Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampowy AMP dla DAC czy AMP/DAC w jednym?


smar

Rekomendowane odpowiedzi

Do wydania (przynajmniej wyjściowo, przed Waszymi poradami ;) ): okolice 1100 PLN (tj. równowartość Aune T1 SE)

Pacjent wymagający korekty brzmienia: ATH MSR7

Używany DAC/AMP: Fiio E10k Olympus 2

Cel: dociążenie dołu, złagodzenie sopranów i części średnicy (idziemy w kierunku ciepła i przygaszamy światło)

 

Od jakiegoś czasu poluję na Aune T1 Mk2 ale podaż jest niska (a precyzyjniej: zerowa). Stanąłem przed alternatywą:

OPCJA NR 1 - kupić nowe, spokojnie dostępne T1 SE, które być może da poznać smak lampy ale wg recenzji w dość niefortunnym przy moich MSR7 stylu (nie podkreśla niskich rejestrów ani nie łagodzi góry). Jedyne (albo może i aż) co zyskam to zapewne fajniejsza średnica. Mk2 ponoć w tym zakresie była bardziej wyraźna bo poza średnicą, wpływała w widoczny sposób na granie jak klasyczna, stereotypowa lampa - dociążała dół i łagodziła soprany. Chętnie poznam opinie posiadaczy (najchętniej zestawu MSR7 + jakakolwiek nawet lampa ale naturalnie najlepiej jak będzie to T1 w dowolnym wydaniu). Nurtuje mnie też pytanie, na ile w/w opinia o Mk3 (SE) związana jest nie tyle z samym urządzeniem jako kompletem co z użytą w nim lampą. W odwodzie posiadam zakupioną już i zachwalaną tu na forum radziecką lampkę (rakietowa 6N23P) - póki co leży bezpiecznie w szufladzie ale jeśli są szanse na osiągnięcie typowo lampowego efektu w Aune T1 SE - z chęcią wyciągnę ją a wcześniej zamówię tego DAC/AMPa :) Przy założeniu, że Mk3 jest w stanie na mojej lampce zagrać tak jak sobie życzę - jest to rozwiązanie idealne bo dostaję i DACa i mocny AMP, który pozwoli mi w przyszłości na sensowne wysterowanie planarów, na które powoli buduję sobie apetyt :) Nie ukrywam, że z uwagi na możliwość wachlowania lampami jest to też urządzenie, które dodaje extra zabawę do zabawy sosem muzycznym (szczególnie jeśli naprawdę różnica jest pomiędzy lampkami odczuwalna) - co jest dodatkową frajdą (a tą ciężko wyceniać :) )

 

OPCJA NR 2 - kupić mały (chociaż niekoniecznie) lampowy AMP słuchawkowy (bez DAC) i zbudować tor, w którym funkcję DAC pełnił by w dalszym ciągu obecnie używany Fiio E10k. Jako, że jestem tutaj zupełnie zielony - nie mam pojęcia jak to zrobić :) Generalnie, w jaki sposób połączyć Fiio z takim lampowym AMPem? Czy Fiio w ogóle jest w stanie przekazać sygnał po przetworzeniu do wzmacniacza? Jak się domyślam, tutaj dochodzimy do określeń, których do tej pory nie używałem tj. opcji typu interconnect :) Prośba o rozwinięcie jakie opcje połączeń wchodzą w grę. Fiio dysponuje tylko Coaxial out. To pierwsza część wyzwania a w zasadzie warunek konieczny by w ogóle rozważać takie podejście.

Drugi temat to generalnie odpowiedź na pytanie czy w/w tor jest w stanie dać mi to czego potrzebuję, czy jest spełniający założenia AMP, czy może w ogóle takie podejście nie ma sensu? Szukam prawdziwie "lampowej lampy" do wykorzystania w w/w układzie. Pewną alternatywą może być wykorzystanie NuForce uDac3, który niby wystawiłem na sprzedaż ale może się jednak przyda (z tego co widzę ma nieco inne opcje wyjściowe niż Fiio - dodatkowe RCA lewy/prawy). Zakładam (być może błędnie), że przy odjęciu funkcji DAC oraz utrzymaniu budżetu można wyrwać coś równie dobrego i mocnego jak Aune T1. Gdzieś tam przewijają się Little Doty, Dark Voicy, Tagi, jakieś DIY (czy recenzowane ostatnio przez PR ifi iCan, co prawda nieco droższe ale może warte rozważenia) ale rozeznania nie mam kompletnie, szczególnie w zakresie barwy produkowanego dźwięku wobec moich potrzeb

 

Dodam, że z ogólnego SQ Fiio jestem zadowolony i w/w wariant numer jeden nie jest podyktowany chęcią upgradu w zakresie samego DAC (zakładam, że jako przetwornik Aune T1 sprawuje się co najmniej tak samo dobrze jak E10k). Całościowo, chodzi o charakter brzmienia oraz zapewnienie sobie gotowości na bardziej kapryśne w wysterowaniu słuchawki (a i samo MSR7 ponoć nie gardzi dodatkowym prądem). Gdyby chodziło tylko o pierwszy aspekt, pewnie przyjrzałbym się bliżej nowym ATH SR9, które na papierze prezentują wobec MSR7 wręcz dokładnie to czego oczekuję.

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności