Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A&K 300 czy Pioneer XDP-100R co wybieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas przewija się kwestia ceny jako głównego argumentu, ale gdyby zsunąć ją na dalszy plan..?

Załóżmy że to "prezent". Masz do wyboru, co wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrz dokładnie. Jak chcesz DAPa, który zagra z wiekszością nausznych i dokanałowych na dobrym poziomie to bierz AK300. I skoro cena nie gra roli...

Jeśli jesteś człowiekiem, który mając DAPa zacznie szukać, eksperymentować z słuchawkami, odsłuchiwać różne modele to AK300 jest lepszy. Zgrywa się prawie z wszystkim.

Streaming też będziesz miał (Tidal) tylko bez opcji offline

 

Pionka wszyscy polecają tak naprawdę ze ze względu na cenę. Ibodową. Bo normalnie tak korzystna nie jest. Zrobił się z tego prawie Clip Plus którego kiedyś polecano non stop, do momentu aż większość userów przeszła na Wyższe Wtajemniczenie Audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, paratykus napisał:

W cenie to bezdyskusyjnie. Mnie chodziło głównie o to, że jak dla mnie to Manu trafił w punkt - transparentność tego grajka.

Imo,niesamowicie różnicuje słuchawki oddając ich charakter. Mógłby swobodnie być na wyposażeniu każdego recenzenta.

Lordzie nie porównuj Pionka z Clipem, bo to nie ta liga. A i takie info idzie potem w Świat. 

Jest wart swoich 2200 zł, a cena z Iboda to dodatkowa motywacja do jego zakupu i grzechem jest z tego nie skorzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka dyskusja dlaczego smakuje mi kurczak bardziej od wolowiny a zwolennik wolowiny nie moze tego pojac dlaczego on woli kurczaka... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ktory jest lepszy. Lubisz nautralne i bardziej techniczne granie to pionek ,wolisz bardziej muzykalnie to AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać o problemach z gniazdkiem w Pionku, ale uważam, iż cena to rekompensuje.

 

AK mimo, że jest przez niektórych uważany jako lepszy dźwiękowo to funkcjonalność w porównaniu do Pionka jest zerowa, a inwalidzki Tidal nie jest żadnym rozwiązaniem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z gniazdkiem w Pionku były w pierwszej serii. W nowej serii na razie o tym nie słychać, więc najwyraźniej to poprawiono. Od kilku tygodni parę razy dziennie wpinam i wypinam jacka z Pionka i dalej nie ma żadnego luzu jak pierwszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać o problemach z gniazdkiem w Pionku, ale uważam, iż cena to rekompensuje.
 
AK mimo, że jest przez niektórych uważany jako lepszy dźwiękowo to funkcjonalność w porównaniu do Pionka jest zerowa, a inwalidzki Tidal nie jest żadnym rozwiązaniem tego problemu.

Przepraszam, ale miał ktoś problemy z gniazdem w ostatniej rewizji? Ja swój użytkuję od dłuższego czasu (dostałem go z dwa miesiące przed pierwszym iboodem) i mimo częstego przepinania nie odnotowałem żadnej (ŻADNEJ!) różnicy w stosunku do Pionka prosto z pudełka.

A jeśli nawet, to macie świeży sprzęt na gwarancji i najwyżej Wam wymienią na nową sztukę.
W czym tu robić problem?
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Pionek nie naprawia sprzętów tylko wymienia na nowe. Jak komuś za parę miesięcy coś zdechnie, odeśle na reklamację i dostanie w zwrocie XDP-300R bo XDP-100R nie są już produkowane (hmm, a może są?) - wtedy to będzie okazja dopiero. :D

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, manuelvetro napisał:

Ja z pionka słucham ER4XR i gr07x (50 godzin wygrzane na razie, poprawiaja się do 100) Ety są wciąż technicznie troszkę lepsze, ale przyjemniejsze gr07x, mimo, ze jestem fanem technicznego grania. Gr07x grają bardzo kulturalnie, wyrafinowanie. Technicznie gonią za ER4XR , ale przewaga jest , bo raz przyjemniejsze (oblane lekkim sosem muzykalności, bardzo dobrze zbalansowanym) , dwa, 0 problemów z aplikacją, sealem, komfortem, trzy, wygrywają kompletnie ceną, za 1k jeszcze można wyjąc z polską gwarą, z mp3store. 

Bardzo rzadko sięgam po dt1990pro ostatnimi czasy. Albo ER4XR albo gr07 - ostatnio tylko gr07x z pionka i pozamiatane.

 

Podepnij te xr'y do czegos myzykalniejszego niz pionek to posiadanie gr07 straci sens. A tak w ogole jak jestes fanem technicznego brzmienia to lepsze beda dla Ciebie s albo sr bo xry to juz ugrzeczniona wersja brzmienia etymotica.

 

Wracajac do glownego watku kwestie uzytkowe sa po stronie pionka z tych dwoch jednak (obydwa posiadalem) wybralbym ak300 przez brzmienie ktore mi znacznie bardziej odpowiada ale to jak widac kwestia gustu i oczekiwan. Dla mnie sa przynajmniej 4 inne lepiej brzmiace odtwarzacze ktore wolalbym miec zamiast ak300 (i nie, nie ma na liscie dx200 :P).

 

Nie majac porownania podszedlbym do tego tak:

 

Lubisz jasne, detaliczne brzmienie - bierz pionka

Lubisz ciemniejsze i gestsze - bierz ak300

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lord Rayden napisał:

Rozpatrz dokładnie. Jak chcesz DAPa, który zagra z wiekszością nausznych i dokanałowych na dobrym poziomie to bierz AK300. I skoro cena nie gra roli...

Jeśli jesteś człowiekiem, który mając DAPa zacznie szukać, eksperymentować z słuchawkami, odsłuchiwać różne modele to AK300 jest lepszy. Zgrywa się prawie z wszystkim.

Streaming też będziesz miał (Tidal) tylko bez opcji offline

 

Pionka wszyscy polecają tak naprawdę ze ze względu na cenę. Ibodową. Bo normalnie tak korzystna nie jest. Zrobił się z tego prawie Clip Plus którego kiedyś polecano non stop, do momentu aż większość userów przeszła na Wyższe Wtajemniczenie Audio ;)

Pionek jest dobry nie tylko ze względu na cenę z iBOODA. Porównywanie go do Clipa+ jest nie na miejscu. Przez obniżkę stał się po prostu bardziej przystępny cenowo, ale dalej jest dobry w swej normalnej cenie i co najmniej porównywalny klasą z AK300.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jd1210 napisał:

Lordzie nie porównuj Pionka z Clipem, bo to nie ta liga. A i takie info idzie potem w Świat. 

Jest wart swoich 2200 zł, a cena z Iboda to dodatkowa motywacja do jego zakupu i grzechem jest z tego nie skorzystać.

Sprzętowo na pewno nie jest to Clip ale zjawisko się powtórzyło na naszym forum. Clip Plus tak samo mocno był każdemu polecany

.

No to mam grzech bo nie skorzystalem ;) . A może Pan ustrzegł mnie przed błędem ? :)

 

Czy my kształtujemy trendy ??? :) Trendsetterzy ? Wow ! Fajnie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

 

Podepnij te xr'y do czegos myzykalniejszego niz pionek to posiadanie gr07 straci sens. A tak w ogole jak jestes fanem technicznego brzmienia to lepsze beda dla Ciebie s albo sr bo xry to juz ugrzeczniona wersja brzmienia etymotica.

 

 

I tu właśnie mamy podejście odwrotne. Ja wolę żonglować słuchawkami pod potrzeby chwili. Analiza? Wolny czas, zeby usiąść? ER4XR/ dt1990pro. ER4XR w wersji jeszcze przyjemniejszej, w lekkim muzykalnym sosie? GR07x. Sprzątanie, zakupy, piec ? To kapkę bardziej w fun - gr07.

Jestem fanem technicznego, ale lekko ugrzecznionego grania, fakt. Dlatego w.w. słuchawki z pionkiem wielbię, mogę sobie dozować stopień grzeczności, dawkę muzykalności, bo techniki pod dostatkiem.

:P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

 

I tu właśnie mamy podejście odwrotne. Ja wolę żonglować słuchawkami pod potrzeby chwili. Analiza? Wolny czas, zeby usiąść? ER4XR/ dt1990pro. ER4XR w wersji jeszcze przyjemniejszej, w lekkim muzykalnym sosie? GR07x. Sprzątanie, zakupy, piec ? To kapkę bardziej w fun - gr07.

Jestem fanem technicznego, ale lekko ugrzecznionego grania, fakt. Dlatego w.w. słuchawki z pionkiem wielbię, mogę sobie dozować stopień grzeczności, dawkę muzykalności, bo techniki pod dostatkiem.

:P 

manu, gr07x na pionku wyciągają jakieś brudy ?

wiem że gr07 potrafiły dokładnie obnażyć słabość sprzętu - szum i takie tam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lord Rayden napisał:

Sprzętowo na pewno nie jest to Clip ale zjawisko się powtórzyło na naszym forum. Clip Plus tak samo mocno był każdemu polecany

.

No to mam grzech bo nie skorzystalem ;) . A może Pan ustrzegł mnie przed błędem ? :)

 

Czy my kształtujemy trendy ??? :) Trendsetterzy ? Wow ! Fajnie.

To zjawisko powtarza się na forum przy każdym hype, nie tylko w przypadku Clipa czy XDP-100R.

Clip w swoim czasie, owszem był polecany, ale wtedy nie było też takiego wyboru jak dziś.

Dzisiaj jest tego od zatrzęsienia i dużo lepiej wykonane, bardziej funkcjonalne itp.

 

Ty nie lubisz brzmienia Sabre i chociażby za darmo je rozdawali, to pewnie i tak nigdy nie będą to Twoje preferencje.

Dla Ciebie AK gra lepiej i spoko, szanuję to. Ale on jest kilka razy razy droższy, a nie gra 3-4 razy lepiej od Pionka.

Stosunek cena-jakość zdecydowanie przemawia na korzyść XDP-100R, zwłaszcza po cenie z Iboda.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę odpowiedzieć, że brudów pionka żadne nie obnarzyły...

A co do brudnych nagrań to rzecz z obnażaniem ma się tak: 

3 minuty temu, hibi napisał:

manu, gr07x na pionku wyciągają jakieś brudy ?

wiem że gr07 potrafiły dokładnie obnażyć słabość sprzętu - szum i takie tam 

 

dt1990pro > ER4XR > gr07x > gr07

ale proszę brać poprawkę, że ja neofita w świecie gr07(x) jestem, gr07 prawie już wygrzane, a gr07x 65godzin dopiero....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jd1210 napisał:

Ale on jest kilka razy razy droższy, a nie gra 3-4 razy lepiej od Pionka.

Stosunek cena-jakość zdecydowanie przemawia na korzyść XDP-100R, zwłaszcza po cenie z Iboda.

 

Obecnie AK 300 to wydatek  3199 zł a Pionner około 1300 zł powiedzmy.. to jednak nie jest 3-4 razy więcej. 2 z haczykiem :)Nawet po cenie z Ibooda nie jest to przepaść.

Mam wrażenie że dźwięk z AK 300 jest bardziej uniwersalny, w sensie lepiej wypada przy różnego rodzaju gatunkach muzycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawel1380 napisał:

Obecnie AK 300 to wydatek  3199 zł a Pionner około 1300 zł powiedzmy.. to jednak nie jest 3-4 razy więcej. 2 z haczykiem :)Nawet po cenie z Ibooda nie jest to przepaść.

Mam wrażenie że dźwięk z AK 300 jest bardziej uniwersalny, w sensie lepiej wypada przy różnego rodzaju gatunkach muzycznych. 

W tym temacie kolega nabył i szybciutko zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawel1380 napisał:

Obecnie AK 300 to wydatek  3199 zł a Pionner około 1300 zł powiedzmy.. to jednak nie jest 3-4 razy więcej. 2 z haczykiem :)Nawet po cenie z Ibooda nie jest to przepaść.

Mam wrażenie że dźwięk z AK 300 jest bardziej uniwersalny, w sensie lepiej wypada przy różnego rodzaju gatunkach muzycznych. 

3199zl a 1300zl to nie jest przepasc dla Ciebie? Zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Noah napisał:

3199zl a 1300zl to nie jest przepasc dla Ciebie? Zacnie

procentowo jest zgadza się :) poprawnie byłoby napisać że nie 3-4 razy więcej, po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Noah napisał:

Spoko, kto bogatemu zabroni :-)

Gdybym był bogaty wziąłbym AK 380 i zamknął temat bez pytań tutaj :) bo słuchałem parę razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności