Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A&K 300 czy Pioneer XDP-100R co wybieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest to jakieś super genialne rozwiązanie, bo zabezpiecza tylko właściwie z jednej strony. Poza tym utrudnia podłączenie grubszych wtyczek, a przez wciskanie na siłę pod kątem można właśnie zepsuć i wyważyć gniazdo.

Może i z tego powodu Pioneer nie dodaje już bumperów do innych DAPów. Na szczęście można je łatwo odkręcić jakby co.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam Pioneer XDP-300R i aktualnie słucham na Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm i w domu na otwartych HiFiMan HE-400S. Świetny player, jest dokładny, nie wiem czy analityczny ale dla Mnie ma odpowiedni 'fun' do słuchania i pociągnie słuchawki nawet 250Ohm (takie sprawdzałem).

Prawdę mówiąc mam 2 takie: z amazona japonskiego bo mialem okazje kupic w pakiecie w dobrej cenie. Jeden lezy zafoliowany na sprzedaz. Chcialem nawet tu wystawic ale musze miec 50 komentarzy na forum to czekam :)

tak czy siak, podsumowujac, swietny sprzęt, blisko Onkyo DP-X1 wg Mnie. Mam Tidal HiFi na nim i streaming jest 2000kbps. Mi wystarczy do słuchania, biblioteka mega nawet dla metalowca jak ja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parę dni słucham już AK300, więc dorzucę parę słów. Mam na wypożyczeniu i mogę go porównać bezpośrednio z Questyle cma400i - może nie fair, bo mobilny sprzęt kontra stacjonarka, ale każdy ma taki punkt odniesienia jaki ma.

Więc dla mnie AK300 sam nie gra dobrze (nie gra wcale jak posłucha się go z AMP-em i bez), gra znacznie lepiej z AMP-em, który mu jest potrzebny (i porządkuje wszystko i odpowiednio dopiero napędza) i znacząco zwiększa cenę i zmniejsza opłacalność takiego combosa. Dźwięk dosyć wierny, ale "mały",  daleko mu do dużego formatu i także jeśli idzie o wydźwięk (brzmi cienko a czasami może wydawać się, że ostro), jak i o scenę. Q cma400i rozkłada na łopatki ten zestaw AK 300 + AMP dedykowany.

 

Słuchawki, z którymi to głównie paruję to Sonorousy 6 i przyznaję, że z Questyle'm cma400i stanowią całkiem udany duet, który podnosi muzykalność zestawu.

 

Każdy ma inny słuch, ale dla mnie AK300 to rozczarowanie (albo/i Sonorousy 6 i Questyle cma400i to taki cholernie dobry zestaw..), ale być może żądam niemożliwego - by DAP w normalnej cenie albo ogólnie mógł równać się z porządnym sprzętem stacjonarnym.. Tym niemniej i tak to "rozczarowanie" gra wg mnie lepiej, bo dla mnie wierniej niż np. QP2R, Cowon Plenue P1, DX200, AK70.

 

I jeszcze małe spostrzeżenie - Sonorousy 6 + Questyle cma400i kosztują zauważalnie mniej niż AK300 + AMP :).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu temat skoro stacjonarka tej klasy zje wszystko DAPowego.

Moj smsl sd650 lyka bez zajakniecia wszystkie AK, ibasso czy fiio jakie dane mi bylo sluchac a sluchalem ich sporo. Wlaczajac ak380, dx200 itd.

I to nie sa subtelne roznice. To jest po prodtu przesiadka z klasy gokart do klasy F1. Sa dobre gokarty ale nie dogonia nawet slabszego F1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że urządzenie mobilne nie ma szans ze stacjonarnym w bezpośrednim starciu. To tak jakby chcieć laptopy( mobilne) porównywać do stacjonarki, tablety do laptopów.

 

Do stacjonarki można upychać wszystko czego dusza zapragnie, nie bojąc się o wagę i mobilność, w urządzeniach mobilnych dba się o mobilność, wagę, tak żeby urządzenie mobilne faktycznie nim było. 

Jak to w świecie bywa nic nie ma za darmo i wszystko kosztuje, więc żeby dać mobilność, zabiera się wydajność i inne bajery, co nie oznacza że nagle urządzenie staje się słabe ale w porównaniu do stacjonarki te ubytki widać.

Nikt nikomu nie zabrania słuchać muzyki z DAP-a tylko w domu ale trzeba być świadomym, że stacjonarka może więcej w tej samej cenie, o ile ktoś może sobie na nią pozwolić, bo jednak stacjonarka wymaga kapkę więcej miejsca niż taki DAP ale jak pisałem, coś za coś.

Jeszcze nie było takiego, który dałby wszystko i nic nie zabrał.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odnalazłem tą dyskusję kiedy przypominałem sobie o Pionku XDP100r. @Perul ma jeszcze tego DAPa.

 

Ciekawi mnie czy zdanie o wyższości bezwzględnej stacjonarek nad DAPami (mocnymi) jest jeszcze aktualne. W końcu są AK SP1000 z ampem, AK Kann i Kann Cube. Ten ostatni to chyba taka "stacjonarka". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lord Rayden napisał:

Odnalazłem tą dyskusję kiedy przypominałem sobie o Pionku XDP100r. @Perul ma jeszcze tego DAPa.

 

Ciekawi mnie czy zdanie o wyższości bezwzględnej stacjonarek nad DAPami (mocnymi) jest jeszcze aktualne. W końcu są AK SP1000 z ampem, AK Kann i Kann Cube. Ten ostatni to chyba taka "stacjonarka". 

Ja też mam jeszcze  XDP100,  z Howkami i FAD E3000 dobry duet tworzą. :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności