowiada polce cenowej i w ogole wyglada to jak pean pochwalny ...bo 300R z tej recki gra tak pieknie (dla mnie - malo jest z tej polki grajkow ktore maja taka charakterystyke) ze az niemozliwie :).

 

Jest 300R do kupienia w mp3Store moze ktos sluchal go i porownac moze do DX200 czy AK300?

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Art-S napisał:

Znajac (oraz z Waszych opisow i recenzji) dzwiek 100R a tutaj z tej recenzji @ Majkela to mam wrazenie ze 300R stoi absolutnie po innej stronie grania.

Troche mi to ze soba razem nie pasuje gdyz raczej nowsza wersja grajka powinna grac jako lekkie poprawienie starej wersji.

 

A tu mamy granie suche, analityczne kontra cieple, kolorowe.

No chyba ze Pioneer (Onkyo) poszedl modelem 300R zupelnie w innym kierunku.

Dziwnie ze sie ze Majkel nie porownal go z niczym co odpowiada polka cenowa i w ogole wyglada to jak pean pochwalny ...bo 300R z tej recki gra tak pieknie (dla mnie-malo jest z pej polki grajkow ktore maja taka charakterystyke) ze az niemozliwie :)

Jakieś to podejrzane, aż tak bardzo nie mogą się różnić. Toż to wszystko prawie to samo w środku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to mój Pioneer XDP-100R po małych testach w domu do sprzedania. Wszystko jak w oryginale, folie, spakowany jest dokładnie tak jak nowy. Absolutny brak śladów używania.

Jakby co to priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Art-S napisał:

Znajac (z Waszych opisow i recenzji) dzwiek 100R a tutaj z tej recenzji @ Majkela to mam wrazenie ze 300R stoi absolutnie po innej stronie grania.

Troche mi to ze soba razem nie pasuje gdyz raczej nowsza wersja grajka powinna grac jako lekkie poprawienie starej wersji.

 

A tu mamy granie suche, analityczne kontra cieple, kolorowe.

No chyba ze Pioneer (Onkyo) poszedl modelem 300R zupelnie w innym kierunku.

Dziwnie sie ze Majkel nie porownal go z niczym co odpowiada polka cenowa i w ogole wyglada to jak pean pochwalny ...bo 300R z tej recki gra tak pieknie (dla mnie-malo jest z tej polki grajkow ktore maja taka charakterystyke) ze az niemozliwie :).

 

Jest 300R do kupienia w mp3Store moze ktos sluchal go i porownac moze do DX200 czy AK300?

 

@majkel @majkel @majkel pisze dla Ludwika Hegla, jest Ludwikiem Heglem, co wy tam palicie koło Krakowa? Nie za stereo i kolorowo ?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 11:20, krz napisał:


Przepraszam, ale miał ktoś problemy z gniazdem w ostatniej rewizji? 

Ja mam. Dokładnie to samo, co poprzednio i jak zwykle przechodzę mękę z głównym serwisem pioneera w Gdyni. Poprzednio trzymali ponad 2 miesiące, teraz trzymają już od miesiąca. Niestety muszę reklamować z gwarancji, bo zakupiony był przez poprzednika na firmę, a w gwarancji pioneer nie ma żadnych terminów na jej rozpatrzenie.

Jeżeli chodzi o obsługę klienta, to polski dystrybutor pioneera to jakiś ponury żart.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, manuelvetro napisał:

 

Nie takie rzeczy grały w recenzji ,Panie ;) 

Nic dodac nic ujac.

Uklady SABRE raczej wszyscy wiedza jak graja ...wiec rozwiniecie 100R to tak ale jak z tego ukladu wyciagnac "taka mase koloru i ciepla"?

Poza tym recka a w zasadzie sprzet uzyczony przez Pioneer'a wiec chyba pean na zamowienie producenta.

 

Jednak znajac fachowosc i wprost legende tego forum @ Majkela wzbudza we mnie ciekawosc jak jest faktycznie z tym 300R?

Gdyby to byla prawda to ... zmienil by sporo w tej polce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Posłuchać z fostexami z recki. Pionek idealnie oddaje charakter słuchawek. Cos Ty się na @majkela tak uparł, ja nic nie rozumiem...

3 minuty temu, Art-S napisał:

Nic dodac nic ujac.

Uklady SABRE raczej wszyscy wiedza jak graja ...wiec rozwiniecie 100R to tak ale jak z tego ukladu wyciagnac "taka mase koloru i ciepla"?

Poza tym recka a w zasadzie sprzet uzyczony przez Pioneer'a wiec chyba pean na zamowienie producenta.

 

Jednak znajac fachowosc i wprost legende tego forum @ Majkela wzbudza we mnie ciekawosc jak jest faktycznie z tym 300R?

Gdyby to byla prawda to ... zmienil by sporo w tej polce cenowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz Majkela?

To chyba nie dlugo jestes na forum.

Trzymajac sie jego wersji tu recka poprzednika samego 100R:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/04/suchawki-pioneer-se-master1-i.html

i niech ktos mi powie o co tu kaman?

To SABRE moze grac i tak i tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Art-S napisał:

Nie znasz Majkela?

To chyba nie dlugo jestes na forum.

Trzymajac sie jego wersji tu recka poprzednika samego 100R:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/04/suchawki-pioneer-se-master1-i.html

i niech ktos mi powie o co tu kaman?

To SABRE moze grac i tak i tak?

@majkelto Ludwik Hegel? Od 2011? Sam sobie moonlighta recenzował np.? 

IMG_0258.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie chcial powazna nazwe nicka miec.Ale to on.

Nawet nie wiedzialem ze mianuje sie teraz Ludwik Hegel?

Sporo legend bylo tutaj i pisalo wybitne recenzje ...ale mloda krew nie szla w parze i pozabierali sie z forum.

 

Ale to na marginesie.

Czytalem wiele recek sprzetu z ukladem sabre na pokladzie i jest jakas wspolna cecha.Tu jednak nie.

I tego nie rozumiem.I to mnie ciekawi.

Tym bardziej ze jak zaczarowany jest ten 300R nikt nic nie pisze o nim skoro tak slawny jest jego poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę patrzę na te recenzje z przymrużeniem oka. Nie potrafię tak ocenić dźwięku jak w tym opisie ale jak czytam takie rzeczy które łatwo ocenić to w resztę niespecjalnie wierzę. "Ciekawe jest to, że sprzęt wyposażony jest w przyzwoitej jakości głośnik. Jeżeli nie ma się pod ręką słuchawek, można grać z głośnika."

Sorry, ale zwykły głośnik z Iphona miażdży ten z Pionka... ten głośnik gra tak że co najwyżej może służyć za wysłuchanie wiadomości z cyfrowego radia..

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Art-S napisał:

Widocznie chcial powazna nazwe nicka miec.Ale to on.

Nawet nie wiedzialem ze mianuje sie teraz Ludwik Hegel?

Sporo legend bylo tutaj i pisalo wybitne recenzje ...ale mloda krew nie szla w parze i pozabierali sie z forum.

 

Ale to na marginesie.

 

Nie wiem, czemu służą takie głupie żarty?

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/11/wzmacniacz-suchawkowy-moonlight.html @majkel sam by sobie pisał recenzje? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, summerinparis33 napisał:

Ja mam. Dokładnie to samo, co poprzednio i jak zwykle przechodzę mękę z głównym serwisem pioneera w Gdyni. Poprzednio trzymali ponad 2 miesiące, teraz trzymają już od miesiąca. Niestety muszę reklamować z gwarancji, bo zakupiony był przez poprzednika na firmę, a w gwarancji pioneer nie ma żadnych terminów na jej rozpatrzenie.

Jeżeli chodzi o obsługę klienta, to polski dystrybutor pioneera to jakiś ponury żart.

A po jakim czasie problem wystąpić i od kiedy masz egzemplarz z wymiany.

Ciekawi mnie jak w ogóle rozróżnić rewizję pierwszą od drugiej (o ile ta druga w ogóle istnieje). Może sprawdzimy S/N na opakowaniu, albo z systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie problem wystąpić i od kiedy masz egzemplarz z wymiany.

Ciekawi mnie jak w ogóle rozróżnić rewizję pierwszą od drugiej (o ile ta druga w ogóle istnieje). Może sprawdzimy S/N na opakowaniu, albo z systemu?

Myślę, że u mnie ponowny problem wystąpił po około 20-30 włożeniach jacka. Najpierw był objaw, że gniazdo trzymało tylko z jednej strony, a potem przestało trzymać z obu.

To co mogę zasugerować to zdemontowanie górnego bumpera, ponieważ jak jack wejściowy ma gruby wtyk, który się o tego bumpera opiera, to może wchodzić nieliniowo do gniazda. Przynajmniej to się wykluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, summerinparis33 napisał:

Myślę, że u mnie ponowny problem wystąpił po około 20-30 włożeniach jacka. Najpierw był objaw, że gniazdo trzymało tylko z jednej strony, a potem przestało trzymać z obu.

To co mogę zasugerować to zdemontowanie górnego bumpera, ponieważ jak jack wejściowy ma gruby wtyk, który się o tego bumpera opiera, to może wchodzić nieliniowo do gniazda. Przynajmniej to się wykluczy.

No to u siebie pewnie przepinałem słuchawki grubo ponad setkę i różnic nie wyczuwam. Ale wszystko zależy od jacka. Jeden wchodzi ze sporym oporem, a drugim luźno, ale bez zmian w stosunku do stanu początkowego.

Co do dużych jacków i bumpera, to tu możesz mieć rację. Sam miałem problem z wtykiem od DT990, ale jego podłączałem kilka razy. Częste wpinanie jacka pod kątem może rozepchać gniazdo i to jest zdecydowanie wadą tego bumpera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te problemy z gniazdem biorą się właśnie z powodu wpinania do gniazda w Pionku przy nieodkręconym bumperze zbyt grubych wtyczek z jackiem. Też próbowałem podpiąć taki jeden grubszy wtyk, ale jak widziałem, że jack wchodzi pod kątem, dałem spokój. Bumpery z jednej strony chronią gniazdo a z drugiej strony to zło. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bernie napisał:

Może te problemy z gniazdem biorą się właśnie z powodu wpinania do gniazda w Pionku przy nieodkręconym bumperze zbyt grubych wtyczek z jackiem. Też próbowałem podpiąć taki jeden grubszy wtyk, ale jak widziałem, że jack wchodzi pod kątem, dałem spokój. Bumpery z jednej strony chronią gniazdo a z drugiej strony to zło. ;) 

w jaki sposób niby chroni gniazdo bo jakoś nie mogę zrozumieć ?

dla mnie służy tylko do chwytania dapa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hibi napisał:

w jaki sposób niby chroni gniazdo bo jakoś nie mogę zrozumieć ?

dla mnie służy tylko do chwytania dapa 

Normalnie. Zapobiega tworzeniu dźwigni z jacka. Tak jak u mnie przy takim wtyku: WP_20170509_11_41_27_Pro.jpgWP_20170509_11_40_57_Pro.jpg

Jest różnica - mały kątowy jack jak w oryginalnym kablu od Triple Fi.10, a taki prosty.

Sądzę, że podstawowym założeniem dla dodania tej niby-rączki nie było dołożenie chwytaka, chociaż tak też jest wygodniej go wyciągnąć z kieszeni.

Sam Pioneer tak określa te osłony "Detachable bumpers to protect input outputs." http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/brochures/en/XDP-100R_brochure_a5_en.pdf

"Zdejmowane ochraniacze na górnej i dolnej części odtwarzacza zabezpieczają przewód i gniazda przed zniszczeniem." http://www.pioneer.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=13667

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bernie napisał:

Normalnie. Zapobiega tworzeniu dźwigni z jacka. Tak jak u mnie przy takim wtyku:

Jest różnica - mały kątowy jack jak w oryginalnym kablu od Triple Fi.10, a taki prosty.

Sądzę, że podstawowym założeniem dla dodania tej niby-rączki nie było dołożenie chwytaka, chociaż tak też jest wygodniej go wyciągnąć z kieszeni.

Sam Pioneer tak określa te osłony "Detachable bumpers to protect input outputs." http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/brochures/en/XDP-100R_brochure_a5_en.pdf

"Zdejmowane ochraniacze na górnej i dolnej części odtwarzacza zabezpieczają przewód i gniazda przed zniszczeniem." http://www.pioneer.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=13667

trochę im nie wyszło 

zresztą sami szybko z tego rozwiązania zrezygnowali bo więcej złego niż dobrego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności