Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel do AKG K702


userfrom

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że oryginalny przewód od słuchawek ma aż 3metry, a ja chcę ich słuchać najczęściej w domu z Fiio X5.3, dlatego chciałem zrobić inny, krótszy przewód do moich AKG K702, więc wykonałem nowy na bazie OCC 7N od bigmarasa i zmiany w porównaniu ze stockowym to: przybliżenie sceny, lepsza szczegółowość, lepsza klarowność przekazu, ale jednocześnie niestety przybliżenie sceny i większe rozjaśnienie na górze. Jak wiadomo K702 i tak grają dosyć ostrą górą więc zmienione ich brzmienie nie do końca mi teraz pasuje.

Co byście doradzili, jaki kabel, żeby zachować szczegółowość ale uniknąć zaostrzenia wysokich tonów i uniknąć przybliżenia sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki w miarę sensowne, wiec to chyba nie one tu namieszały, szkoda marnować dobry kabel, najpierw spróbuj innej geometrii. Tylko w jakiś oplot czy koszulkę musisz wepchnąć, np. na prost z lekkim skrętem w osi, albo warkocz z dosłownie kilkoma skręceniami. Wychodzi na to że kable AKG wcale jakieś kulawe nie są :P

btw mam nadzieją że polutowałeś to czymś sensownym i nie jakąś bezołowiówką, tylko porządnym eutektycznym stopem ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem takiej cyny, niestety bezołowiowej:

http://www.tme.eu/pl/details/eco7-10_10fl/spoiwa-lutownicze-druty/broquetas-sl/

Ten kabel od BM już jest skręcony w warkocz, czyli trzebaby go rozplątać, wyprostować i lekko skręcić, skleić i włożyć w oplot?

Kabel stokowy jest bardzo ok. Natomiast jest dla moich potrzeb zbyt długi. Biorąc pod uwagę, że zmiana kabla spowodowała znaczącą zmianę dźwięku zamierzam teraz eksperymentować również z innymi przewodami, np:

http://www.tme.eu/pl/details/tas-tsk1148/przewody-sluchawkowe/tasker/tsk1148/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić geometrię, bo ta ewidentnie jest zła do twoich słuchawek za dużo pojemności i indukcyjności. Nie polecam kleić bo zrobi się sztywny raczej odpowiednio przerobić i tylko założyć oplot, albo jeszcze termokurczkę, tyko też może za bardzo usztywnić, więc można próbować zakładać małe paseczki żaby się tylko nie rozplątywało, możesz dodać trochę jakiegoś miękkiego bawełnianego sznurka między przewody żeby mniej mikrofonowało, tylko nie za dużo bo obwód rożnie..

Obdarował bym kawałkiem fajnej amerykańskiej ołowiów eutektycznej 63Pb 37Sn kastera, tylko nie bardzo jestem na chodzie, bo kolano ciągle dokucza po operacji, chociaż niby już chodzę, ale jak się dogadamy to mogę gdzieś po drodze podrzucić, bo i tak będę się wybierał do warszawy do lekarza jakoś po majówce ;)

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności