Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8/19/2017 o 13:17, nsk napisał:

Raczej wątpię, producenci po prostu upewniają się, że on dostaje sprawdzony towar. Sam Tyll przyznał, że jak dostał za pierwszym razem słuchawki do recki to grały przeciętnie po czym po konsultacji z MrSpeakers ci powiedzieli mu, że jest poprawiona wersja i przesłali mu.

 

Rozwijając temat, to Mr.Speakers nie wysyła selektów, bo widać wyraźnie, że wysyłają co popadnie, tj. słabsze sztuki Ether Flow i Ether C, w ich pomiarach wyszedł pewien imbalans basu, czego nie ma w pomiarach Ether C flow i Ether. Zaś Aeony to nie była poprawiona wersja, tylko błąd w produkcji i ileś sztuk wyszło właśnie chudszych i dlatego dołączają te gąbki, żeby brzmiały jak powinny.

 

Dnia 8/19/2017 o 12:45, nsk napisał:

Bo Tyll ma pewnie dobrą sztuką, sprawdzoną przez producenta :). MrSpeakers miał już 3 potknięcia na produkcji z tym modelem, a później to już straciłem zainteresowanie. Ostatnia pomyłka to chyba były źle podpięte kable. Powtarzalność produkcji słuchawek to ciekawy temat, a Focal Utopia u Tylla to szczególnie podejrzany temat.

 

Z tą Utopią to prawdopodobnie był to egzemplarz prototypowy lub czytając recki Focal stwierdził, że powinien je lekko stuningować. Jeszcze ciekawa sprawa była z Elearami, 100 pierwszych egzemplarzy jakie trafiły do sprzedaży to były prototypy, które miały być zastosowane wyłącznie do odsłuchów.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że:

1. Straszny bałagan mają firmy produkujące sprzęt hifi

2. Kontrola jakości nie istnieje.

Co troszkę dziwi, chociażby jeśli popatrzy się na niszowego Audioquest. Wygląda to w miarę profesjonalnie (jak na tam małą firmę, a wpadki im się raczej nie zdarzały. Nawet tranzystory wygrzewają dla wzmacniaczy tak aby klient dostał produkt w pełni gotowy do pracy.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblivion, też mi się nie wydaje, żeby MrSpeakers wysyłał selektów, ale Tyll ostatecznie dostał dobrą sztukę, bo sam do nich zagadał twierdząc, że pierwsza sztuka, którą dostał grała przeciętnie.

 

A co do Focala to jak dla mnie sprawa stoi jasno. To nie jest żaden tuning, bo góra nie wypada tak dobrze w pomiarach tylko po prostu beryl jest ciężki do pracy i pewnie trzeba się męczyć z każdą sztuką, aby to dobrze wyszło. Rozbawiło mnie to jak Tyll stwierdził, że sztuka na podstawie, której powstała jego recenzja musiała być uszkodzona... Tak się uszkodziła, że nawet lepiej mierzy i grało też super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w ten deseń było, że grała gorzej niż prototyp i chyba wtedy właśnie sprawdzili produkcję i okazało się, że wdarł się do niej błąd.

 

To nie kwestia berylu, wykresy innych sztuk ładnie się pokrywają. No taką "uszkodzoną" sztukę to każdy chciałby mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Wynika z tego, że:

1. Straszny bałagan mają firmy produkujące sprzęt hifi

2. Kontrola jakości nie istnieje.

Co troszkę dziwi, chociażby jeśli popatrzy się na niszowego Audioquest. Wygląda to w miarę profesjonalnie (jak na tam małą firmę, a wpadki im się raczej nie zdarzały. Nawet tranzystory wygrzewają dla wzmacniaczy tak aby klient dostał produkt w pełni gotowy do pracy.

 

Audioquest to nie jest niszowa firma. Na rynku sa ze 30 lat i jest jedna z najwiekszych firm kablarskich od wielu lat, ostatnio po prostu powiekszyli portfolio.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to Audioquest taki super nie jest, poniżej wykres Hawków z imbalansem, na goldenears również testowany egzemplarz miał niezrównoważone kanały http://goldenears.net/board/GR_Headphones/5772639.

O ile na innferfidelity na wykresie wyszły dobrze, to poniżej i na goldenears jest cienko, chyba gorzej niż to co prezentuje większość słuchawek za kilka stów.

AQNH.png

źródło: http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/audioquest-nighthawk.133/page-4#post-59064

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Spawn napisał o Audioquest.

Mnie niepokoją te "nierówności" egzemplarzy słuchawek za 4-9k zł. To żałosne. Gdyby to była firma japońska to oczekiwałbym sepuku głównego inżyniera. ;) 

Koję się nadzieją, że mój egzemplarz Ether Flow jest tym z udanej partii ;) A przynajmniej tak to słyszę. A może fakt, że zabuliłem tyle kasy tak na mnie działa? 

Aeon są przynajmniej szczere, nie daje nadziei z tą sygnaturą brzmienia. I jeszcze ten desperacki mod gąbczastyi. To naprawdę  jest niepoważne. A może będzie lepiej jak pomiędzy gąbki włożymy płatki kosmetyczne a może pomoże czyszczenie kanałów usznych. Takie dylematy za 4k .... to ja przepraszam. 

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich dzisiaj krótko z Alien+ i C5. Świetny poziom wykonania, są też bardzo wygodne. Design też mi leży, to ładne słuchawki. Dźwięk? Zdecydowanie za krótko ich słuchałem i tylko z jednym DAPem, więc nie chcę wyrokować, ale to co słyszałem było... nudne. Nie mogę znaleźć tuaj lepszego słowa. Jakoś tak chudo i bez życia. W tym konkretnym setupie i Sine, i PM-3 i dynamiczne D7200 zagrały żywiej. Aha, bez wkładek są dla mnie niesłuchalne.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i na tym sprzęcie co mam, niestety wydają się chude, ale mają inne zalety. Bas to raczej tło niż podstawa tyle że to dobry i zróżnicowany bas, ale chudy.

 

EDIT.

Załapałem wenę za nogi, jutro recka koło południa.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 15:09, Spawn napisał:

Słuchałem dzisiaj Aeonów, oczywiście niewygrzanych i z dapów więc trzeba brać na to poprawkę ale jak dla mnie lekki zawód a bez tych wkładek do padów to już w ogóle. Dostałem do ręki też Ethery Flow (też z dapa grane) i tu już lepiej ale nadal bez szału a jesli miało by to robić szał to wydaje mi się że bez toru za dobrych pare (naście?) tysiów z lampami się nie obejdzie.  Wygląda że plenary raczej nie dla mnie bo oppo pm3 które kiedyś miałem też niezbyt pozytywne wrażenie na mnie zrobiły. Fostexy Th900 mk2 w końcu udało się odsłuchać i jak dla mnie najlepsze z tej trójki chociaż zbyt mocno kopiący bas i za daleka średnica na mój gust (świetne damskie wokale ale chciałbym je bliżej).

Widzę że mam podobny odbiór słuchawek co Spawn...he,he.

Czyli jednak lipa te Aeony...za szybko je wypuścili,nie dopracowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeony fajnie zagrały z QP2R,a to właśnie ciepły dap, może nie aż tak jak jego poprzednik, było naprawdę przyjemnie jak na krótki odsłuch.

 

Cytuj

Czyli jednak lipa te Aeony...za szybko je wypuścili,nie dopracowali...

 

a tu cyctat z nadchodzącej recki:

 

Cytuj

Wygląda to na razie jak model wypuszczony za wcześnie, albo nie do końca przemyślany, może coś nie wyszło po drodze jak miało.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mp3store chyba się pośpieszyło, bo na stronie mają zdjęcia otwartych już zamiast zamkniętych.

 

Otwarte ponoć lepsza scena (oczywiste) ale i lekko cieplejsze, z lepiej wypełnionym zakresem bas-średnica. 

 

Cytuj
  • Open delivers a more robust upper bass to midrange transition. Those wanting a slightly warmer delivery may prefer the open version
  • ÆON Flow, Open has a larger soundstage

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Oby były lepsze od zamkniętych( w których czegoś zabrakło, coś poszło nie tak). Niestety widać, że ten sam słaby kabel i pewnie pady klejone.

 

Cytuj

 

Mp3store chyba się pośpieszyło, bo na stronie mają zdjęcia otwartych już zamiast zamkniętych.

 

Otwarte ponoć lepsza scena (oczywiste) ale i lekko cieplejsze, z lepiej wypełnionym zakresem bas-średnica. 

 

 

Cytuj
  • Open delivers a more robust upper bass to midrange transition. Those wanting a slightly warmer delivery may prefer the open version
  • ÆON Flow, Open has a larger soundstage

 

W sumie otwarte to mogą lepiej pasować do Q600i.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Czy mi się zdaje, że żaden polski sklep nie oferuje ich kupna z kablem XLR? Trochę bieda, bo kupując u producenta się normalnie wybiera czy chce się jack+przejściówka czy XLR 4pin (bez dopłaty ), a sklepy polskie co widziałem tylko oferują jacka z przejściówką..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 12:09, core3m napisał:

czy ktoś z Was słuchał Aeon Open ? :) jak wrażenia ?

 

Ja słuchałem, fajne, ciepłe, basowo-średnicowe granie ale dosyć przejrzyste. Trochę mała scena ale ogólne wrażenia pozytywne. Dodatkowo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności