Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC czy głośniki 2.1 czy może... 200 - 300 zł


sinzu07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Budżet: 200-300zł
Co mam: 
Mikrofon:   Zalman mic1
Słuchawki: Panasonic hje 120 - 60 %
                  Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT - 30% 
                  Creative 2.1 T3150 - 10% ( bez bluetooth, wszystko na kablu, są już mnie chyba z co najmniej 5 lat do maks 8 lat - gniazdo do wypinania małych głośników w bassie się już chyba na maksa wysłużyło, tak więc może jakaś zmiana? :/ )
Obok nazw podałem zbliżoną proporcję ilości czasu na których rzeczach spędzam słuchając: muzyki(85%), filmów(10%), gier(5%). 
Słucham na PC - Realtek ALC-892 (mobo ASRock B150M PRO4)(70%) i telefonie Xperia SP(30% czasu)
Zastanawiam się nad kupnem czegoś co poprawi jakość odsłuchu dźwięku w wymienionych wyżej "kategoriach". 


Początkowo myślałem nad kupnem przenośnego DAC-a na usb(używki SMSL M2(co z wejściem na mikro?) lub Prodigy Cube Black Edition) ale być może lepszy przyrost jakości do wydanej kasy uzyskałbym przy kupnie czegoś do wewnątrz PC (mam wolne tylko gniazdo pci x16) w tym przypadku musiałbym dokupić przedłużacz na jacka(bo słuchawki nie sięgną do tyłu obudowy, wpłynie to coś na odsłuch?)(no i to nie wpłynie na jakość odsłuchu muzyki na telefonie).3 opcja to głośniki 2.1 wydawałaby się najlepsza pod względem jakość/cena - myślałem nad Microlab FC-330, tylko a) mój współlokator nie uznaje "głośników" z kompletnie mi nie znanej przyczyny, mimo naprawdę cichych ustawień( w windowsie 14/100 a na samych głośnikach poniżej połowy głośności)(coś w rodzaju skoro "ja lubie siedzieć na 681 evo(czyt.katować się) to ty też musisz na swoich słuchawkach "eh...)(studia) (sick!) B) trochę słucham też muzyki na telefonie. Dobijam się do tej muzyki z telefonu, ale jednak uznajmy to za rzecz drugoplanową.

 

Czego słucham? - Obecnie głównie szeroko pojętej elektroniki - przykład https://www.youtube.com/watch?v=qkS61iaI8Eg +disco '80, '90 (Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul ect) i wszystkiego innego po trochu, jedynie omijam szeroko disco polo, hard rock( i potomne), hip-hopu/rapu( i potomne).


Co byście mi doradzili(Co byłoby najlpeszym wyborem)? Który sprzęt wybrać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności