Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A&K 300 czy Pioneer XDP-100R co wybieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie tylko opinie osób które znają oba sprzęty i je użytkowali lub testowali. Z racji obecnej ceny Pioneera która jest bardzo atrakcyjna prosiłbym aby kwestie finansową zrzucić na dalszy plan. (ale jej oczywiście nie pomijać :)).

Poza tym wszelkie cechy są dla mnie istotne, ale kryterium główne to oczywiście dźwięk. Poza tym bateria, poręczność, funkcje, oprogramowanie etc.

Interesują mnie wasze opinie.

Słucham bardzo różnej muzyki od klasycznej po bardzo ciężkie łojenie. Elektronika, jazz, praktycznie pełny przekrój za wyjątkiem country i disco polo :)

Z góry dzieki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia również otwarta. Ważne dwie rzeczy, budżet do 1000 zł i w grę wchodzą tylko słuchawki douszne.

Bardzo bym również prosił o informację czy są dobre słuchawki zbudowane konstrukcyjnie jak EarPods?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżenie z fusów. Pytasz o dwa dapy, grające różnymi sygnaturami (barwami) i nie masz słuchawek, a muzyki słuchasz każdej. Za mało info, poczytaj sobie wątki dotyczące tych dwóch dapów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym bez mrugnięcia okiem XDP-100R i w sumie wybrałem. Zanim ktoś się na mnie rzuci z zębami powiem tak - AK300 to naprawdę fenomenalny sprzęt, ale biorąc pod uwagę cenę Pionka, jego zakup nie ma sensu, o ile nie słucha się słuchawek o oporowości powyżej 300 Ohm i niskiej wydajności prądowej. Różnice są takie, że XDP-100R ma nieco bardziej odsunięty pierwszy plan i gra ciut przestrzenniej, chociaż AK300 to też kozak. Pionek ma jednak pełnego androida, , Tidal offline, DUŻO lepszy ekran i mimo większych wymiarów, dla mnie przez brak tak ostrych krawędzi jest jednak poręczniejszy. Mnie Pionek ciągnie na VLO jakieś 12-14h grania przy sporadycznym używaniu ekranu, a jak tylko gra, to pod 16h. AK300 baterii też wiele słabszej nie ma. Poza tym sygnatura. XDP-100R gra naturalniej, chudziej, bardziej detalicznie. AK300 ma wyraźnie bardziej dociążoną sygnaturę, chociaż nie powiem, góra w nim robi wrażenie.

 

Trzeba posłuchać i zdecydować samemu, ale bez możliwości posłuchania jednak XDP-100R to bezpieczniejszy wybór. Moim zdaniem :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pionka słucham ER4XR i gr07x (50 godzin wygrzane na razie, poprawiaja się do 100) Ety są wciąż technicznie troszkę lepsze, ale przyjemniejsze gr07x, mimo, ze jestem fanem technicznego grania. Gr07x grają bardzo kulturalnie, wyrafinowanie. Technicznie gonią za ER4XR , ale przewaga jest , bo raz przyjemniejsze (oblane lekkim sosem muzykalności, bardzo dobrze zbalansowanym) , dwa, 0 problemów z aplikacją, sealem, komfortem, trzy, wygrywają kompletnie ceną, za 1k jeszcze można wyjąc z polską gwarą, z mp3store. 

Bardzo rzadko sięgam po dt1990pro ostatnimi czasy. Albo ER4XR albo gr07 - ostatnio tylko gr07x z pionka i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1380 napisał:

Kwestia również otwarta. Ważne dwie rzeczy, budżet do 1000 zł i w grę wchodzą tylko słuchawki douszne

Bardzo bym również prosił o informację czy są dobre słuchawki zbudowane konstrukcyjnie jak EarPods?

 

Wydaje mi się, że Paweł chciałby kupić pchełki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre doki z dobrym DAP-em i koniec z tematem.

Nigdy bym w to wcześniej nie uwierzył..

2 minuty temu, Sound John napisał:

Wydaje mi się, że Paweł chciałby kupić pchełki ;)

To VE Asura, VE zen, albo ostry... tak?

Ja tez chciałem pchełki, nawet @bigmarasmnie nie mógł przekonać, że można lepi... ;)

Az niechcący z ciekawości kupiłem na zakupowej fali od @crysis94 ER4XR , ukłony i podziękowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sound John napisał:

Wydaje mi się, że Paweł chciałby kupić pchełki ;)

 

Albo mu się tak wydaje. Ile razy douszne mylono z dokanałowymi i odwrotnie. Earpods to jeszcze inna konstrukcja, coś pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

Wróżenie z fusów. Pytasz o dwa dapy, grające różnymi sygnaturami (barwami) i nie masz słuchawek, a muzyki słuchasz każdej. Za mało info, poczytaj sobie wątki dotyczące tych dwóch dapów.

Przeczytałem. Obu słuchałem i wiem że grają inaczej. Was pytam o zdanie co sądzicie. Oczywiście barwa dźwięku to jedna strona medalu, są też inne zalety i wady obydwóch DAP-ów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pominiemy kwestie związane z brzmieniem i osobistymi preferencjami, to Pionek zamiata AK300 choćby niemal 3-krotnie niższą ceną i możliwościami, jakie daje pełny Android. Zresztą, w cenie iboodowej Pionek zamiata wszystko.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho wszelka elektronika powinna grać jak najbardziej uniwersalnie - równo , neutralnie, ale perfekcyjnie technicznie, tj. być transparentna, znikać  - żeby a) różnicować słuchawki / kolumny, b ) dawać możliwość radykalnej wręcz  zmiany brzmienia za pomocą tychże (zabawa brzmieniem na poziomie słuchawek / kolumn )

Sądzę, że pionek to umi.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ICTC napisał:

Umie, umie ale co z tego skoro mnie to nie cieszy.

A mnie z kolei cieszy jak cholera, dobrze że dałem się namówić Manu na zakup tego Pionka.

To jeden z tych zakupów życia, w cenie z iboda rozwala wszystko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, manuelvetro napisał:

Imho wszelka elektronika powinna grać jak najbardziej uniwersalnie - równo , neutralnie, ale perfekcyjnie technicznie, tj. być transparentna, znikać  - żeby a) różnicować słuchawki / kolumny, b ) dawać możliwość radykalnej wręcz  zmiany brzmienia za pomocą tychże (zabawa brzmieniem na poziomie słuchawek / kolumn )

Sądzę, że pionek to umi.

Zastanawiałem się co napisać, a tu Manu napisał dokładnie to co chciałem powiedzieć.

Mam identyczne odczucia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bernie napisał:

Tu nie ma co deliberować. W cenie z iBOOD Pionek nie ma wad.

W cenie to bezdyskusyjnie. Mnie chodziło głównie o to, że jak dla mnie to Manu trafił w punkt - transparentność tego grajka.

Imo,niesamowicie różnicuje słuchawki oddając ich charakter. Mógłby swobodnie być na wyposażeniu każdego recenzenta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności