Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A&K 300 czy Pioneer XDP-100R co wybieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dźwiękowo chyba jednak tak. Minusem brak Tidala offline, ja głównie z tego źródła pozyskuję muzykę więc to jest dość duża wada. Mocniej się grzeje względem Pionieera. Krócej trzyma bateria takie mam odczucia. Choć nie jest to jakaś wielka wada dla mnie jak na razie. Poręczność mimo wszystko na plus moim zdaniem, kształt faktycznie niezbyt ergonomiczny ale jednak mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawel1380 napisał:

procentowo jest zgadza się :) poprawnie byłoby napisać że nie 3-4 razy więcej, po prostu...

Całe zdanie;

Ale on jest kilka razy droższy, a nie gra 3-4 razy lepiej od Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel1380 napisał:

Dźwiękowo chyba jednak tak. Minusem brak Tidala offline, ja głównie z tego źródła pozyskuję muzykę więc to jest dość duża wada. Mocniej się grzeje względem Pionieera. Krócej trzyma bateria takie mam odczucia. Choć nie jest to jakaś wielka wada dla mnie jak na razie. Poręczność mimo wszystko na plus moim zdaniem, kształt faktycznie niezbyt ergonomiczny ale jednak mniejszy. 

Więc już sobie odpowiedziałeś, że potrzebujesz Tidala offline. Teraz to będzie drążenie tematu w kółko, wracanie do brzmienia, które koledzy przed paru postami opisali, ale którego lepiej posłuchać. I najlepiej nie w sklepie czy gdzieś krótko, bo odczucia na szybko bywają mylące, tylko kupić obydwa DAPy, jeśli cena nie ma znaczenia i wybrać. Ja tak zrobiłem z X5III i Pioneerem. A i tak zasadnicza sprawa jakie będą słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Noah napisał:

Towarzystwo juz jest pozamiatane - krol jest tylko jeden :-)

tyż prowda :)

ale sprzęt wydaje się być bardzo atrakcyjny - czekamy na pierwsze recenzje 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jd1210 napisał:

Całe zdanie;

Ale on jest kilka razy droższy, a nie gra 3-4 razy lepiej od Pionka.

kilka I «zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę większą niż 2 i mniejszą niż 10»

Niech Ci będzie :)

19 godzin temu, Bernie napisał:

Więc już sobie odpowiedziałeś, że potrzebujesz Tidala offline. Teraz to będzie drążenie tematu w kółko, wracanie do brzmienia, które koledzy przed paru postami opisali, ale którego lepiej posłuchać. I najlepiej nie w sklepie czy gdzieś krótko, bo odczucia na szybko bywają mylące, tylko kupić obydwa DAPy, jeśli cena nie ma znaczenia i wybrać. Ja tak zrobiłem z X5III i Pioneerem. A i tak zasadnicza sprawa jakie będą słuchawki.

Niby potrzebuje ale od dwóch dni używam tylko AK i bez Tidala offline żyć się da. Jak bardzo trzeba sparuję z telefonem i jest internet. I coś za pionkiem nie tęsknie....jutro jego odpalę na cały dzień, zobaczymy.

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karmazynowy napisał:

Byłoby łatwiej gdybyś tego samego słuchał w celach porównawczych. :P 

dokładnie tak robię. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 19:01, Noah napisał:

I po taz kolejny rzecz gustu :-) stawiam jednak ,ze ak300 bardziej Ci podejdzie

Prorok? :)

270e9ec61e7cf413med.jpg

Choć oba sprzęty które  rozważałem czyli Pionieer XDP 100 i AK300 to naprawdę świetne grajki. Przeważyły moje preferencje odsłuchowe ale nie tylko. Uważam że Pionier chyba ciut lepszy do muzyki klasycznej, jazzu, spokojniejszych klimatów, natomiast przy ostrzejszym graniu brak mu powera, tego czegoś. AK łatwiej sobie wtedy radzi.

 Także Pionieer po testach domowych na sprzedaż. Stan jak nowy, leżał głównie na dywanie, wszystkie folie zachowane, zero śladów użycia. Po spakowaniu będzie jak nówka, kabel USB nie dotykany.  Zainteresowanych zapraszam na priv.

A propos AK 300 i AK Connected. Rozumiem że przez telefon mogę sterować tylko plikami znajdującymi się na karcie bądż samym DAP-ie, a chcąc przełączyć utwór słuchany na Tidalu musze sięgnąć do kieszeni? 

PS. Jeśli ktoś lubi zespół z foto to po wielu latach jutro premiera nowego albumu. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie próbuj tylko załaduj magazynek Kałacha. :) . I słuchaj muzyki !

Dnia Saturday, April 29, 2017 o 20:05, Noah napisał:

Towarzystwo juz jest pozamiatane - krol jest tylko jeden :-)

KRÓL JULIAN !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 18:36, jd1210 napisał:

W tym temacie kolega nabył i szybciutko zwraca.

Jednak w tym temacie kolega doszedł finalnie do tego samego wyboru co ja :P

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, pawel1380 napisał:

Jednak w tym temacie kolega doszedł finalnie do tego samego wyboru co ja :P

Ta, jasne, za trzy tygodnie w komisie je widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1380 napisał:

Je? tzn? że mój i jego? hmm no nie wiem, mojego nie ujrzysz za 3 tygodnie bankowo :) Jakąś dziwną złość wyczuwam.

To nie złość, nie takie cuda tu widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem recenzje naszego kolegi Majkela:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/04/przenosny-odtwarzaczstreamer-pioneer.html


Jesli gra tak jak jest to dla mnie dzwiekowo swietnie.Lubie dzwiek (cytuje z teksu):

... obfity, soczysty i żyzny dźwięk o kompletnie analogowym charakterze. Ciepławym, słodkawym i plastycznym, ale bardzo selektywnym i dokładnym. Wyrównanym i spójnym. Pod względem rozdzielczości, definicji i harmonii jest to bardzo satysfakcjonujące urządzenie. Nie inaczej jest w przypadku napełnienia tonalnego, dociążenia masy instrumentów i ogólnej barwy. Odsłuchy na słuchawkach przynoszą dużo radości, satysfakcji ze słuchanej muzyki oraz, co ważne – informacji o nagraniach. Brzmienie jest nie tylko pełne, ale również głębokie, z odczuwalnymi poszczególnymi planami i wyraźną bliskością i oddaleniem instrumentów oraz wokali.

 

Pioneer XDP-300R jestem bardzo ciekaw jak on gra faktycznie ?

Z opisu kolegi @ Majkela nie wynika ze gra jak poprzednik XDP-100R gdyz ten raczej gra jasno a tu 300R prezentuje inne granie.

 

Bardzo chcialbym przeczytac porownanie do innego grajka a zwlaszcza do

Astell&Kern AK300 lub do iBasso DX200 ?

 

Ktos sluchal ktos zna odpowiedz?

 

 

 

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie opisany jest na Stereo i Kolorowo - Underground

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/04/przenosny-odtwarzaczstreamer-pioneer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest cytat właśnie z tej recenzji. Ale Majkel? Chyba nie do końca...

 

Sam nie spodziewałbym się dużych różnic dźwiękowych między 100 a 300.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności